Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1599, Did:0, useCase: 3

Pētījums: olimpiskie medaļnieki dzīvo vidēji 2,8 gadus ilgāk

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pētījums: olimpiskie medaļnieki dzīvo vidēji 2,8 gadus ilgāk
Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, F64

"Britu medicīnas žurnāls" vērienīgā pētījumā noskaidrojis, ka olimpiskajiem medaļniekiem piemīt "izdzīvošanas priekšrocības". Elitei kaut daļēji var pievienoties ikviens, piekopjot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

Tika izpētīts dzīves ilgums 15 174 olimpiešiem no deviņām valstīm, kuri ieguvuši medaļas laika posmā no 1896. līdz 2010. gadam. Iegūtos datus pētnieki salīdzināja ar citu cilvēku dzīves ilgumu.

Gala aprēķins rāda, ka olimpiskie medaļnieki dzīvo par vidēji 2,8 gadiem ilgāk nekā citi cilvēki. Olimpiskie laureāti dzīvo ilgāk nekā pārējie cilvēki, neatkarīgi no izcelsmes valsts, iegūtās medaļas vai sporta veida. Spēka sporta olimpiskie medaļnieki arī dzīvo ilgāk, tomēr ne tik ilgi kā citi medaļu ieguvēji.

Noskaidrot atšķirību iemeslus nebija pētījuma mērķis, tomēr tiek atzīts, ka iespējamie izskaidrojumi ietver ģenētiskos faktorus, fizisko aktivitāti, veselīgu dzīvesveidu, kā arī iegūto bagātību un statusu, kas nāk līdz ar starptautiskajiem panākumiem sportā.

Pētījuma sadaļā par mirstību atzīts, ka augsta līmeņa fiziskā kontakta sportistiem (piemēram, bokseriem un hokejistiem) ir par 11 % paaugstināts nāves risks turpmākajā dzīvē.

Ikvienam ir iespēja baudīt elites sportistu "izdzīvošanas priekšrocības", izpildot fizisko aktivitāšu pamatnostādnes.

Izmantotie resursi
bmj.com

  +6 [+] [-]

, 2012-12-15 14:49, pirms 12 gadiem
Tad varbūt dopings nemaz nav tik kaitīgs?

  +2 [+] [-]

, 2012-12-30 23:49, pirms 11 gadiem
varbūt tāpec ka viņi ir sportisti varbut?