Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Ķibermanis: "Favorīts olimpiskajās spēlēs ir viens, pārējie - pretendenti"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Ķibermanis: "Favorīts olimpiskajās spēlēs ir viens, pārējie - pretendenti"
Oskars Ķibermanis. Foto: Viesturs Lācis|IBSF

Iegūtais Eiropas čempiona tituls Oskaram Ķibermanim un Latvijas bobsleja komandai dos emocionāli pozitīvu grūdienu pēdējā gatavošanās ciklā pirms Pekinas olimpiskajām spēlēm. Pilots sarunā ar portālu Sportacentrs.com gan nenoliedz, ka četrgades svarīgākajās sacensībās galvenais favorīts ir tikai viens, bet pārējie – pretendenti uz medaļām.

Ķibermanis svētdien Sanktmoricā kopā ar stūmējiem Matīsu Mikni, Dāvi Spriņģi un Edgaru Nemmi četrinieku konkurencē ieguva Eiropas zeltu. Viņi aiz sevis atstāja šī brīža toņa noteicēju pasaules bobslejā Frančesko Frīdrihu no Vācijas.

“Jā, varbūt Eiropas čempiontituls bija negaidīts. Jums negaidīti, mums – visu laiku gaidīti! (smejas) Bieži bija kādas problēmas, kas mums neļāva uzrādīt rezultātu,” šī sezona Latvijas bobslejistiem bijusi kā pa celmiem. Ķibermanis Sanktmoricā izcīnīja savu vienīgo uzvaru šosezon, turklāt pirms tam viņš trijniekā bija iekļuvis tikai divreiz.

“Ar šo sastāvu jau treniņos šķita, ka iet diezgan labi. Jā, uzvara sacensībās varbūt negaidīta, bet, domāju, par trijnieku mēs tik un tā būtu cīnījušies, jo treniņbraucienos kamanas nesās tīri labi,” norāda Ķibermanis, kurš piebilda, ka slidas Sanktmoricas trasei, kur mūsējiem iepriekš arī veicies gana labi, nav īpaši piemeklētas. “Esam šeit uzvarējuši ar dažādām sliecēm.”

Ja nenotiks nekas ārkārtējs, Eiropas čempionātā uzvarējusī četrinieku ekipāža šādā sastāvā tiks saglabāta arī Pekinas olimpiskajās spēlēs. Pēdējais sagatavošanās cikls bobslejistiem sāksies trešdien, kad Valmierā būs aptuveni pusotru nedēļu ilga treniņnometne, turklāt tiks ievēroti īpaši piesardzības pasākumi, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19. Ja šajā laikā tests kādam sportistam būs pozitīvs, viņam olimpiskās spēles, visticamāk, ies secen.

“Pirms mājās braukšanas arī visiem ģimenē prasīju, lai uztaisa testus. Nekur lieki apkārt nestaigāju,” piesardzīgs ir Ķibermanis. “Mums ir plāns fiziskās formas pīķi sasniegt tieši uz Pekinu. Šosezon izcilu startu mums vēl nav bijis. Treniņi ir pakārtoti olimpiskajām spēlēm.”

“Varbūt taupās arī konkurenti, kaut gan viņi šosezon šķiet spēcīgi. Gan jau doma visiem tāda – būt labākajā formā tieši Pekinā, bet redzēsim, kā tas realizēsies dzīvē. Favorīts olimpiskajās spēlēs ir viens, pārējie - pretendenti,” Ķibermanis ieskicē, ka galvenais kandidāts uz zeltu gan divniekos, gan četriniekos ir Frīdrihs. Vācietis šosezon, summējot divnieku un četrinieku mačus, uzvarējis 14 reizes no 16.

Pēdējo gatavošanos Pekinai latviešu bobslejisti varēs uzsākt uz pozitīvas nots, jo to sarūpējis Eiropas čempiontituls. “Domāju, Eiropas zelts pozitīvu grūdienu iedevis ne tikai man, bet visai komandai, arī treneriem un personālam. Mums visiem deguni bija lejā. Uz Valmieras nometni varēsim braukt ar pozitīvām domām,” Ķibermanis piebilst, ka par dažbrīd vājajiem rezultātiem šosezon nesaprašana bijusi arī komandā.

Pirms sezonas bobslejisti un skeletonisti varēja trenēties Pekinas trasē un arī aizvadīt tur testa mačus. Ķibermanis divniekos bija septītais, bet četriniekos guva trešo pozīciju.

“Pekinas trase ir interesanta. Nobraukt lejā nav baigo problēmu, bet, ja grib labu rezultātu, ir jāizbrauc diezgan precīzi. Tur ir kādas 4-5 atslēgas vietas,” skaidro Latvijas vadošais bobsleja pilots. “Ierodoties Pekinā, būs skaidras braukšanas nianses un shēma, bet, iespējams, šis tas būs pamainījies, piemēram, ledus. Ir skaidrs, kā tur jābrauc, bet vai to izdosies izdarīt – tas jau ir cits stāsts.”

  +1 [+] [-]

, 2022-01-18 17:23, pirms 4 mēnešiem
Sanktmorica pierādīja, ka Frīdrihs ir uzvarams! Tieši tāpēc jācīnās par zeltu!

  -1 [+] [-]

, 2022-01-18 17:30, pirms 4 mēnešiem
un tas favorīts ir...Yijun Shao!!!

  +1 [+] [-]

, 2022-01-18 18:15, pirms 4 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: un tas favorīts ir...Yijun Shao!!!
Nu neticu es tam ķīniešu pārspēkam, korejieši tomēr medaļas renē dabuja pirms tam spīdoši braucot arī pasaules kausa posmos. Ķīniešiem ātruma uzplaiksnījumi joprojām mijās ar briesmīgiem braucieniem.

  +2 [+] [-]

, 2022-01-18 19:12, pirms 4 mēnešiem
Lai izdodas

     [+] [-]

, 2022-01-18 20:39, pirms 4 mēnešiem
Šao pēdējais starts šosezon bijis decembrī. Domā, ka šis Ķīnā piebrauc trasi?

     [+] [-]

, 2022-01-19 10:48, pirms 4 mēnešiem
Sanktmorica pierādīja, ka ar Frīdrihu var cīnīties, bet viņš tik un tā ir favorīts, jo EČ jau bija redzams, ka Frīdrihs neiet uz pilnu banku (ātri lec kamanās, neskrien uz pilnu jaudu) + Margisu taupīja, kurš iekš OS noteikti būs Frīdriha četriniekā

Kas attiecas uz ķīniesiem, tad, ja, šamie būs trasi piebraukuši, bet viņiem nekāds mega pārsvars nebūs (kā bija kanādiešiem uz 2010., krieviem uz 2014. vai dienvidkorejiešiem uz 2018. OS). Domāju, ka viņiem nekā tur nebūs. Protams, viņiem būs kas cīnās par TOP10 varbūt TOP6 (Gengs skeletonā, Hui sieviešu bobslejā), bet ne par medaļām