Distanču slēpošanas olimpiskais kopsavilkums
Ziemeļamerikas slēpošanas portāls skitrax.com publicējis savu skatījumu uz aizvadīto Vankūveras olimpiādi slēpošanas šķērsgriezumā.
Varonīgākais sasniegums
Viennozīmīgi slovēniete Petra Majdiča, kura spēja izcīnīt bronzas medaļu klasiskā sprinta sacensībās pēc tam, kad treniņos viņa iekrita grāvī, kas bez jebkāda nožogojuma atradās trases asa līkuma pašā malā un lauza piecas ribas, no kurām trīs ribas bija caurdūrušas viņas plaušas. Par šo panākumu Petra Majdiča saņēma arī Terija Foksa balvu, kas tiek pasniegta sportistiem, kuri parādījuši īpašu drosmi un apņēmību. Tāpat Majdiča saņems arī Slovēnijas valsts apbalvojumu par īpašu sasniegumu valsts labā.
Olimpisko spēļu karaliene
Kura gan cita sportiste vēl ir izcīnījusi piecas medaļas? Protams, ka tikai norvēģiete Marita Bjergena. Pēc neveiksmīgajām 2006.gada olimpiskajām spēlēm Bjorgena šoreiz izcīnīja trīs zelta medaļas, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu. Viņa ieguva medaļas visās sacensībās, kurās piedalījās.
Labākā muļķību runātāja
Šo titulu iegūst 10 km brīvā stila distances sudraba medaļas ieguvēja igauniete Kristina Šmiguna. Pēc 10 km brīva stila distances poliete Justina Kovaļčika, kura šajā distancē ieguva piekto vietu, paziņoja, ka Vistleras slēpošanas trase ir pārāk viegla, uz ko Šmiguna atbildēja: „bla, bla, bla – trase visiem ir vienāda, vienkārši jāslēpo ātrāk” Jāpiebilst, ka arī pati Kovaļčika izcēlās ar nejauku paziņojumu Bjergenas virzienā, ka astmas zāļu lietošanas dēļ viņa ir nevis norvēģu olimpiskā karaliene, bet smaga zaudētāja.
Labākā atbilde uz muļķību runāšanu
Poliete Justina Kovaļčika, kura uzvarēja 30 km klasiskā stila distancē ar kopēju startu, kamēr Kristina Šmiguna palika tikai 28.vietā.
Olimpisko spēļu karalis
Norvēģis Peters Northugs, kuram izdevās izcīnīt četras olimpiskās medaļas, no kurām divas bija zelta. Lai arī olimpisko spēļu sākums viņam neizdevās, ieņemot tikai 41.vietu 15 km brīvā stila distancē (vienīgā distance, kurās sportisti nesacenšas masu startā), tomēr vēlāk viņš pierādīja, ka ir lielisks sportists. Pēc pagājušā gada pasaules čempionāta, kur Northugs ieguva zelta medaļas visās sacensībās, kurās piedalījās, daudzi olimpiskajās spēlēs no viņa gaidīja sešas zelta medaļas, taču arī šis viņa sasniegums ir ievērības cienīgs.
Olimpisko spēļu labākās komanda
Tās viennozīmīgi ir Norvēģija un Zviedrija. Norvēģija izcīnīja deviņas medaļas, kamēr zviedri izcīnīja septiņas medaļas. Norvēģi izcīnīja piecas zelta medaļas, zviedri - trīs. Tomēr individuālajās sacensībās norvēģiem medaļas izcīnīja tikai Marita Bjergena un Peters Northugs, kamēr zviedriem medaļas izcīnīja Šarlote Kalla un Anna Hāga, kā arī Markus Hellners un Johans Olsons.
Olimpisko spēļu neveiksmīgākās komandas
Par lielākajām neveiksminiecēm starp komandām, kuras regulāri ir izcīnījušas medaļas olimpiskajās spēlēs, var uzskatīt Krieviju un Itāliju. Krieviem izdevās izcīnīt bronzas medaļas vīriešu komandu sprintā un sieviešu komandu sprintā, kā arī zelta un sudraba medaļu vīriešu klasiskajā sprintā, tomēr viņi neizcīnīja nevienu medaļu distanču (ne-sprinta) sacensībās. Itāļi izcīnīja tikai vienu sudraba medaļu 15 km brīvajā stilā, ko izdevās izcīnīt Pjetro Pilleram Kotreram. Abu valstu komandām neizdevās izcīnīt medaļas ne vīriešu, ne sieviešu stafetēs. Krieviem ir daudz darāmā, lai līdz Sočiem uzlabotu savu sniegumu, bet itāļiem ir nopietni jādomā par paaudžu maiņu, jo visiem komandas līderiem šīs visticamāk ir pēdējās olimpiskās spēles – Džiordžio Di Čentam 37 gadi, Pjetro Pilleram Kotreram 35 gadi, Ariannai Follis 32 gadi.
Komanda, kas visvairāk uzlabojusi sniegumu
Lieliskas olimpiskās spēles izdevās Kanādas vīriešu komandai. Lai arī viņi neieguva medaļas, septiņas reizes kanādiešiem izdevās finišēt labāko desmitniekā, tajā skaitā – ceturtā vieta komandu sprintā, Devona Keršova piektā vieta 50 km distancē, Ivana Babikova piektā vieta iedzīšanā un astotā vieta 15 km distancē, Džordža Greja ceturtā vieta un Aleksa Harveja devītā vieta iedzīšanā, septītā vieta stafetē.
Izmantotie resursi:
skitrax.com
fiscrosscountry.com
piebremze, fantast... asaram acis rakstiji ? iztelojies ka pats vinju uz rokam finisa linijai parnes ? P.M.- es nevaru, nevaru pedejos 50 cm, man plausas caurdurtas, redzi ka balas asinis burbulo ! K.- nekas, parnesisu pari finisa linijai, pacieties, tulin Dr. hauss atnaks, pacieties
Viņa paliek viena no manām galvenajām olimpiādes varonēm. Turies!
Bet superaģentam kauns, ka sacensību laikā tā arī nezināja, kas ar viņu noticis, tikai nākamajā pārraidē laikam pateica...
19gados ienakt ~1min 30s aiz uzvaretaja ir loooti labi! Itlaliem, krieviem shkrobe, piekritu