Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Skandināvu dominance PK posmā sprintā, Klēbo jubilejas uzvara

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Skandināvu dominance PK posmā sprintā, Klēbo jubilejas uzvara
Pirmais trijnieks sievietēm. Foto: Modica/Nordic Focuss.

Šīs sezonas otrajā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā, kas norisinās 1994.gada Olimpisko spēļu mājvietā Lillehammerē (Norvēģija), 1,6km sprintā brīvajā stilā uzvaras svinēja zviedriete Maja Dālkvista un norvēģis Johannes Klēbo, kuram tā bija jubilejas 40.uzvara PK posmos.

Pirmajā posmā kas norisinājās novembra beigās Somijā, piedalījās trīs Latvijas slēpotāji, bet šoreiz Norvēģijas posms iztiek bez latviešu dalības. Sievietēm kvalifikāciju nepārvarēja un trīsdesmitniekā neiekļuva tādas panākumus guvušās sprinteres kā Jūlija Stupa Natālija Ņeprajeva (abas Krievija), norvēģiete Heidi Venga un latviešu izcelsmes amerikāniete Heilija Svirbula. Savukārt vīriešiem jau otrās sacensības pēc kārtas kvalifikācijā izstājās norvēģis Emīls Iversens.

Sievietēm ceturtdaļfinālā un pusfinālā iztika bez pārsteigumiem, ja nu vienīgi pieskaita olimpiskās un pasaules čempiones Maikenas Kaspersenas Fallas apstāšanos pusfinālā. Taču Norvēģija savās mājās neizpalika bez fināla, kur atzīstami ar trešo vietu izcēlās 2017.gadā Madonā Skandināvijas kausā startējusī Tirila Udenesa Venga, kurai tā bija pirmā godalga. Tikmēr jau 36.reizi uz goda pjedestāla kāpa amerikāniete Džesika Diginsa, kura bija otrā un piekāpās tikai iepriekšējā posma uzvarētājai Majai Dālkvistai no Zviedrijas. Tā zviedrietei bija otrā uzvara karjerā, pagaidām esot perfektajai šajā sezonā un vēl neizjūtot zaudējuma garšu sprintā.

Ar ceturto vietu šo pasaules kausa sezonu iesāka Rukā nestartējusī Emma Riboma no Zviedrijas, trešo reizi iekļūstot finālā sprintos. Tikmēr fināla sešinieku noslēdza slovēniete Anamarija Lampiča, kura pusfinālā saķērās ar Johannu Hagstēmu, pēc kā zviedriete krita.

Finālā vīriešiem dominēja Johannes Klēbo, kurš pirms nedēļas sprintā Rukā beigās atzina milzīgā ātrumā kalnā uzskrējušam Aleksandram Terentjevam (Krievija), kurš šoreiz palika aiz pusfināla 13.vietā. Dubultuzvaru Norvēģija nodrošināja un lielisku panākumu sarūpēja 2.vietas ieguvējs Tomass Larsens, kurš tikai trešo reizi startēja PK posmos, bet pirms tam 23 gadus vecais norvēģis nebija iekļuvis pusfināla divpadsmitniekā.

Ja pagājušajā posmā viņam nācās samierināties ar 4.vietu, tad šoreiz Ričards Žuvs devīto reizi karjerā iekļuva trijniekā. Pirmo reizi finālā startēja 5.vietu ieguvušais soms Lauri Vuorinens. Tikmēr neveiksmīgs starts izšķirošajā kārtā sanāca zviedram Markusam Grātem, kuram tā bija otrā reize finālā, iepriekšējai esot pirms gandrīz trijiem gadiem.

Šoreiz finālā neiekļuva neviens krievs, Aleksandram Boļšunovam esot ļoti tuvu, bet tomēr paliekot tieši aiz sešinieka. Taču tas pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētājam bija labāk nekā pirms nedēļas Somijā, kur nācās palikt ārpus pusfināla. Tā vien šķiet, ka visa jezga ap Boļšunova formu pirms sezonas ir bijusi pretinieku mānīšanai. Arī pagājušā posmā finālā startējušais norvēģis Ēriks Valness šoreiz apstājās pusfinālā. Itāļu raķete Federiko Pellegrīno arī slidsoļa sprintā nespēja parādīt savu reālo varējumu, paliekto vien 16.vietā.

Pasaules kausa posms distanču slēpošanā, 1,6km sprinta brīvajā stilā fināls sievietēm, Ruka (Somija)

V.SportisteValstsRezultāts
1.Maja DālkvistaZviedrija3:14.1
2.Džesika DiginsaASV+0.35
3.Tirila Udnesa VengaNorvēģija+0.86
4.Emma RibomaZviedrija+1.68
5.Rozija BrennanaASV+2.45
6.Anamarija LampičaSlovēnija+2.62

Pasaules kausa posms distanču slēpošanā, 1,6km sprinta fināls brīvajā stilā vīriešiem, Ruka (Somija)

V.SportistsValstsRezultāts
1.Johannes Hesflots KlēboNorvēģija2:52.48
2.Tomass LarsensNorvēģija+0.58
3.Ričards ŽuvsFrancija+0.78
4.Hovards TaugbolsNorvēģija+2.98
5.Lauri VuorinensSomija+4.43
6.Markuss GrāteZviedrija+20.73