Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Par Baltijas līgas čempioni pirmoreiz kopš 2014. gada kļūst Tallinas "Selver"

Rolands Eliņš

Par Baltijas līgas čempioni pirmoreiz kopš 2014. gada kļūst Tallinas "Selver"
Foto: Gertrud Alatare Photography/Volley.ee

Šodien noslēgusies "Credit24" Meistarlīga, kurā pie zelta medaļām tika Tallinas "Selver", finālmačā piecu setu cīņā pārspējot "Saaremaa".

"Saaremaa" bija uzvarējusi regulārajā sezonā, no 14 spēlēm pie panākumiem tiekot 11 mačos, kamēr "Selver" bija otrajā vietā. Abu komandu līmenis izrādījās līdzvērtīgs arī šodien Igaunijā aizvadītajā finālspēlē.

"Saaremaa" spēli sāka ar uzvarētu setu 25:21, pēc kura "Selver" revanšējās ar 25:23. Trešajā setā "Saaremaa" bija liels pārsvars un izdevās izcīnīt uzvaru 25:14, taču ceturtajā setā "Selver" visu atgrieza nulles pozīcijās, uzvarot ar 25:19.

Attiecīgi čempionu titula liktenis tika izšķirts piektajā setā, kurā abas komandas pāris reizes apmainījās ar vadību, līdz beidzot tika sasniegts rezultāts 11:11. "Selver" tobrīd izdevās gūt divus nākamos punktus un pēc tam iegūt sev trīs mačbumbas. Pirmā netika izmantota, taču ar otro "Selver" panāca sev vēlamo rezultātu 15:13 un svinēja uzvaru.

Jauno čempionu sastāvā 18 punktus guva Renē Tepans, kamēr "Saaremaa" rindās 23 punkti Hindrekam Pulkam.

"Selver" šis ir pirmais Baltijas čempiones tituls kopš 2014. gada un septītais kopumā. "Selver" joprojām ir titulētākā šī turnīra komanda, kamēr "Saaremaa" pagaidām izcīnījusi tikai vienu čempiones titulu, un šī bija tikai trešā reize, kad tā spēlējusi finālā.

Jāatgādina, ka pirms gada Baltijas līgas čempionvienība netika noskaidrota pandēmijas dēļ. Pēdējo 13 gadu laikā tikai vienreiz Latvijas klubs spēlējis finālā (2016. gadā to darīja "Biolars"). Taču bronzas medaļas šodien izcīnīja "Jēkabpils Lūši", paveicot to otro reizi komandas vēsturē.

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija