Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2407, Did:0, useCase: 1
Oskars Ķibermanis un Dāvis Spriņģis. Foto: EPA/Scanpix
2

Bobslejists Spriņģis studijas apvienojis ar sportu: ''Sportistiem ir nepieciešama izglītība''

Bobsleja stūmējs Dāvis Spriņģis šogad absolvējis Latvijas Universitātes pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu ''Sporta treneris''. Sarunā ar augstskolu sportists atklāja izglītības nozīmību un ko vēlas darīt pēc karjeras beigām.
Foto: studentusports.lv
1

Latvijai 101 godalga vērienīgās starptautiskajās studentu spēlēs

Svētdien ar svinīgu ceremoniju Rīgā “Rimi” Olimpiskajā centrā noslēdzās 37. SELL Studentu spēles, kas aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās Latvijā.
Žoržs Tikmers. Foto: studentusports.lv
1

Tikmers: "Pludmales volejbola treniņos mana meita nereti satiek kādu olimpieti"

Šajā nedēļas nogalē Rīgā, Ogrē un Tikumā risinājās 37. SELL Studentu spēles, kas šogad no piecām dalībvalstīm pulcēja vairāk nekā 1200 dalībniekus. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers sarunā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību (LASS) pauda, ka studentu sportam viņa sportista karjeras un personības izaugsmē bijusi ļoti liela loma.
Foto: studentusports.l

Rīgā atklātas vērienīgas starptautiskās studentu spēles

“Rimi” Olimpiskajā centrā ar svinīgu ceremoniju atklātas 37. SELL Studentu spēles, kas šogad Latvijā pulcējušas vairāk nekā 1200 dalībnieku no piecām valstīm – Somija, Lietuva, Igaunija, Slovākija, Latvija.
Foto: sellgames2022.com

Rīgā, Tukumā un Ogrē risināsies starptautiskās studentu spēles

20.-22. maijā Rīgā, Tukumā un Ogrē notiks starptautiskās sacensības XXXVII SELL Studentu spēles, kas šogad atzīmē 99. pastāvēšanas gadu.
RISEBA absolvents Arturs Kulda

Augstskola RISEBA sāk īstenot Sporta vadības maģistra programmu – vienīgo šāda veida programmu Baltijas valstīs

Sākot no šī gada 15.oktobri un līdz 2022.gada 16. janvārim interesenti ir aicināti pieteikties studijām Sporta vadības maģistra studiju programmā Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA (RISEBA). Šobrīd šī RISEBA īstenotā maģistra studiju programma ir vienīgā sporta vadības programma Baltijas valstīs. Kā uzsver RISEBA rektore Tatjana Vasiljeva, studiju programmas absolventi saņems visaptverošas zināšanas no nozares profesionāļiem par tādiem sporta vadībā nozīmīgiem procesiem, kā riska, mārketinga, finanšu un cilvēkresursu vadība sportā, stratēģiskā vadība un līderība, kā arī drošība sporta objektos, sports digitālajā pasaulē un vēl daudziem citiem mūsdienās nozīmīgiem sporta vadības profesionāliem jautājumiem.
Foto: LU.lv

49 sportistiem piešķir stipendijas studijām Latvijas Universitātē

Duālās karjeras sporta stipendijas studiju maksas segšanai 2020./2021. studiju gadā saņēmuši 49 augsta līmeņa sportisti, nolēmusi Latvijas Universitātes (LU) Sporta stipendiju komisija.

Latvijas airēšanas federācija uzsāk ilgtermiņa sadarbību ar LU un RTU

Lai kopīgi uzsāktu Latvijas universitāšu airēšanas sporta tradīciju atjaunošanu, Latvijas airēšanas federācija (LAF) parakstījusi ilgtermiņa sadarbības memorandu ar divām Latvijas vadošajām universitātēm – Latvijas Universitāti (LU) un Rīgas Tehnisko universitāti (RTU). Sadarbība paredz attīstīt airēšanas sportu pie universitāšu Sporta struktūrvienībām un sacensību tradīcijas iedibināšanu Daugavā starp RTU un LU komandām.
Krišjānis Suntažs un Rūta Lasmane. Foto: @krisjanis_suntazs

LU šogad piešķirs stipendijas aptuveni 50 sportistiem

Latvijas Universitāte (LU) jau vairākus gadus atbalsta augsta līmeņa sportistus, piešķirot sporta stipendijas studijām augstskolā, lai dotu iespēju gūtu panākumu ne tikai sportā, bet arī mācībās. Šogad sporta stipendijas tiks piešķirtas aptuveni 50 sportistiem.
LU rektors Indriķis Muižnieks un LBS prezidents Raimonds Vējonis. Foto: Antra Sprēde / lu.lv

Vējonis: Sporta mājas izveide būtiski uzlabos studentu iespējas nodarboties ar sportu

Jaunā Latvijas Basketbola savienības (LBS) ilgtermiņa sadarbība ar Latvijas Universitāti (LU), kas ietver arī Akadēmiskā centra Sporta mājas izveidi, būtiski uzlabos studentu iespējas nodarboties ar sportu un palīdzēs LU basketbola komandām kļūt vēl stiprākām, uzskata LBS prezidents Raimonds Vējonis.
Zinātņu māja un Dabas māja LU Akadēmiskajā centrā. Foto: Toms Grīnbergs, lu.lv
1

LU sadarbībā ar federācijām Torņkalnā izveidos Sporta māju

Latvijas Universitāte (LU) noslēgusi sadarbību ar Latvijas Basketbola savienību, Latvijas Florbola savienību, Latvijas Volejbola federāciju, kā arī gaidāma sadarbības līguma parakstīšana ar Latvijas Futbola federāciju par vēlmi ilgtermiņā sadarboties daudzpusējā sporta nozares attīstībā, īpaši izceļot topošās Sporta mājas izveidi LU Akadēmiskajā centrā Torņkalnā, informē augstākā mācību iestāde.
Arvīds Dambenieks, Aivis Lēmanis un Evija Šēfere. Foto: Sandra Škutāne
2

Pasaules vasaras universiādē Neapolē Latviju pārstāvēs 32 studenti

26. jūnijā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā (Jelgavas iela 3, Rīga) pulksten 13:00, Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) rīkoja preses konferenci, kurā informēja sporta interesentus un sabiedrību par Latvijas studentu gatavošanos 30.Pasaules Vasaras Universiādei. Preses konferencē tika nosaukti Latvijas delegācijas sportisti, tai skaitā arī Latvijas studentu vīriešu basketbola izlases sastāvs.
Sporta stipendiju pasniegšanas pasākums
Foto: Anna Paula / LSFP

Pļaviņš: "Ir jāsāk studēt, grūtos brīžos noteikti kāds palīdzēs"

14. novembrī tika pasniegtas Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendijas 2017./2018. studiju gadam. Stipendiju oficiālās pasniegšanas laikā Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis ar prieku pasniedza "ceļamaizi" sportistiem, kuri sevi pēdējā gada laikā ir pierādījuši arī mācībās. Stipendija paredzēta tieši stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai, informē organizācija.
Sporta stipendiāti
Foto: Latvijas Sporta federāciju padome

48 Latvijas studējošie sportisti tiek pie LSFP stipendijas

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) šodien valdes sēdē apstiprināja Sporta stipendijas saņēmēju sarakstu 2017./2018. studiju gadam. Lielākās summas saņems vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, cīkstone Anastastija Grigorjeva un pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka.
Mihails Samoilovs, Anastasija Kravčenoka, Aleksandrs Solovejs, Terēze Hrapāne
Foto:  Sandra Škutāne, Latvijas Augstsk. sporta sav.
1

Samoilovs/Solovejs un Kravčenoka/Hrapāne uzvar universiādē

Elektrum Olimpiskajā sporta centrā noslēdzies pludmales volejbola turnīrs, kas risinājās Latvijas XXVIII Universiādes ietvaros. Vīriešu konkurencē uzvarēja LSPA duets Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs, bet starp sievietēm labākās bija Anastasija Kravčenoka un Terēze Hrapāne no Daugavpils Universitātes.
Lietuvas studentu basketbola izlase ar universiādes zelta medaļām
Foto: AP/Scanpix
8

Lietuvieši finālā apspēlē ASV un kļūst par universiādes čempioniem

Taivānā noslēdzies pasaules universiādes vīriešu basketbola turnīrs, kur finālmačā spēkiem mērojās Lietuvas un ASV izlases. Pārāki izrādījās tieši kaimiņvalsts pārstāvji, izcīnot uzvaru ar rezultātu 85:74. Jāatzīmē, ka viens no galvenā tiesneša asistentiem šajā mačā bija Latvijas tiesnesis Oskars Lucis.
Latvijas studentu basketbola izlase
52

Latvija apspēlē Serbiju un izcīna pasaules universiādes bronzu

Latvijas studentu basketbola valstsvienība galvenā trenera Gunta Endzela vadībā otrdien Taivānā izcīnīja bronzu pasaules universiādē, cīņā par trešo vietu ar rezultātu 81:74 apspēlēja Serbiju.
Latvijas volejbola studenti Taivānā
Foto: Sandra Škutāne, Latvijas Augstsk. sporta sav.

Latvijas volejbolisti zaudē amerikāņiem un pasaules universiādē finišē 18. vietā

Taivānā tuvojas noslēgumam pasaules universiāde. Latvijas studentu volejbola izlase pēdējā mačā šodien piekāpās amerikāņiem (0-3) un sacensību noslēgumā ierindojās 18. pozīcijā.
Guntis Sīpoliņš un Edgars Lasenbergs cīņā par bumbu 
Foto: Sandra Škutāne, f64
9

Latvijas un Serbijas pirmais nedēļas duelis: cīņa par universiādes bronzu

Latvijas studentu basketbola valstsvienība galvenā trenera Gunta Endzela vadībā šodien pulksten 12:30 Taivānā aizvadīs pēdējo spēli pasaules universiādē, cīņā par bronzu tiekoties ar Serbijas studentiem.
Latvijas volejbola studentes Taivānā
Foto: Sandra Škutāne, Latvijas Augstsk. sporta sav.

Latvijas volejbolistēm 14. vieta pasaules universiādē, mūsu studentiem pirmā uzvara

Taivānā turpinās pasaules universiāde. Latvijas studenšu volejbola izlase pēdējā mačā zaudēja kanādietēm (0-3) un sacensību noslēgumā ierindojās 14. pozīcijā. Mūsu studenti šodien apspēlēja kipriešus un pēdējā spēlē spēkosies ar amerikāņiem par 17. vietu.