Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2964, Did:0, useCase: 0

Sporta špikeris: kā šogad mainījušies F-1 spēkrati?

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Sporta špikeris: kā šogad mainījušies F-1 spēkrati?
Šī gada "Red Bull" komandas formula. Foto: Motorsport Images

Ar šo gadu Pirmās formulas (F-1) čempionātā bija jāsākas jaunai ērai – ievērojami citādāka izskata bolīdi, zemā profila riepas ar 18 collu diskiem, izmaiņas aerodinamikā un citas atšķirības. Tas nozīmētu, ka jaunās formulas praktiski tiktu radītas no nulles. Tomēr jau skaidri noteiktajos plānos iejaucās Covid-19 pandēmija un tās radītās finansiālās sekas, tāpēc šī iecere bija jāiesaldē un jāatliek uz nākamo gadu. Līdz ar to šogad F-1 čempionātā braucēji sacenšas ar teju identisku tehniku kā pērn – ar nelielām, taču pietiekami būtiskām izmaiņām. Tās ieskicējam šajā "Sporta špikera" rakstā.

Izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nav būtiskas, taču tās tik un tā ir viens no iemesliem, kāpēc šogad izlīdzinājušies spēku samēri starp "Mercedes" un "Red Bull" komandām.

Kas tiek saglabāts no iepriekšējā gada?
Šīs sezonas F-1 bolīdus var nodēvēt par pagājušā gada komandu B-formulām, jo izmaiņu nav daudz. Piemēram, vienībām uz šo sezonu bija jāsaglabā savu spēkratu šasija, balstiekārtas daļas, ātrumkārba un drošības konstrukcija.
Tiesa, progress netika aizliegts pilnībā, jo katrai komandai tika piešķirti divi tā saucamie attīstības žetoni (tokens – angļu val.), lai tomēr varētu uzlabot iepriekš minētās formulas daļas un novērst pagājušā gada nepilnības.

Ko komandas drīkstēja uzlabot?
Vienības varēja brīvi darboties pie aerodinamiskajiem risinājumiem un dzinēja, kaut gan, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, motora tehniskā specifikācija palika nemainīga. Starpsezonā vislielākās izmaiņas veica "McLaren" komanda, kas "Renault" jaudas agregātu nomainīja pret "Mercedes" un tā pielāgošanai savai šasijai iztērēja sev atvēlētos divus žetonus. Savukārt "Red Bull" saņēma uzlabotu dzinēju no "Honda", tāpēc bija jāveic aerodinamiskas izmaiņas formulas aizmugurējā daļā.

Būtiskākā izmaiņa - grīda
Nozīmīgākās izmaiņas šosezon skārušas formulu grīdas formu, kas vairs nav taisnstūra formā. Iepriekš F-1 komandas uzrādīja apbrīnojamus rezultātus piespiedējspēka uzlabošanā, taču tas radīja milzīgu slodzi uz "Pirelli" riepām. Šogad itāļu riepu ražotājs jau trešo sezonu čempionātu apgādā ar identiskām riepām, tāpēc Starptautiskajai Automobiļu federācijai (FIA) bija jāmeklē risinājums, lai neatkārtotos tāda situācija kā pērn Silverstonā, kad vairākām formulām lielās slodzes dēļ plīsa riepas. FIA ar F-1 komandām vienojās, ka uz šo sezonu jāsamazina formulu piespiedējspēks par aptuveni 10%, tāpēc grīdas aizmugurējās sānu malas tika diagonāli apgrieztas un izmaiņas izmēros tika veiktas arī mazajos spārnos pie aizmugurējiem bremžu dzesēšanas kanāliem un difuzorā. Grīdās arī vairs nedrīkst būt gareniski vai sāniski izgriezumi, kas iepriekš ar gaisa plūsmu palīdzību uzlaboja bolīda piespiedējspēku.

Līdz ar to daudzas komandas savus attīstības žetonus izmantoja, lai šīs izmaiņas grīdā tām nebūtu pārlieku sāpīgas. Tomēr jau pirmajā posmā Bahreinā varēja novērot, ka formulu aizmugurējā daļa kļuvusi "nervozāka", turklāt par lielu cietēju jaunajos noteikumos šobrīd tiek uzskatīta viena no čempionāta favorītēm "Mercedes".

Šī gada izmaiņas formulas grīdā. Foto: Autosport.com

Tomēr skaidrs, ka šī ir tikai pārejas sezona, un nākamajā gadā, ja vien vēlreiz būtiski neiejauksies pandēmija, mēs trasēs ieraudzīsim pavisam citādākas formulas. Tiek solīts, ka tas, kā arī tēriņu ierobežojumi, izlīdzinās komandu spēku samēru un padarīs F-1 aizraujošāku.