Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Japānas otrais lielākais laikraksts aicina atcelt Tokijas spēles

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Japānas otrais lielākais laikraksts aicina atcelt Tokijas spēles
Japānas premjerministrs Jošihide Cuga 2021. gada 18. februārī. Foto: AFP/Scanpix

Japānas otrais lielākais laikraksts "Asahi Shimbun" trešdien, 26. maijā, aicināja valsts premjerministru Jošihidi Cugu atcelt Tokijas olimpiskās un paralimpiskās spēles.

“Pandēmija vēl nav pakļauta kontrolei – gandrīz neizbēgami, ka valdība pagarinās ārkārtas situāciju, kas izsludināts Tokijā un apkārtējās prefektūrās,” teikts “Asahi Shimbun” ievadrakstā. "Olimpisko un paralimpisko spēļu rīkošana šajā situācijā nav saprātīga."

“Nacionālā un Tokijas valdība, kā arī starptautiskās amatpersonas neatlaidīgi turpina uzstāt uz spēļu rīkošanu, atsakoties atbildēt uz sabiedrības bažām un pamatotajiem jautājumiem. Pieprasām premjerministram Cugam mierīgi un objektīvi izvērtēt situāciju, kā arī šovasar nerīkot spēles.”

"Starptautiskās Olimpiskās komitejas (IOC) viceprezidents Džons Koutss pagājušajā nedēļā notikušajā preses konferencē izteicās, ka spēles var rīkot ārkārtas stāvokļa laikā. Koutsa viedoklis nesaskan ar Japānas sabiedrības noskaņojumu. Viņa attieksme, sakot "jā" spēlēm bez pierādījumu sniegšanas, tikai vēl vienu reizi atgādina par IOC paštaisnumu."

Japānā masu vakcinācija – gados vecākajiem pilsoņiem – sākās 24. maijā Tokijā un Osakā, tādējādi pūļa imunitāte tuvākajā laikā nav gaidāma, norādīts ievadrakstā. “Tajā pašā laikā Japānā ieradīsies vairāk nekā 90 000 sportistu un apkalpojošā personāla. Pat, ja spēles notiks bez skatītājiem, kopā sanāks vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, brīvprātīgos ieskaitot.”

“IOC un Tokijas spēļu rīcības komiteja uzsver, ka pārvarēs riskus ar “testēšanu un pašizolāciju”, piesaucot daudzu starptautisko sacensību pieredzi. Neviena no tām nelīdzinās Olimpiskajām spēlēm mēroga ziņā.”

"Japānas valdība, piesakoties spēļu rīkošanai, nāca klajā ar saukli "kompaktas Olimpiskās spēles", taču ceļā vēstījums tika pazaudēts, nomainot to ar "Olimpiskās spēles kā pierādījums cilvēces uzvarai pār vīrusu.""

“Arī šis princips palicis ēnā, jo Tokijas spēles sāk kļūt par Cugas valdības glābiņu, lai noturētos pie varas un uzvarētu nākamajās vēlēšanās. Premjerminists ir apņēmības pilns turpināt, neraugoties uz japāņu tautas iebildumiem. Tas pats sakāms par Tokijas gubernatoru Juriko Koiki, rīcības komitejas prezidentu Seiko Hašimoto un komitejas galvenajām amatpersonām.”

“Asahi Shimbun” ir viens no pieciem Japānas nacionālajiem laikrakstiem – tas dibināts 1879. gadā. Laikraksta tirāža 2020. gada jūnijā bija 5,16 miljoni eksemplāru rīta izdevumam un 1,55 miljoni vakara izdevumam. Valsts lielākais laikraksts ir “Yomiuri Shimbun” (tirāža 7,7 miljoni).

Japānā pilnībā vakcinēti 2,93 miljoni cilvēku jeb 2,3% no valsts iedzīvotāju skaita. Valsts pasūtījusi 344 miljonus vakcīnu, tai skaitā 194 miljonus devu no “Pfizer”, 120 miljonus no “AstraZeneca” un 50 miljonus no “Moderna”. Valstī 1992. gadā pēc Tokijas apgabala tiesas lēmuma tika atcelta obligātā vakcinācija.

Tokijas spēļu izmaksas sasniedz 15,4 miljardus ASV dolāru. Pēc neoficiālām ziņām – divreiz vairāk. Vasaras spēles ir galvenais IOC ienākumu avots, apmēram 75% ienākumu gūstot no TV tiesību pārdošanas – iepriekšējā olimpiskajā ciklā apmēram 4,0 miljardi dolāru.

Izmantotie resursi:
EDITORIAL: Prime Minister Suga, please call off...
https://apnews.com/article/japan-co...

  -4 [+] [-]

, 2021-05-26 17:06, pirms 4 nedēļām
Japānas otro lielāko laikrakstu sausaja ateja uz naglas uzspraust

     [+] [-]

, 2021-05-26 18:12, pirms 4 nedēļām
Sports vispar jāatceļ, tikai boja veselību, izņemot Šahu!
Arī skolām jāatgriežas pie Fizkultūras, nevis uzreiz jāķeras pie sporta!

     [+] [-]

, 2021-05-26 21:14, pirms 4 nedēļām
cerams atcels !!!!