Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2407, Did:0, useCase: 3

Pļaviņš: "Ir jāsāk studēt, grūtos brīžos noteikti kāds palīdzēs"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pļaviņš: "Ir jāsāk studēt, grūtos brīžos noteikti kāds palīdzēs"
Sporta stipendiju pasniegšanas pasākums
Foto: Anna Paula / LSFP

14. novembrī tika pasniegtas Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendijas 2017./2018. studiju gadam. Stipendiju oficiālās pasniegšanas laikā Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis ar prieku pasniedza "ceļamaizi" sportistiem, kuri sevi pēdējā gada laikā ir pierādījuši arī mācībās. Stipendija paredzēta tieši stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai, informē organizācija.

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča norāda, ka labākais padoms viņas dzīvē ir bijis – "skatīties tālāk par smilšu bedri", un tieši izglītība palīdzējusi saskatīt pareizo virzienu: "Izglītība mūs padara par čempioniem! Aicinu ikvienu, kurš uzsāk savas sportista gaitas apzināties, ka eksistē arī finišs!"

Pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš aicina novērtēt apkārtējo atbalstu, sakot paldies par pretimnākšanu gan sievai un visai ģimenei, gan pasniedzējiem un kursabiedriem: "Ir jāsāk studēt! Brīžos kad būs grūti, noteikti kāds palīdzēs, un tas dos spēku turpināt un pabeigt iesākto. Turklāt, sportistiem ir raksturīgi paveikt vairāk un būt starp tiem, kuri ir izturējuši!"

Savukārt vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare atzīst, ka viņas lielākais motivators ir efektīva laika un enerģijas izmantošana: "Ja esmu ieguldījusi sevī, atpakaļceļa nav! Esiet gatavi pārsteigumiem, kas sagaida mācību programmā! Tomēr vislielākais gandarījums no duālās karjeras ir redzesloka paplašināšanās, un lielākā vērtība ir skats uz notiekošo visapkārt ar padziļinātu izpratni."

Atgādinām, ka LSFP Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Šogad pirmo reizi uz stipendiju varēja kandidēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kas sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs un šo iespēju izmantoja orientierists Rūdolfs Zērnis, kurš studē Zviedrijā.

Kā jau ziņots, 48 Latvijas studējošie sportisti tiek pie LSFP stipendijas, lielākās summas saņems vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, cīkstone Anastastija Grigorjeva un pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka.

Izmantotie resursi:
Latvijas Sporta federāciju padome