Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

FIL lemj saglabāt spēkā pret Krievijas kamaniņu federāciju izvirzītās sankcijas

Emils Ozerinskis

FIL lemj saglabāt spēkā pret Krievijas kamaniņu federāciju izvirzītās sankcijas
Foto: International Luge Federation (FIL)

LETA. Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) Arbitrāžas komisija atcēla pret Krievijas Kamaniņu sporta federāciju (RLF) vērstās sankcijas juridisku iemeslu dēļ, bet FIL izpildkomiteja ir apņēmusies tās saglabāt, teikts FIL paziņojumā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja FIL prezidents Einars Fogelis, neatkarīgās Arbitrāžas komisijas lēmums nemaina federācijas un vairuma biedru turpmāko nostāju Krievijas izslēgšanas jautājumā.

Jau ziņots, ka dienu pirms FIL ārkārtas kongresa, kurā tika lemts no amatiem organizācijā atstādināt Krievijas amatpersonas, FIL Arbitrāžas komisija atcēla FIL Izpildkomitejas 2.martā pieņemto lēmumu, ar kuru tika noteiktas sankcijas pret RLF, tās sportistiem un amatpersonām.

FIL paziņoja, ka izpildkomiteja plāno pārbaudīt, vai jebkāda veida sankcijas pret RLF tiešām ir pieļaujamas, jo FIL statūti paredz organizācijai saglabāt politisku neitralitāti.

"Arbitrāžas komisija, pieņemot lēmumu, balstījās uz Olimpisko hartu un FIL statūtiem. Komisijas argumentācijā ir atsauce uz Olimpiskās hartas punktu, kas tajā skaitā politisku iemeslu dēļ aizliedz jebkuru diskriminācija pret valsti vai personu. Savukārt FIL statūtus mēs varam mainīt tikai ikgadējā kongresā," teica Fogelis.

FIL biedri, balsojumā par RLF izslēgšanu no tās rindām, vadījās pēc tā, lai Krievijas puses apelācijas gadījumā netiktu iesaldēts organizācijas darbs.

"Ja biedri būtu nobalsojuši pretēji, kamēr RLF pārsūdzētu lēmumu, neviens mūsu pieņemtais lēmums nebūtu leģitīms. RLF būtībā iespiestu mūs stūrī un mums būtu sasietas rokas," skaidroja Fogelis.

Paziņojumā arī norādīts, ka izpildkomitejas locekļi un lielākā daļa FIL dalībvalstu nevēlās palikt neitrāli attiecībā pret Krievijas uzsākto karadarbību Ukrainā.

Neskatoties uz to, ka 2.martā pieņemtais lēmums ir atcelts juridisku iemeslu dēļ, FIL ir apņēmusies saglabāt vairākas sankcijas. FIL saglabā savu nostāju, stingri nosodot Krievijas un Baltkrievijas iebrukšanu Ukrainas teritorijā, tāpat Krievija nevarēs rīkot nekādas FIL sacensības.

Krievijas sportisti, treneri un amatpersonas nevarēs piedalīties sacensībās, kuras organizēs FIL, kā arī visas Krievijas amatpersonas, kuras ieņem jebkādus amatus organizācijā, tiks no tiem atstādinātas.

FIL nākamajā kongresā, kas notiks 18. un 19.jūnijā Rīgā, mēģinās atrisināt radušos situāciju, ieviešot labojumus statūtos, kam būtu nepieciešama divu trešdaļu vairākuma balsu.

Nedēļas nogalē Ukrainas kamaniņu sportisti publiskā vēstulē aicināja valstis boikotēt sacensības, ja tajās piedalīsies sportisti no Krievijas. Ukraiņu sportisti arī norādīja, ka RLF un tās sportisti ar savu rīcību ir pierādījuši, ka atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2022-04-11 20:55, pirms 2 gadiem
Domāju ka Martiņš Rubenis ātri sariktēs situāciju šajā jomā izlasei nesartējot! Tam čalim ir iekša! Daudzi sekos, tā kā ātri FIL nāksies ko štukot!

     [+] [-]

, 2022-04-11 21:27, pirms 2 gadiem
Tā jau šķita, ka vaina ir statūtos, kas neļāva izslēgt RLF. Izskatās, ka sportisti netiks pie starta arī tad, ja jūnijā nenobalsos par nepieciešamajām statūtu izmaiņām, kas droši vien šobrīd ir būtiskāk par pašu RFL izslēgšanu.