Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 1
LNSP priekšsēdētāja Anda Čakša. Foto: LTV1 Šodienas jautājums
12

Finansējuma novirzīšanā tiek izvēlētas 20 prioritārās sporta federācijas

Sadalot valsts piešķirto finansējumu 5,4 miljonu eiro apmērā, tiek stiprināts atbalsts bērnu un jauniešu sporta aktivitātēm, kā arī augsto sasniegumu sportistiem un sporta organizācijām. Par papildus 2023. gadā piešķirto līdzekļu sadali konkrētiem mērķiem šodien viedokli pauda Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP).
Zintis Šaicāns (pa kreisi) Pekinas olimpisko spēļu laikā. Foto: Mikus Kļaviņš
1

Par kamaniņu izlases treneri ieceļ Zinti Šaicānu

LETA. Latvijas kamaniņu sporta izlasi vadīs Zintis Šaicāns, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).
Baiba Bendika. Foto: AFP/Scanpix
6

LOV ziemas sastāvs: Bendika un Aparjode sudraba sastāvā, Ķibermanis zelta

Šodien, 16. maijā Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valde nosauca atbalstāmos sportistus LOV „Zelta”, “Sudraba” un “Bronzas” sastāvos 2023./2024. gada sezonai. Salīdzinot ar pagājušā gada sastāvu, no zelta uz sudraba sastāvu noslīdējušas biatloniste Baiba Bendika un kamaniņsportiste Kendija Aparjode, savukārt pagājušajā sezonā nestartējušais bobslejists Oskars Ķibermanis saglabājis vietu zelta sastāvā.
Foto: Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

BJKSS vadītāja: "Atnācu, nobraucu, uzvarēju – tā kamaniņu sportā nenotiek"

Tiem, kas ziemas sezonā sekoja līdzi Latvijas sportistu sekmēm starptautiskās sacensībās, nebūs nekāds noslēpums, ka vislielākie panākumi – un ar lielu pārsvaru pār citu sporta veidu pārstāvjiem – bija kamaniņu braucējiem. Rets bija Pasaules kausa posms, kurā neviens no viņiem netika uz goda pjedestāla. Janvārī Siguldā mājinieku līdzjutēji varēja gavilēt par Eiropas čempionāta godalgām, visaugstākā kaluma medaļas pārvestas no pasaules Eiropas junioru čempionātiem.
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase. Foto: sigulda.lv
2

Nākamajā sezonā Siguldā gaidāmi noslēdzošie divi PK posmi kamaniņu sportā

LETA. Nākamgad Siguldā Pasaules kausā (PK) kamaniņu sportā notiks sezonas divi noslēdzošie posmi, vēsta Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL).
Foto: SOK
3

Kortīnā noticis pikets pret ledus trases atjaunošanu 2026. gada OS vajadzībām

LETA. Aizvadītajā sestdienā apmēram 400 personas Kortīnas d'Ampeco centrālajā laukumā piedalījās piketā pret ledus trases atjaunošanu 2026.gada Milānas un Kortīnas ziemas olimpisko spēļu vajadzībām, vēsta "Sportetsociete.org".
Elīna Ieva Vītola. Foto: Mareks Gaļinovskis/FIL
1

LU Duālās karjeras sporta stipendiju saņems 43 sportisti

Latvijas Universitātes (LU) Sporta centrs jau vairākus gadus atbalsta sportistus, kuri nolēmuši apvienot augsta līmeņa sportu ar studijām LU. Ne velti šī sportistu atbalsta programma tiek dēvēta par Duālo karjeru, jo tā ļauj sportistiem apvienot sporta un izglītības karjeru, vienlaikus nodrošinot atbalstu abās jomās. 2022./2023. gada pavasara semestrī Duālās karjeras sporta stipendiju saņems kopumā 43 sportisti.
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase. Foto: sigulda.lv

Siguldas trases iespēja uzņemt 2030. gada Olimpiskās spēles vēl nav apspriesta

LETA. Ar Latvijas Nacionālā sporta centra (LNSC) vadību, kas pārvalda arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, par iespējamu iesaisti kopīgas kandidatūras ar Zviedriju veidošanā 2030. gada ziemas Olimpisko spēļu rīkošanai neviens pagaidām oficiāli nav runājis, pirmdien ziņo Latvijas Radio.
Kendija Aparjode. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL
2

Aparjode un Vītola treniņos Siguldā iemēģinājušas spēkus divnieku ekipāžā

LETA. Latvijas kamaniņu braucējas Kendija Aparjode un Elīna Ieva Vītola, kuras startē sieviešu vieninieku sacensībās, aizvadītajā nedēļā Siguldā starptautiskajā nometnē izmēģināja spēkus divnieku ekipāžā, taču tas nenozīmē, ka viņas apvienosies un nākotnē startēs šajā disciplīnā, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) ģenerālsekretārs Kristaps Mauriņš.
Kristers Aparjods. Foto: Mareks Gaļinovskis/FIL
1

Aparjods, Vītola, Bots/Plūme un Upīte/Ozoliņa uzvar Latvijas čempionātā

Kamaniņu sporta sezona noslēgusies ar Latvijas čempionātu un Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēm, kur kopumā startēja 99 sportisti. Par to vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija.
Brāļi Šici. Foto: Mareks Gaļinovskis
3

LČ kamaniņu sportā startēt pieteikušies 102 sportisti, tostarp brāļu Šicu divnieks

2022./2023. gada starptautiskā kamaniņu sporta sezona ir oficiāli noslēgusies, bet Latvijas sportistiem priekšā vēl vienas svarīgas sacensības. Latvijas čempionāts un Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstes, kas norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, 3. un 4. martā Siguldas Bosbsleja un kamaniņu trasē.
Roberts Plūme un Mārtiņš Bots. Foto: Mareks Gaļinovskis
2

Latvijas stafetes komandai sezonas izskaņā pieticīgākais rezultāts

"Eberspacher" Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā noslēgusies ar VInterbergas trasē aizvadītajām stafetes komandu sacīkstēm, kurās Latvijas kvartets ar Aparjodiem un Robotiem ierindojās vien piektajā vietā. Sezonas kopvērtējumā Latvija saglabāja otro vietu.
Kristers Aparjods. Foto: Mareks Gaļinovskis
3

Aparjodam sestā vieta gan Vinterbergā, gan sezonas kopvērtējumā

Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā vīru individuālajās sacensībās noslēgusies ar kārtējo Maksa Langenhana uzvaru. Latvijas vadošais sportists Kristers Aparjods Vinterbergas trasē no trešās vietas pirmajā braucienā atslīdēja uz sesto vietu summā.
Madeleine Egle. Foto: Mareks Gaļinovskis
2

Egle un Šulte apspēlē vācietes, Aparjodei desmitā vieta Vinterbergā

Pasaules kausa kamaniņu sportā sezonas noslēdzošajā posmā Vinterbergā Latvijas sportistēm neveicās, labāko vietu ieņemot Kendijai Aparjodei ar desmito vietu. Ierasto Vācijas dominanci piebremzēt izdevās austrietēm Madeleinei Eglei un Lisai Šultei, kuras izcīnija savai nācijai dubultuzvaru.
Anda Upīte/Sanija Ozoliņa. Foto: Mareks Gaļinovskis
1

Upīte/Ozoliņa sezonas pēdējā posmā Vinterbergā ieņem ceturto vietu

Debijas sezona pasaules kausā noslēgusies jaunajai kamaniņu sporta disciplīnai sieviešu divniekiem. Pēdējā posmā VInterbergā Latvijas divnieks Anda Upīte/Sanija Ozoliņa ieguva ceturto vietu, kas deva tādu pašu pozīciju arī pasaules kausa summā.
Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkas Krasts. Foto: Mareks Gaļinovskis
1

Divniekiem neizteiksmīgi rezultāti pēdējā posmā, Robotiem bronza kopvērtējumā

Pasaules kausa izcīņas kamaniņu sporta pēdējā posmā Vinterbergā neveiksmīgi nostartēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, otrajā braucienā noslīdot uz septīto vietu. Savukārt Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkas Krasts savu debijas sezonu uz lielās skatuves noslēdza ar desmito pozīciju.
Kaspars Rinks. Foto: Kamanas.lv
1

Rinks nefinišē Nāciju kausā, taču nodrošina dalību pamatsacensībās

LETA. Latvijas kamaniņu braucējs Kaspars Rinks piektdien Vinterbergā pirms noslēdzošā Pasaules kausa posma nefinišēja Nāciju kausa sacensībās, taču tāpat nodrošināja vietu nedēļas nogalē gaidāmajās pamatsacensībās.
Sigita Bērziņa un Latvijas treneri. Foto: FIL/Mareks Gaļinovskis
8

Bērziņai un Aparjodam lielas kļūdas, Latvija pirmo reizi sezonā paliek bez medaļas

Sanktmoricā noslēdzies Pasaules kausa posms kamaniņu sportā. Komandu stafetē pirmo reizi sezonā bez medaļas palika Latvija – ceturtā vieta. Nācās samaksāt par Sigitas Bērziņas un Kristera Aparjoda kļūdām.
Kendija Aparjode. Foto: Mareks Gaļinovskis/FIL
4

Aparjode nenotur pirmo vietu, Vācijai viss goda pjedestāls

Šodien Sanktmoricas dabīgajā trasē turpinās Pasaules kausa devītais posms kamaniņu sportā. Kendija Aparjode pēc pirmā brauciena bija līdere, taču turpinājumā kļūdījās. Visas godalgas savāca Vācijas braucējas.
Kristers Aparjods. Foto: FIL
6

Aparjods aizsniedzas līdz bronzai, Rinkam personīgais rekords, uzvara Langenhanam

Sanktmoricā, Šveicē notikušajā Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā bronzas godalgu izcīnīja Kristers Aparjods. Gints Bērziņš ierindojās astotajā pozīcijā, bet Kaspars Rinks sasniedza līdzšinējās karjeras labāko rezultātu, ieņemot 11.vietu. Par posma uzvarētāju kļuva vācietis Makss Langenhans.