Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Bobslejists Spriņģis studijas apvienojis ar sportu: ''Sportistiem ir nepieciešama izglītība''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Bobslejists Spriņģis studijas apvienojis ar sportu: ''Sportistiem ir nepieciešama izglītība''
Oskars Ķibermanis un Dāvis Spriņģis. Foto: EPA/Scanpix

Bobsleja stūmējs Dāvis Spriņģis šogad absolvējis Latvijas Universitātes pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu ''Sporta treneris''. Sarunā ar augstskolu sportists atklāja izglītības nozīmību un ko vēlas darīt pēc karjeras beigām.

Bobsleja stūmējs Dāvis Spriņģis ir ne tikai profesionāls sportists, bet arī students. Šogad viņš absolvēja Latvijas Universitātes pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu ''Sporta treneris''. Sarunā ar pašu augstskolu Spriņģis atklāja, ka studēt sācis, jo apzinājies - kādu dienu sportista karjerai pienāks beigas. ''Vēlos arī pēc karjeras palikt sportā un, kad LU piedāvāja apgūt trenera programmu, nolēmu, ka nav ko atlikt.''

''Studijas bija interesantas, jo bija iespējams mācīties no jomas profesionāļiem. Īpaši novērtēju basketbola nodaļas pasniedzējus, kuri ikdienā strādā basketbola jomā,'' par iegūtajām zinībām stāsta stūmējs. Zīmīgi, ka trīs dienas pēc Pekinas olimpisko spēļu beigām Spriņģis mugurā vilka basketbola formu, lai spēlētu ''Tukuma'' komandas sastāvā pēc spēka otrās līgas mačā.

''Sportistiem ir nepieciešama izglītība, jo sportista darba mūžs ir īss, un ātrāk vai vēlāk būs jāstartē darba tirgū. Reti kurš sportists karjeras laikā var nodrošināt savu turpmāko dzīvi, tāpēc uzskatu, ka nepieciešams iegūt kvalitatīvu izglītību, kas ļautu atrast darbu ar labu atalgojumu,'' par izglītības nozīmību profesionāla sportista dzīvē teica Spriņģis, kurš turpināja, ka duālās karjeras veidošana ļauj iegūt labu izglītību un turpināt profesionālās gaitas izvēlētajā sporta veidā.

Izmantotie resursi:
https://www.lu.lv/sports/par-mums/z...

  +1 [+] [-]

, 2022-07-13 12:33, pirms 3 mēnešiem
Atbalstāms lēmums. Aiz okeāna lielākā daļa sportistu pabeidz koledžas un universitātes, lai beidzot karjeru būtu ar iespēju tikt pie ienākumiem.

     [+] [-]

, 2022-07-13 13:53, pirms 3 mēnešiem
Patīkami, ka arvien vairāk nostiprinās izglītošanās paralēli elites sportam. Dažādās mācību formas to ļauj darīt, kā arī augstskolas ir pretimnākošākas. Protams, ne visās programmās tas ir reāli, bet iespējas ir. Svarīgi ir visu nelikt uz vienu kārti.