Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Latvijas distanču slēpotāji atklājuši sezonu PK posmam pielīdzināmās FIS sacensībās Somijā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas distanču slēpotāji atklājuši sezonu PK posmam pielīdzināmās FIS sacensībās Somijā
Kitija Auziņa. Foto: LOK/olimpiade.lv/E.Pālens

Piedaloties ļoti spēcīga sastāva FIS sacensībās Somijas ziemeļu ciematā Olosā vairāki vadošie Latvijas distanču slēpotāji atklājuši jauno 2022./2023.gada sezonu. Labāko rezultātu pirmajā dienā uzrādīja madonietis Raimo Vīgants, kurš sprintā klasikā vairāk nekā 80 dalībnieku konkurencē iekļuva piecdesmitniekā, bet madoniete Kitija Auziņa gandrīz piecdesmit dalībnieču vidū kvalifikācijā uzrādīja 37.laiku.

Muonio reģionā atrodošajā ciematā Olosā allaž iesākas jaunā FIS sacensību sezona distanču slēpošanā, pulcējot ļoti spēcīgu sastāvu. Arī šoreiz nebija izņēmums, proti, šajā Somijas ziemeļrietumu ciematiņā, kas atrodas pie Zviedrijas robežas, pirmkārt, startēja vairāki titulēti distanču slēpotāji un, otrkārt, tās bija pirmās sezonas FIS līmeņa sacensības distanču slēpošanā.

Olosā startēja tādu distanču slēpošanas lielvalstu kā Norvēģijas, Somijas, Itālijas un Vācijas izlašu slēpotāji. Norvēģiem no pašiem lielākajiem grandiem nebija Johannesa Klēbo, Kristera Holunda, Ērika Valnesa. Sieviešu konkurencē gan iztrūka lielais vairums izlases dalībnieču. No pašiem titulētākajiem jāmin olimpisko spēļu un pasaules čempionātu uzvarētāji vai medaļnieki kā soms Īvo Niksanens, norvēģi Simens Krīgers, Šjūrs Rēte, Emīls Īversens, Pols Gulbergs, itālis Federiko Pelegrīno vīriešiem, kā arī vācietes Viktorija Karla un Katarīna Henniga, somietes Krista Permekoski un Kertu Niskanena, ka arī spēcīgā austriete Terēza Štadlobere. Līdz ar to šīs sacensības var pielīdzināt Pasaules kausa posmam, un vienīgi šāda veida FIS sacensībās slēpotāji var iegūt savam reālajam varējumam atbilstošus FIS punktus. Tādējādi šāda sastāva sacensībās Latvijas slēpotājiem nebija iespējas pacīnīties par augstām vietām, it īpaši, ja ļoti kuplā skaitā piedalās mājinieki somi, kuru vidū notiek spraiga cīņa par tikšanu komandā, lai piedalītos pirmajā Pasaules kausa posmā novembra beigās Kūsamo.

FIS sacensībās Olosā slēpotājiem kā parasti ir paredzēti trīs starti. Triju dienu sacensībās sākās ar sprintu klasikā piektdien, bet sestdien un svētdien ir paredzēta vidējā distance vispirms klasikā, bet svētdien brīvajā stilā. Abas distances kā allaž ir ar intervāla startu. Latvijas slēpotāju veikumu pirmajā dienā noteica arī tas, ka sprints nebija iecienītākajā slidsolī, bet gan klasikā.

Šāda ļoti spēcīga sastāva sprintā nevienam no Latvijas slēpotājiem neizdevās pārvarēt kvalifikāciju un iekļūt trīsdesmitniekā. Raimo Vīgants līderim – slavenā un titulētā Petera Nortuga jaunākajam brālim Ēvenam, kurš Pasaules kausa posmos vairākas reizes ir bijis fināla sešiniekā – zaudēja 19 sekundes un uzrādīja 48.laiku. Līdz trīsdesmitniekam, ko noslēdza šī gada Somijas junioru čempionāta 13.vietas ieguvējs sprintā Jussi Hītiainens, madonietim pietrūka 7,5 sekunžu. Raimo nopelnīja 145 FIS punktus. Ātrāki par labāko latvieti bija pieci igauņi, Marko Kilpam kā vienīgajam no ziemeļu kaimiņiem tiekot trīsdesmitniekā.

Par 12 sekundēm un 22 pozīcijām viņš apsteidza savu novadnieku Lauri Kakarkalēju, kuram 70.vieta un 223 FIS punkti. Siguldietis Rainers Paeglis no sava vienaudža Kaparkalēja atpalika 17 sekundes un ierindojās 80.vietā, iegūstot 332 FIS punktus.

Sievietēm Kitija Auziņa bija vienīgā Latvijas pārstāve. Madoniete uzrādīja 37.laiku, no līderes – olimpiskās čempiones komandu sprintā Viktorijas Karlas (Vācija) – atpaliekot 40 sekundes un iegūstot 250 FIS punktus. Līdz tršidesmitniekam, ko noslēdza igauņu juniore Laura Lēna, šķīra 8,5 sekundes. Trīsdesmitniekā iekļuva četras igaunietes, no kurām izslēgšanas braucienos vēlāk visaugstāk ar 21.vietu tika Aveli Ūstalu. Līdzīgi – ar 19.vietu – nostartēja arī labākais igaunis vīriešu konkurencē Marko Kilps, kurš ceturtdaļfināla braucienā kurināja augstu tempu un lielu daļu bija vadībā, bet beigās tomēr finišēja ceturtais un pusfinālā netika.

Finālā vīriešiem dubultuzvaru Norvēģijai nodrošināja Nortugs jaunākais un divas uzvaras PK posmos izcīnījušais Sindre Bjornstāds Skārs. Cits PK posmos sprintā uzvarējušais norvēģis Hovards Taugbols finišēja ceturtais, tieši priekšā olimpisko un pasaules čempionātu medaļniekam stafetē un vairāku PK posmu uzvarētājam Polam Gulbergam. Pēdējās divās olimpiskajās spēlēs medaļu sprintā izcīnījušais itālis Pelegrīno neizgāja uz starta ceturtdaļfināla braucienā un tika ierindots kā pēdējais trīsdesmitais.

Sievietēm uzvaru izcīnīja pērn pasaules čempionātā tieši aiz fināla 7.vietā palikusī norvēģiete Anna Svendsena, kura PK posmos trīs reizes ir tikusi fināla sešiniekā. Otro vietu ieguva mājiniece Jasmi Jonsū, kura pērn pasaules čempionātā ar komandas biedrenēm ieguva bronzu stafetē, bet Pasaules kausa posmos pāris reizes ir bijusi pusfinālā labāko divpadsmitniekā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv

     [+] [-]

, 2022-11-12 17:03, pirms 3 nedēļām
Nav slikti ieskrieties pirms PK posma Rukā, sevišķi klasiskajā stilā. Nākamajā nedēļā gan ziedriem, gan norvēģiem lielās sezonas atklāšanas sacensības Bruksvallarnā un Betostolenā. Mūsējie acīmredzot paliek Somijā līdz PK.

https://sportacentrs.com/ziemas_spo...

     [+] [-]

, 2022-11-12 19:02, pirms 3 nedēļām
Tur nu nekā laba arī nav.