Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

PK pirmajā posmā Latvijas distanču slēpošanas izlase piedalīsies ar pilnu sastāvu

Rolands Eliņš

PK pirmajā posmā Latvijas distanču slēpošanas izlase piedalīsies ar pilnu sastāvu
Raimo Vīgants. Foto: AFP/Scanpix

Pasaules kausa izcīņa distanču slēpošanā sāksies novembra beigās, un paredzēts, ka pirmajā posmā Latvijas izlase piedalīsies ar pilnu komandu – sešiem sportistiem, intervijā portālam Sportacentrs.com norādīja Jānis Puida, Latvijas Slēpošanas federācijas valdes loceklis, kurš atbild tieši par distanču slēpošanas jautājumiem un darba organizēšanu. Turpmākajos PK posmos gan tik plaša pārstāvniecība Latvijai nebūs, taču pēc vasarā paveiktā darba, izveidojot junioru izlases komandu, tiek liktas cerības uz janvārī gaidāmo PČ junioriem.

"Iepriekšējā sezona bija labākā, kāda vien mums distanču slēpošanā rezultātu ziņā bijusi," teica Jānis Puida. "Bet tagad sāksies jauns olimpiskais cikls. Starpsezonā esam spējuši izveidot junioru izlases komandu, kurā ir mūsu spēcīgākie juniori. Aizvadītas vairākas treniņnometnes, un pirmajā Pasaules kausa posmā Rukā, Somijā, mums būs pilna komanda, vismaz sprinta distancēs."

Latvijas izlases sastāvā PK pirmajā posmā būs Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa un Samanta Krampe, kā arī Raimo Vīgants, Lauris Kaparkalējs un Niks Saulītis.

"PK sezonas atklāšanas posms tieši sakritīs ar mūsu sportistu treniņnometnes Somijā beigām, attiecīgi sanāk iespēja piedalīties šajās sacensībās. Sezonas turpinājumā gan jau tik pilnu komandu katrā PK posmā nevarēsim izlikt," atzina Puida. "Šosezon nozīmīgākās sacensības mums gaidāmas pasaules junioru čempionātā Kanādā un pasaules čempionātā pieaugušajiem Slovēnijā, un mūsu vadošie slēpotāji uzsvaru gatavojas likt uz Pasaules kausa posmiem un PČ, sākot gatavošanos jau nākamajām olimpiskajām spēlēm un esot gatavībā iziet pilnu olimpisko ciklu."

"Biežāka dalība PK posmos atduras pret finansiālajām iespējām," atzina Slēpošanas federācijas pārstāvis. "Federācijai nav tik liela budžeta, lai nodrošinātu dalību katrā posmā, un arī sportistu privāti piesaistītie līdzekļi nav tik lieli. Tad nu jāmēģina atrast optimālais balanss starp PK posmiem, citām sacensībām un treniņiem. Mūsu vadošie slēpotāji Patrīcija un Raimo noteikti aizvadīs vismaz četrus PK posmus un PČ, bet pārējie – būs jāskatās pēc iespējām." Par Patrīcijas Eidukas starpsezonas pārmaiņām treniņu procesā, panākot sadarbību ar Lielbritānijas slēpotāju komandu, plašāk lasāms šeit.

Puida starpsezonā paveikto novērtēja ļoti pozitīvi, uzsverot, ka vairākiem slēpotājiem šī bija pirmā pieredze intensīvā vasaras darbā komandā: "Treniņos paveikts labs un kārtīgs darbs, taču šobrīd vēl nezinām, ko sagaidīt no sezonas sākuma rezultātu ziņā, to redzēsim tikai sacensībās. Taču mūsu junioriem, kuri aizvadīja treniņciklu kopā komandā, svarīgākie starti ir janvāra beigās, līdz tam jācer, ka būs ieiets vajadzīgajā ritmā."

Vasaras treniņos aktīvi tiek izmantota iespēja piedalīties arī rollerslēpošanas sacensībās, un Puida atzīmēja, ka rollerslēpošana jau krietnu laiku Latvijas izlasē vairs nav tikai treniņu sastāvdaļa, bet gan ietver arī piedalīšanos augsta līmeņa sacensībās: "Protams, uzsvars paliek uz distanču slēpošanu ziemā, tāpēc ne vienmēr uz PK posmiem rollerslēpošanā tiek uzdzīta fiziskā kondīcija, taču rezultāti tāpat patiešām nav slikti, konkurence arī aug, un tas patiešām ir labs motivējošs pasākums."

Rollerslēpošanā jāatzīmē Laura Kaparkalēja sekmes – viņš izcīnīja uzvaru junioru PK posmā Norvēģijā, ieguva trešo vietu junioru PK posmā Itālijā un kļuva par pasaules junioru čempionu sprintā sacensībās Madonā. Rollerslēpošanas sacensībās šovasar aktīvi piedalījās arī Vīgants, uzvarot PK posmā Igaunijā sprinta distancē.

Vīgantam iepriekšējā sezonā izdevās sevi lieliski pieteikt olimpiskajās spēlēs, izcīnot 20. vietu sprinta sacensībās, kas ir augstākais rezultāts Latvijas distanču slēpošanas vēsturē individuālajās distancēs, turklāt pārspēj arī Raimo labāko rezultātu PK posmos (44. vieta sprintā). Attiecīgi arī Puida atzīmēja, ka līdzjutējiem nevajadzētu tagad no Vīganta prasīt tikšanu sprinta finālā katrās sacensībās, kurās viņš piedalās.

"Olimpiskajās spēlēs sakrita ļoti daudzi faktori, ko Raimo prata izmantot," teica Puida. "Jāsaprot, ka ne katrās sacensībās izdodas sevi parādīt no labākās puses (un tas attiecas uz visiem sportistiem), taču, kad atkal sakritīs blakusapstākļi, sportiskā kondīcija un viss pārējais, esmu drošs, ka Raimo var pacelties arī vēl augstāk par šo 20. vietu. Šajā sakarā tad arī būs jāizvēlas pareizie Pasaules kausa posmi, kuros sevi realizēt."

"Šī būs interesanta sezona - pamazām tiks izmēģināti jaunievedumi disciplīnās, nestartēs Krievijas komanda, arī norvēģiem vairs nav tik izteiktu līderu, un uzvarētāji sacensībās varētu biežāk mainīties. Arī tas viss varētu pavērt iespējas mūsu izlases līderiem uz augstākiem panākumiem brīžos, kad apstākļi sakrīt mums par labu."

Pasaules kausa kalendārs distanču slēpošanā 22/23

DatumsVietaValsts
25.-27.11.RukaSomija
02.-04.12.LillehammereNorvēģija
09.-11.12.BeitostolenaNorvēģija
17.-18.12.DavosaŠveice
31.12.-01.01.Val MisteiraŠveice
03.-04.01.OberstdorfaVācija
06.-08.01.Val fi FiemmeItālija
21.-22.01.MilānaItālija
27.-29.01.Le RusaFrancija
21.02.-05.03.PlānicaSlovēnija (PČ)

  +1 [+] [-]

, 2022-11-02 14:09, pirms 4 nedēļām
Uz visiem PK posmiem droši vien arī nav lielas nozīmes vest komandu. Par kopvērtējumu cīnīties var Eiduka, pārējiem lielāka jēga koncentrēties uz iespējami labiem rezultātiem atsevišķos posmos un PČ. Ja nu vienīgi Vīgants vēl to var apsvērt.

  +2 [+] [-]

, 2022-11-02 14:49, pirms 4 nedēļām
Vispār jau Niks Saulītis nevis Miks kā minēts rakstā

  +1 [+] [-]

, 2022-11-02 15:36, pirms 4 nedēļām
PK būs arī posmi pēc Pasaules čempionāta, te nav pilns kalendārs!

  +1 [+] [-]

, 2022-11-02 15:42, pirms 4 nedēļām
H.E.N.R.Y. rakstīja: PK būs arī posmi pēc Pasaules čempionāta, te nav pilns kalendārs!
taisnība, tostarp arī Tallinā marta beigās ar pilsētas sprintu

https://www.fis-ski.com/DB/cross-co...

     [+] [-]

, 2022-11-02 16:38, pirms 4 nedēļām
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: taisnība, tostarp arī Tallinā marta beigās ar pilsētas sprintu

https://www.fis-ski.com/DB/cross-country/calendar-results.html?eventselection=&place=&sectorcode=CC&seasoncode=2023&categorycode=WC&disciplinecode=&gendercode=&racedate=&racecodex=&nationcode=&seasonmonth=X-2023&saveselection=-1&seasonselection=
Tad kāpēc raksts netiek izlabots?