Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Somu slēpotāju peļņa uz norvēģu fona trūcīga, tāpat kā slēpotāju uz pelnošāko sportisu fona

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Somu slēpotāju peļņa uz norvēģu fona trūcīga, tāpat kā slēpotāju uz pelnošāko sportisu fona
Īvo Niskanens. Foto: Modica/NordicFocus

Īvo Niskanens ir Somijas vislabāk apmaksātais distanču slēpotājs, taču nopelna tikai nelielu daļu no saviem norvēģu kolēģiem. Somijas labākie distanču slēpotāji pelna piecas līdz sešas reizes mazāk nekā labākie norvēģi.

Īvo Niskanens, kurš ir Somijas vislabāk apmaksātais distanču slēpotājs, 2020. gadā nopelnīja nepilnus 100 000 eiro - 98 687 eiro. Jāatzīst, ka viņam pasaules čempionāts Oberstdorfā nebija sekmīgs, paliekot bez medaļām, bet divi viņa komandas biedri, kuri čempionātā ieguva sudrabu komandu sprintā, nopelnīja daudz mazāk. Ristomati Hakolas kontā 67 975 eiro, bet Joni Meki nopelnīja tikai 15 203 eiro, atsaucoties uz Somijas mediju “Italehti”, ziņo Norvēģijas slēpošanas portāls “langrenn.com”.

Somijas labākā slēpotāja Krista Permekoski nopelnīja pērn nopelnīja 63 676 eiro. Sarakstā nākamās divas starp dāmām ir Rīta-Līsa Roponena un Johanna Matintalo, kurām ienākumi bijuši attiecīgi 4150 eiro un 3222 eiro.

Gadu iepriekš, 2019. gadā, Niskanens nopelnīja 192 000 eiro, bet Permekoski - gandrīz 80 000. Krituma iemesls ir Covid-19 ierobežojumi, taču joprojām Somijā distanču slēpošana ir daudz mazāk atalgota nekā Norvēģijā.

Tikmēr 2019.gadā 11 Norvēģijas distanču slēpotāju ienākumi gadā bija lielāki par 100 tūkstošus eiro, bet divām virs pusmiljona. Marita Bjergena ar 880 tūkstošus eiro bija vispelnošākā, proti, gandrīz piecas reizes vairāk nekā Niskanens tajā gadā. Terēzes Juhaugas ienākumu togad palielinājās par 560 tūkstošiem. Tā bija viņas pirmā pilnā sezona pēc atgriešanās pēc dopinga skandāla. Savukārt Petera Nortuga peļņa 2019.gadā – 330 tūkstoši.

Pārējie norvēģi, kuri 2019. gadā arī nopelnīja vairāk nekā 100 tūkstošu eiro jeb miljons norvēģu kronu, bija Johanness Hesflots Klēbo, Niklass Dīrhaugs, Martins Jonsrūds Sundbī, Emīls Iversens, Ingvilda Estberga, Heidi Venga, Šjūrs Rēte un Hans Kristers Holunds.

Norvēģijas slēpošanas portāls “langrenn.com” arī secina, ka tomēr vadošajiem distanču slēpotājiem ienākumi uz kopējā atalgojuma ir ļoti pieticīgi, salīdzinot ar pasaulē vislabāk apmaksātajiem sportistiem, kas parāda, cik neadekvāti un milzīgi pārspīlēti atalgojumi, piemēram, ir dažu komandu sporta spēļu pārstāvjiem.

Izmantotie resursi:
langrenn.com

     [+] [-]

, 2021-11-13 02:43, pirms 2 mēnešiem
Krista Permekoski nopelnīja pērn nopelnīja 63 676 eiro. Sarakstā nākamās divas starp dāmām ir Rīta-Līsa Roponena un Johanna Matintalo, kurām ienākumi bijuši attiecīgi 4150 eiro un 3222 eiro.

IVAR BĀCI!
Vai tiešām tā var būt?
Tad jau Roponenai un Matintalo pie Skandināvijas cenām pilnīga nabagmāja