Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 3

Tokijas olimpiskās spēles izmaksājušas 13 miljardus – divreiz vairāk nekā sākotnēji plānots

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Tokijas olimpiskās spēles izmaksājušas 13 miljardus – divreiz vairāk nekā sākotnēji plānots
Olimpiskie apļi Tokijas krēslā. Foto: AFP/Scanpix

Tokijas vasaras olimpisko spēļu orgkomiteja veikusi aprēķinus un otrdien paziņojusi, ka sporta foruma sarīkošana izmaksājusi 13 miljardus dolāru, kas teju divas reizes pārsniedza sākotnējās prognozes. Lielākā daļa izdevumu segti no nodokļu maksātāju kabatām.

Sākotnējās izmaksu prognozes, kas tika radītas 2012. gadā, pārsniegtas par 80%, liecina apkopotā informācija. Ieguldījumi segti no Starptautiskās olimpiskās komitejas un sponsoru kabatām, Tokijas pašvaldības un Japānas centrālās pārvaldības. 55% izmaksu segs tieši nodokļu maksātāji.

Pārsniegtās izmaksas saistītas gan ar būvmateriālu cenu kāpumu, piemēram, Nacionālā stadiona celtniecība maksājusi par aptuveni 20 miljoniem vairāk, gan ar Covid-19 ierobežojumiem. Sportistu testēšana olimpisko spēļu laikā maksājusi 25 miljonus.

Jāatgādina, ka sākotnēji Tokijas olimpiskajām spēlēm vajadzēja notikt 2020. gada vasarā, taču pandēmijas dēļ tika pieņemts lēmums sacensības pārcelt uz nākamo gadu. Garām gāja plānotie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības.

Vienlaikus – 2020. gada decembrī izteiktās prognozes par olimpisko spēļu pārcelšanu un rīkošanu gaidāmajā vasarā bijušas pesimistiskākas nekā realitāte, jo Tokijas spēles izmaksājušas mazāk nekā pandēmijas laika prognoze.

Izmantotie resursi:
https://asia.nikkei.com/Spotlight/T...

     [+] [-]

, 2022-06-22 19:32, pirms nedēļas
Tostarp arī gadu ilgāk bija jāalgo darbinieki un negūtie ieņēmumi no biļetēm. Šķiet, japāņiem šīs spēles sagādāja vairāk galvassāpes kā prieka.

  +1 [+] [-]

, 2022-06-22 21:22, pirms nedēļas
Es domāju ka Valmierā sarīkot olimpiādi sanāktu mazliet lētāk.

     [+] [-]

, 2022-06-23 10:18, pirms 6 dienām
Monreāla (1976.g. OS) laikam nesen atmaksāja krītu.
Kāpēc nevar uzbūvēt unificētu infrastruktūru, kur ik pēc 4 gadiem mauc
Spānijā vēl ir tā mirusī pilsēta

     [+] [-]

, 2022-06-23 11:17, pirms 6 dienām
nicks rakstīja: Monreāla (1976.g. OS) laikam nesen atmaksāja krītu.
Kāpēc nevar uzbūvēt unificētu infrastruktūru, kur ik pēc 4 gadiem mauc
Spānijā vēl ir tā mirusī pilsēta
Sarajevas Olimpiskie objekti arī tādi "miruši". Par Monreālas kredītu gan nebija dzirdēts.