Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 1
Johaness Ludvigs. Foto: EPA/Scanpix

Olimpiskais čempions kamaniņu sportā Ludvigs beidz karjeru

LETA. Olimpiskais čempions kamaniņu sportā Johanness Ludvigs nolēmis likt punktu karjerai, ziņo Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL).
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs, Latvijas Olimpiskā komiteja

LOK Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā, intervijā aģentūrai LETA atklāja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers.
Egils Levits un olimpiskie medaļnieki. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents uzņem pilī un sveic ziemas spēļu izcilniekus (+video)

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Levites kundzi šodien Rīgas pilī tikās ar sportistiem, kuri pārstāvēja Latviju ziemas olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs Pekinā.
Latvijas kamaniņu sporta dāmas. Foto: kamanas.lv

Kamaniņu federācija veiks piemiņlietu izsoli, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

Latvijas kamaniņu federācija informē, ka 30. aprīlī tirdzniecības centra "Akropole" sporta bārā no "O'Learys" no pulksten 14:00 norisināsies norisināsies labdarības izsole, kurā aicināti piedalīties kamaniņu sporta entuziasti.
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme 2022. gada 10. februārī. Foto: Xinhua/Scanpix
4

LOV sastāvā ziemas sporta veidiem apstiprina 82 sportistu kvotas

LETA. Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā ziemas sporta veidos būs 82 sportistu kvotas, piektdien ziņo LOV.
Juris Šics. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL

J.Šics: "Lēmumu par turpmāko nodarbošanos varētu pieņemt maijā"

Latvijas kamaniņu braucējs Juris Šics lēmumu par nodarbošanos pēc sportista karjeras beigām varētu pieņemt maijā, sarunā ar LETA teica Šics.
Andris un Juris Šici. Foto: AFP/Scanpix
20

Trīs olimpisko medaļu ieguvēji brāļi Šici pieliek punktu sportistu karjerām

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas sociālajos tīklos izvietotā video titulētās divnieku ekipāžas dalībnieki Juris un Andris Šici pavēstīja par karjeras beigām. Viņi kopā izcīnīja trīs olimpiskās medaļas, deviņas pasaules čempionātu medaļas un trīsreiz kļuva par Eiropas čempioniem.
Kristens Putins (centrā) triumfē Siguldā. Foto: Mareks Gaļinovskis, Luge Latvia
13

Kara dēļ uzvārdu nomaina bijušais atlēts Putins

Latvijas bijušais kamaniņu braucējs Kristens Putins (27) nomainījis uzvārdu.
Andris Šics. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL
4

A. Šics sāks darbu FIL kā mākslīgās ledus trases tehniskais direktors

Ceturtdien, 14. aprīlī, Starptautiskā kamaniņu sporta federācija (FIL) paziņoja, ka Andris Šics 2022./2023. gada kamaniņu sporta sezonā strādās par mākslīgās ledus trases tehnisko direktoru. Šo personāla lēmumu pieņēma FIL prezidijs kopā ar tehnoloģiju viceprezidentu starptautiska konkursa rezultātā.
Foto: LOK/ Mikus Kļaviņš
20

LOK krievu un baltkrievu dēļ izstrādās vadlīnijas dalībai starptautiskās sacensībās

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika uzklausīti Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidenta Ata Strengas un Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidenta, vienlaikus Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidenta Einara Fogeļa skaidrojumi par Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā, kad tika pieņemts lēmums par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem FIL, savukārt netika nobalsots par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL, informējusi LOK.
Atis Strenga priekšplānā. Foto: Romāns Kokšarovs, F64
1

Kamaniņu federācija resursu trūkuma dēļ atsakās no starptautiskā kongresa rīkošanas Latvijā

Latvijas Kamaniņu sporta federācija vakar pieņēma lēmumu atteikties no 70. FIL Kongresa rīkošanas Rīgā, kas bija plānots no 18. līdz 19. jūnijam, pavēstīts federācijas mājaslapā.
Foto: International Luge Federation (FIL)
2

FIL lemj saglabāt spēkā pret Krievijas kamaniņu federāciju izvirzītās sankcijas

LETA. Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) Arbitrāžas komisija atcēla pret Krievijas Kamaniņu sporta federāciju (RLF) vērstās sankcijas juridisku iemeslu dēļ, bet FIL izpildkomiteja ir apņēmusies tās saglabāt, teikts FIL paziņojumā.
Atis Strenga. Foto: LETA
1

LKSF prezidents: ''Neredzu nekādas iespējas Krievijas sportistiem startēt''

LETA. Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga neredz nekādas iespējas, ka Krievijas sportisti tuvākajā laikā varētu startēt sacensībās Latvijā vai citās valstīs, sarunā ar aģentūru LETA atzina Strenga.
Einārs Fogelis FIL ārkārtas kongresā. Foto: FIL
9

LOK aicina FIL prezidentu Fogeli un LKSF skaidrot lēmumu Krievijas atlētu jautājumā

2022.gada 8.aprīlī pēc sešu valstu ierosinājuma tika sasaukts Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ārkārtas kongress. Tika izskatīti jautājumi par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem organizācijā un Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL. Balsojot par šiem jautājumiem, tika pieņemts lēmums par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem FIL, savukārt netika nobalsots par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL.
Einārs Fogelis FIL ārkārtas kongresā. Foto: FIL
8

FIL neizdodas no savām rindām izslēgt Krievijas sportistus un federāciju

Starptautiskā kamaniņu federācija (FIL), ko vada Einārs Fogelis, savā ārkārtas kongresā nobalsoja par Krievijas funkcionāru atstādināšanu no amatiem savā organizācijā, taču balsojumā par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no sava biedru loka balsu pietrūka. Tāpat FIL Apelāciju nodaļa atcēla FIL lēmumu par Krievijas sportistu diskvalifikāciju no sacensībām.
Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Foto: LOK/Mikus Kļaviņš
10

LOK olimpiskās komandas sniegumu Pekinā vērtē kā labu

Šodien, 23. martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika izvērtēti Latvijas olimpiskās komandas sportistu starti ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā. Sēdes laikā katra pārstāvētā sporta veida federācija iepazīstināja ar savu atlētu snieguma analīzi un pašnovērtējumu. Uzklausot federāciju pārstāvju ziņojumus un rezultātu analīzi, LOK izpildkomiteja novērtēja kopējo Latvijas sportistu sniegumu Pekinā kā labu.
Kendija Aparjode. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL

Septiņi Latvijas kamaniņu braucēji startēs sacensībās Sanktmoricā

No 28. februāra līdz 5. martam Šveices pilsētā Sanktmoricā norisinās sacensības par piemiņu Jozefam “Zepam” Benzam (Jozef “Sepp” Benz). Zeps Benzs bija veiksmīgs Šveices bobslejists un kaislīgs kamaniņu sporta atbalstītājs. Benzs bija apņēmies nodrošināt, ka pasaules labākie kamaniņu braucēji atkal sacentīsies vienīgajā dabīgā ledus trasē Šveicē.
Ulla Zirne. Foto: Scanpix
99

No kamaniņu sporta atvadās arī divu olimpisko spēļu dalībniece Zirne

26 gadu vecumā par aiziešanu no profesionālā sporta paziņojusi Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne, šodien vēstī Diena. Viņa piedalījās 2014. un 2018. gada olimpiskajās spēlēs, bet šajā sezonā cīnījās ar savainojumu.
Brāļi Šici. Foto: Mareks Gaļinovskis

Par Latvijas čempioniem kamaniņu sportā kļūst Aparjods, Tīruma un brāļi Šici

Šodien ar Latvijas čempionātu un Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēm noslēdzās četru dienu sacensību maratons. Latvijas čempionātā kopumā piedalījās 64 sportisti.
Kristers Aparjods neierastākā ampluā. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.
1

Pekinā bronzu izcīnījušais Aparjods - pirmais orientierists ar olimpisko medaļu

Kaut arī orientēšanās vēl nav iekļauta olimpisko sporta veidu saimē, Kristeru Aparjodu tomēr droši varam saukt par pirmo Latvijas orientieristu, kurš izcīnījis olimpisko medaļu. 2022. gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts kamaniņās komandu stafetē Kristers Aprajods tomēr bez pārspīlējuma uzskatāms par orientieristu.