Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Boļšunovs slidsolī pārspēj Niskanenu, bet zaudē komandas biedriem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Boļšunovs slidsolī pārspēj Niskanenu, bet zaudē komandas biedriem
Aleksandrs Boļšunovs.Foto: Thibaut/NordicFocus.

Otrajā dienā Muonio notikušajās sacensībās distanču slēpošanā, kas bija vienas no vadošās slēpošanas valsts Krievijas pēdējā pārbaude pirms Pasaules kausa sezonas sākuma un arī pēdējā atlase sastāva nokomplektēšanai, uzvaru 15km brīvajā stilā svinēja pasaules vicečempions stafetē Artjoms Maļcevs, bet trešo vietu ieguva Aleksandrs Boļšunovs, zaudējot daudz mazāk nekā dienu iepriekš klasikā.

Jau ziņojām, ka savās pirmajās sezonas sacensībās Aleksandrs Boļšunovs, kurš bija mocījies ar dažādām traumām, 15km klasikā ieņēma dalītu 5.-6.vietu, zaudējot vairāk nekā 40 sekundes uzvarētājam Īvo Niskanenam. Nākamajā dienā tāda paša garuma distancē brīvajā stilā Boļšunovs revanšējās olimpiskajam čempionam no Somijas, taču tik un tā piekāpās dažiem komandas biedriem.

Iepriekšējās trīs reizes Muonio, arī ieskaitot otro novembra nedēļas nogali, kad Somijas ziemeļu ciematā startēja arī vairāki latvieši, nepārspēts distancēs bija Niskanens, bet šoreiz somu līdera uzvaru sērija pārtrūka, jo ātrākais slidsolī bija divas reizes pagājušajā sezonā pasaules kausa posmos trijniekā tikušais Artjoms Maļcevs.

Tikai septiņas sekundes uzvarētājam piekāpās pagājušās sezonas Pasaules kausa vicelīderis Ivans Jakimuškins, bet Pasaules kausa ieguvējs Boļšunovs bija vēl četras sekundes lēnāks un ieņēma trešo vietu. Niskanens no Boļšunova atpalika septiņas sekundes un ierindojās ārpus trijnieka 4.vietā. Pasaules kausa posmos trijniekā tikušais itālis Frančesko Defabiāni palika 21.vietā (+1:44).

Sievietēm kļūdas dēļ par sākotnējo uzvarētāju protokolos parādījās Alija Iksanova, taču nevienam nezināmā slēpotāja bija veikusi par apli mazāk, līdz ar to viss nostājās savās vietās. Uzvarēja Tatjana Sorina, kura par 14 sekundēm apsteidza Natāliju Ņeprajevu, bet vēl tikai trīs sekundes lēnākā bija šī gada pasaules junioru čempione Veronika Stepanova.