Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Aparjode un Vītola treniņos Siguldā iemēģinājušas spēkus divnieku ekipāžā

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Aparjode un Vītola treniņos Siguldā iemēģinājušas spēkus divnieku ekipāžā
Kendija Aparjode. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL

LETA. Latvijas kamaniņu braucējas Kendija Aparjode un Elīna Ieva Vītola, kuras startē sieviešu vieninieku sacensībās, aizvadītajā nedēļā Siguldā starptautiskajā nometnē izmēģināja spēkus divnieku ekipāžā, taču tas nenozīmē, ka viņas apvienosies un nākotnē startēs šajā disciplīnā, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) ģenerālsekretārs Kristaps Mauriņš.

Iepriekšējā nedēļā Siguldā notika ne tikai Latvijas čempionāts kamaniņu sportā, bet arī Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) nometne sieviešu divnieku ekipāžām. Treniņos piedalījās 13 dueti no piecām valstīm, vienā no ekipāžām kopā startējot Aparjodei un Vītolai.

"Elīna ar Kendiju izdomāja, ka varētu pamēģināt un nedēļu nobrauca kopā. Viņas diezgan labi izskatījās trasē, arī braucienu līnijas bija sakarīgas, ņemot vērā, ka viņas pirmo reizi brauca ar divnieku kamanām. Līdz dāmu startam nepaguva uzkāpt, jo bija jāgatavojas Latvijas čempionātam vieniniekos. Atsauksmes bija pozitīvas, bet - vai viņas nākamsezon brauks divniekos - to pāragri spriest," stāstīja Mauriņš.

Ekipāžas Siguldā startēja no atšķirīga augstuma starta vietām un kontrollaiki rezultātu salīdzināšanai netika mērīti.

Šajā sezonā pirmo reizi vēsturē Pasaules kausa posmos notika arī sieviešu divnieku ekipāžu sacensības, deviņos posmos startējot kopumā 15 duetiem. Šī disciplīna iekļauta arī 2026.gada Milānas un Kortīnas ziemas olimpisko spēļu programmā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2023-03-07 15:18, pirms gada
nu, neeeeeeeeeeee !!!! Beidziet mērkaķoties! Lai jaunās brauc tandēmā, nevajag tagad elites sportistes likt disciplīnā, kurai nav absolūti nekāda prestiža ! 8-12 dalībnieku katrā posmā ... nožēlojami! Saaprotu, ka tā ir tāda pat medaļa un gribas prēmijas , taču pietiek jau ar sieviešu brīvo cīņu ar 8 dalībniecēm !

     [+] [-]

, 2023-03-07 15:25, pirms gada
Tā ir jauna disciplīna, un dalībnieku skaits ar laiku palielināsies un būs tāds pats kā vīriešu divnieku sacensībās. Bet piekrītu - Kendija un Elīna labāk lai brauc vieniniekos.