Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:474, Did:0, useCase: 3

Piektdien Vankūverā tiks atklātas X Ziemas Paralimpiskās spēles

Andrejs Siliņš

Piektdien Vankūverā tiks atklātas X Ziemas Paralimpiskās spēles
Aigars Apinis lodes grūšanas sektorā
Foto: Andris Pimenovs

Spēles notiks Vankuverā un Vistlerā – kur nupat ir noslēgušas Ziemas Olimpiskas spēles. Šis augstākais sporta forums pulcēs sportistus no visas pasaules un turpināsies līdz 21. martam. Sportisti ar īpašam vajadzībām sacentīsies piecos sporta veidos: hokejā, biatlonā, distanču slēpošanā, kērlingā un kalnu slēpošanā. Ar nožēlu jāatzīst, ka šoreiz Latvijas delegācija šajās Paralimpiskās spēlēs nepiedalīsies. Finansu trūkuma dēļ Latvijas sportisti nevarēja sagatavoties un kvalificēties šīm spēlēm.

Vairāku gadu garumā ir turpinājusies šī „tradīcija” – Latvijā sports cilvēkiem ar invaliditāti netiek pienācīgi novērtēts ne no valsts ierēdņu puses, ne sabiedrības puses. Ir daudzi sporta centri, sporta zāles, kuras cilvēkiem ar invaliditāti nav pieejamas gan finanšu trūkuma dēļ, gan nepiemērotās vides dēļ (šauras durvis, pakāpieni).

Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir gatava šo „tradīciju” lauzt un jau uz XI. Ziemas Paralimpiskām spēlēm, kas notiks 2014. gadā Sočos, gatavoties laicīgi. No šā gada sākuma sadarbībā ar Latvijas Kērlinga asociāciju ir izveidota kērlinga komanda, kurā trenējas 5 cilvēki ar invaliditāti, lai jau novembra mēnesī piedalītos Pasaules čempionāta kērlingā, kvalifikācijas turnīrā Somijā.

Daiga Dadzīte LPK prezidente: „Mums ir jādara viss, lai sports cilvēkiem ar invaliditāti attīstītos, tiktu ieviesti jauni sporta veidi, piesaistīti jauni sportisti. Sports – daudziem cilvēkiem ar invaliditāti ir ikdiena, sports dod „dzīvei jēgu”, ja jāmācās dzīvot no jauna. Pašreiz sportisti ar invaliditāti trenējas tik cik tas ir iespējams, balstoties tikai uz savu gribasspēku un pašiniciatīvu. Piedaloties augsta ranga sacensībās gūst augstus rezultātus. Šie panākumi tiek novērtēti ar nelielām naudas prēmijām no valsts puses, pēc sacensībām. Lai sasniegtu šādus rezultātus ir jāiegulda milzīgs darbs un arī finanses, kuras mūsu valstī invalīdu sportam tiek atvēlētas ļoti niecīgas.

Mēs esam optimisti un ceram, ka nākotnē no valsts puses invalīdu sportam tiks piešķirts normāls finansējums, lai Latvijas sportisti varētu pienācīgi sagatavoties un piedalīties gan Ziemas, gan vasaras Paralimpiskās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos, un starptautiskos turnīros. Mums ir sportisti kā Aigars Apinis – Paralimpisko spēļu čempions, Pasaules čempions un vairākkārtējs pasaules rekordists diska un lodes grūšanā, Edgars Bergs – Paralimpisko spēļu vicečempions, Aigars Višņevskis – labāko desmitniekā pasaulē Powerliftingā, Paralimpisko spēļu dalībnieks, Kaspars Biezais - nesen piešķirta džudo profesionālā meistarības pakāpe 1.dan (melnā josta), Paralimpisko spēļu dalībnieks, labāko desmitniekā pasaulē. Stājhokeja izlase – 2008.gadā 3. vieta pasaules čempionātā, otrā vieta Eiropas čempionātā. Ratiņbasketbola izlase – 3.vieta Eiropas čempionāta C divīzijā 2009.gadā. Sieviešu sēdvolejbola izlase – Pekinas Paralimpisko spēļu dalībnieces.”

Lai gan Latvijas sportisti nebrauc uz Vankūveru, mēs neesam „nolaiduši rokas” – šogad mūsu sportisti piedalīsies vairākos nozīmīgos pasaules un Eiropas čempionātos, lai izpildītu normatīvus un kvalificētos 2012. gada Vasaras Paralimpiskām spēlēm Londonā.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Paralimpiskā komiteja

  +2 [+] [-]

, 2010-03-10 13:56, pirms 14 gadiem
damn naudas trukuma del mums nav neviens parstavis......butu labak nesutijusi tos biatlonistus lai aizbrauc pa vienam dzekam un sievietei...zel parolimpiesi un atceroties vinju panakumus un medalas....domaju gan jau kadu butu dabujsi ar vinji.

  -1 [+] [-]

, 2010-03-10 14:33, pirms 14 gadiem
Malači, mums viss vēl priekšā!