Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Aparjods, Vītola, Bots/Plūme un Upīte/Ozoliņa uzvar Latvijas čempionātā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Aparjods, Vītola, Bots/Plūme un Upīte/Ozoliņa uzvar Latvijas čempionātā
Kristers Aparjods. Foto: Mareks Gaļinovskis/FIL

Kamaniņu sporta sezona noslēgusies ar Latvijas čempionātu un Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēm, kur kopumā startēja 99 sportisti. Par to vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Par godalgām cīnījās visi Latvijas nacionālās izlases atlēti: Gints Bērziņš, Kristers Aparjods, Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa. Sacensībās ārpus konkurences piedalījās Latvijas titulētākais duets Andris Šics/Juris Šics.

Stiprā vēja dēļ starti no vīriešu starta, kas atrodas Siguldas Bobsleja trases sestajā stāvā, tika pārcelti zemāk uz sieviešu un divvietīgo ekipāžu startu.

Vīriešu konkurencē uzvaru divu braucienu summā izcīnīja Kristers Aparjods (Saulkrasti), kuram abos braucienos labākais finiša laiks (1:23.928). Otrajā vietā, Aparjodam piekāpjoties par 0.161 sekundi, Gints Bērziņš (Sigulda). Savukārt trešajā vietā Kaspars Rinks (Ropaži, MSĢ) (0.721).

Junioru vīriešu konkurencē uzvara Gintam Bērziņam (1:24.089), bet otrajā vietā ierindojās Kaspars Rinks (+0.560).

Kristers Aparjods: “Protams, bijām gatavojušies startēt no vīru starta. Kā jau pirms un pēc sezonas testējam tehniku, tāpēc arī uz šodienu pamainīju ekipējumu. Pirmajā brīdī lēmums pārcelt starta vietu uz dāmu startu nebija tas iepriecinošākais, bet visiem apstākļi bija vienādi. Un šeit parādās katra sportista meistarība, ka ir jāpārslēdzas uz braucienu no citas starta vietas. Pirmajā braucienā vairākas vietas trasē nedaudz pārstrādāju, nesanāca īsti pārslēgties uz braucienu no zemākas starta vietas. Otrajā braucienā bija nedaudz labāk. Jāsaka, ka nav tāda līdz galam padarīta darba sajūta, bet kopumā tāpat prieks par Latvijas čempiona titulu.”

Sieviešu konkurencē pirmo reizi čempiones titulu izcīnīja Elīna Ieva Vītola (Sigulda), kurai pirmajā braucienā labākais finiša laiks, bet otrajā – otrais (1:24.926). Sudraba godalga Sigitai Bērziņai (Sigulda) (+0.163). Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Kendija Aparjode (Saulkrasti), kurai pirmajā braucienā ceturtais labākais laiks, bet otrajā – pirmais (+0.389). Zane Kaluma (Rīga, MSĢ) kā vienīgā juniore izcīnīja uzvaru (1.25.675) junioru sieviešu ieskaitē.

Elīna Ieva Vītola: “Pirmo reizi uzvaru Latvijas čempionātā. Braucienu ziņā pirmais brauciens bija labāks nekā otrais. Pirmajā braucienā pēc piecpadsmitās virāžas iepūta vējš, bet ļoti nekoncentrējos uz laikapstākļiem, bet gan braucieniem.”

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Anda Upīte/Sanija Ozoliņa (Rīga/Sigulda) (1:26.593). Otrajā vietā Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna (Salaspils/Ropaži, MSĢ) (+0.435). Savukārt bronzas godalga Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai (Ropaži/Rīga, MSĢ) (+0.446).

Junioru sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvara Latvijas junioru un jaunatnes meistarsacīkstēs Viktorijai Ziediņai/Selīnai Elizabetei Zvilnai (Salaspils/Ropaži, MSĢ) (1:27.028), bet sudraba godalga Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai (Ropaži/Rīga, MSĢ) (+0.011).

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Latvijas čempionu titulu izcīnīja Mārtiņš Bots/Roberts Pūme (Sigulda/Ropaži), kuriem abos braucienos absolūti labākais finiša laiks (1:24.375). Otrajā vietā juniori Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns (Saulkrasti/Ropaži, MSĢ) (+0.370). Savukārt bronzas godalga Eduardam Ševicam-Mikeļševicam/Lūkasam Krastam (Garkalne/Alūksne) (+0.456).

Junioru vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē zelta godalga Raimondam Baltgalvim/Krišjānim Brūnam (Saulkrasti/Ropaži, MSĢ) (1:24.745). Sudrabs Junioru Pasaules un Eiropas čempioniem Kasparam Rinkam/Vitālijam Jegorovam (Ropaži/Ulbroka, MSĢ) (+0.623). Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Jānis Gruzdulis Borovojs/Uldis Jakseboga (Ropaži/Ropaži, MSĢ) (+6.166).

Sacensības risinājās arī vēl jaunākās vecuma grupās.

Izmantotie resursi:
kamanas.lv

     [+] [-]

, 2023-03-04 23:18, pirms 3 mēnešiem
Oho, Balgalvis/Brūns ļoti labi nobraukuši. Šiciem šoreiz tikai ceturtais rezultāts, vairāk nekā sekundi aiz robotiem.

Divnieku rezultāti: https://kamanas.lv/assets/documents...