Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

15km vīriešiem trijniekā tikai mājinieki norvēģi

Ivars Bācis
Ivars Bācis

15km vīriešiem trijniekā tikai mājinieki norvēģi
S.H.Krīgers. Foto: NTB.

Lillehammerē notiekošajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā ļoti spraigā duelī par uzvaru 15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu uzvarēja olimpiskais čempions Simens Hegstāds Krīgers (Norvēģija), kurš par pusotru sekundi apsteidza tautieti Hansu Kristeru Holundu.

Sākumā labākos laikus kontrolatzīmēs uzrādīja krievi Sergejs Ustjugovs, Ivans Jakimuškins, Aleksejs Červotkins un Aleksandrs Boļšunovs, kā arī čehs Mihals Novaks. Taču pēc divām trešdaļām distances jeb 10km vadībā izvirzījās norvēģi Krūgers un Holunds. Abi viņi pusotras sekundes robežās cīnījās līdz beigām, virsroku tomēr ņemot olimpiskajam čempionam, bet pasaules čempionam izcīnot otro vietu. Starp citu pagājušajā nedēļā Rukā Krīgers 15km klasikā finišēja necilajā 74.vietā un ātri aizlaidās no stadiona pēc tik apkaunojoša starta.

Mājiniekiem pilnu goda pjedestālu sarūpēja Madonā Skandināvijas kausā startējušais Martins Lēvstrēms Niengets, kurš pēdējos 3km apsteidza Červotkinu un Novaku. Labāko desmitniekā iekļuva septiņi norvēģi, kuru vidū nebija 12.vietas ieguvušā Johannesa Klēbo, kurš par 5 sekundēm apsteidza tikai 14.laiku uzrādījušo Boļšunovu, kurš bija līderis pēc pusdistances.

PK posms distanču slēpošana, 10km iedzīšana brīvajā stilā sievietēm

V.SportisteValstsLaiks
1.S.H.KrīgersNorvēģija32:26.2
2.HK.HolundsNorvēģija+1.6
3.M.L.NiengetsNorvēģija+17.5
4.A.ČervotkinsKrievija+21.0
5.M.NovaksČehija+21.1
6.D.TensetsNorvēģija+27.2

Startēja 74, finišēja 73 slēpotāji