Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Latvijas volejbolisti zaudē amerikāņiem un pasaules universiādē finišē 18. vietā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas volejbolisti zaudē amerikāņiem un pasaules universiādē finišē 18. vietā
Latvijas volejbola studenti Taivānā
Foto: Sandra Škutāne, Latvijas Augstsk. sporta sav.

Taivānā tuvojas noslēgumam pasaules universiāde. Latvijas studentu volejbola izlase pēdējā mačā šodien piekāpās amerikāņiem (0-3) un sacensību noslēgumā ierindojās 18. pozīcijā.

Kā jau ziņots, pasaules universiādē mūsu volejbolistes sāka ar četriem 0-3 zaudējumiem pret Taizemi, ASV, Japānu un Brazīliju, kas ir sieviešu volejbola lielvalstis. Pēc tam tika izcīnīta pirmā uzvara (3-0) pret Kolumbiju, kas sieviešu volejbolā nav lielvalsts.

Mačā par 17. vietu Latvijas studenti šodien piekāpās ASV izlasei - 20:25, 23:25, 23:25. Latvijas punktu guvēji: Cinne 9, Nazarovs 9, Lancmanis 7, Samuilovs 5, Zadovskis 4, Lanka 1, Visockis 1. Pasaules rangā ASV atrodas otrajā pozīcijā, bet Latvija ir 95. vietā. ASV izlase tagad gan ir tālu no optimālā sastāva, līdz ar to saskārās ar sīvu pretestību. Universiādē mūsu volejbolisti ierindojās 17. vietā (no 22).

Aiz mums palika Austrālija, Kipra, Čīle - valstis, kas pasaules rangā pozicionējas augstāk (attiecīgi #16, #50, #41), kā arī nominālā pastarīte AAE izlase. Par zeltu cīnīsies Krievija un Irāna, savukārt bronzas mačā spēkojas Japāna un Ukraina. Interesanti, ka arī sieviešu četriniekā tika Krievija, Japāna un Ukraina. Salīdzinot ar Latvijas vīriešiem, mūsu dāmas izcīnīja augstāku vietu (14.), taču sievietēm arī komandu skaits bija mazāks (16).

Volejbola studentu izlase: Raimonds Liniņš (LSPA), Kārlis Krauze (LLU), Antons Nazarovs (RTU), Edgars Igaunis (VRK), Māris Lancmanis (RTU), Jānis Muižnieks (RTU), Pēteris Lanka (RTU), Andris Zadovskis (LLU), Aleksandrs Samuilovs (VRK), Vitālijs Cinne (RTU), Andis Cimoška (LLU) un Vladimirs Visockis (RTU).

Kā jau ziņots, pirms diviem gadiem pasaules universiāde notika Dienvidkorejā, toreiz Latvijas vīriešu volejbola izlases sastāvs bija krietni spēcīgāks - ierindā bija arī Romāns Saušs, Matīss Gabdulļins, Ingars Ivanovs, Toms Švāns, Toms Vanags un Aleksandrs Samuilovs. 2015. gada universiādē tika izcīnīta 7. vieta. Savukārt mūsu dāmas pasaules universiādē iepriekš spēlēja tālajā 1993. gadā.

Galda tenisā mūsu sportistiem labāk veicās vīriešu dubultspēlēs, kur Gints Eihmans un Leonīds Maslovs tika līdz cīņai par astotdaļfinālu un ierindojās 17. vietā (no 65) - pirmajā kārtā mūsējie ar 3-0 apspēlēja libāniešus, bet otrajā kārtā ar 0-3 zaudēja argentīniešiem Goracio Cifuentesam un Huanam Daheram, kuri pēcāk aizkļuva līdz devītajai vietai.

Latvijas augstākie sasniegumi pasaules universiādē (2017)

VietaSportists (-te)disciplīna
2.Gunta Latiševa-Čudare200m sprints
3.Māra Grīvatrīssoļlēkšana
3. vai 4.Latvijas izlasebasketbols
6.Anete Kociņašķēpmešana
7.Santa Matuletrīssoļlēkšana
7.Dāvis Dūda90 kg džudo
8.Jānis Višķerspusmaratons
8.Māra Grīvatāllēkšana
9.Filips Mikuckis81 kg džudo
9.Reinis Krēgersdesmitcīņa

Izmantotie resursi:
Women's Volleyball - 2017.taipei
Men's Volleyball - 2017.taipei