Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Skujiņš izcīna astoto vietu pasaules čempionāta grupas braucienā

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Skujiņš izcīna astoto vietu pasaules čempionāta grupas braucienā
Toms Skujiņš. Foto: Lidl Trek

LETA. Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien Glāzgovā izcīnīja augsto astoto vietu pasaules čempionāta grupas braucienā, kamēr par čempionu kļuva nīderlandietis Matjē van der Pūls, kuram titulu izcīnīt neliedza piedzīvotais kritiens pēdējā aplī.

Tikmēr Krists Neilands, kurš lielu daļu distances bija atrāviena grupā, finišēja provizoriski 23.pozīcijā, bet Emīls Liepiņš bija 29, kamēr Mārtiņš Pluto izstājās.

Grupas braucienā riteņbraucēji no Edinburgas līdz Glāzgovai veica 271,1 kilometru. Pirmais kāpums bija jāpārvar pēc distancē pavadītiem 70 kilometriem, bet pēc 20 kilometriem bija jābrauc augšā sacensību smagākajā kāpumā. Vēl pēc 40 kilometriem sportisti sasniedza Glāzgovu, turpinājumā Skotijas lielākajā pilsētā veicot desmit apļus ar daudziem pauguriem un pagriezieniem.

Neilands bija aktīvs uzreiz pēc starta un arī pirmajos pārdesmit kilometros, vēlāk kopā ar astoņiem riteņbraucējiem izveidojot vadošo atrāviena grupu, kas pār tuvākajiem sekotājiem iekrāja astoņu minūšu pārsvaru. No šīs grupas Neilandam līdzšinējā karjerā ir visvairāk uzvaru.

Tuvojoties dienas smagākajam kāpumam brauciens uz nepilnu stundu tika apturēts, ceļu aizšķērsojot protestētājiem. Sacensības tika atjaunotas un riteņbraucēji trasē atgriezās grupās, kādas tās bija brauciena pārtraukšanas brīdī. Sasniedzot Glāzgovu, vadošā devītnieka pārsvars bija aptuveni piecas minūtes.

Apmēram pusdistancē Glāzgovas ielās vadošā grupa sāka šķelties un 74 kilometrus pirms finiša bēgļi tika panākti, bet pēc tam vadību pārņēma peletons. Turpinājumā sākās vairāki atrāviena mēģinājumi un vienā no tiem aizbrauca itālis Alberto Betiols, kuram vēlāk sekoja beļģis Vouts van Ārts, dānis Madss Pēdersens, slovēnis Tadejs Pogačars un nīderlandietis Matjē van der Pūls, bet aiz viņiem brauca vēl trīs riteņbraucēji - Skujiņš, amerikānis Neilsons Pauless un šveicietis Mauro Šmids.

Nedaudz vairāk kā 20 kilometrus pirms finiša Betiols atvadījās no līderpozīcijas, bet no viņa sekotājiem atrāvienā devās van der Pūls. Nīderlandietis iekrāja vairāk nekā pusminūtes pārsvaru, taču 16,5 kilometrus pirms finiša saslīdēja uz salijušā asfalta un piedzīvoja kritienu.

Tiesa, van der Pūls ne tikai nezaudēja līderpozīciju, bet turpināja palielināt pārsvaru un solo finišā svinēja uzvaru, distancē pavadot sešas stundas septiņas minūtes un 27 sekundes. Sudrabu izcīnīja van Ārts, kurš zaudēja apmēram vienu minūti un 37 sekundes, bet vēl pēc astoņām sekundēm spurtā par bronzu Pogačars pārspēja Skujiņa komandas biedru Pēdersenu.

Skujiņš bija sekojošajā piecu riteņbraucēju grupā, kas uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 48 sekundes. Neilands atpalika gandrīz deviņas minūtes un ierindojās 23.vietā, bet Liepiņš ar gandrīz 14 minūšu deficītu bija 29.pozīcijā.

Skujiņš par savu sniegumu nopelnīja 225 UCI punktus, bet Neilands un Liepiņš - pa 30.

Latvijai ir divi pasaules čempioni šosejas riteņbraukšanā. 2000.gadā par pasaules čempionu grupas braucienā kļuva latvietis Romāns Vainšteins, bet 1964.gadā to pašu paveica Emīlija Sonka.

Pasaules čempionāts riteņbraukšanas sporta veidos Glāzgovā norisināsies līdz 13.augustam.

  +6 [+] [-]

, 2023-08-06 20:11, pirms 7 mēnešiem
Izcili!Cik daudz lielvalstu palika aiz Toma!?Un tā nav pirmā reize.

  +1 [+] [-]

, 2023-08-06 20:19, pirms 7 mēnešiem
Neesmu zinošs riteņbraukšanā. Tikai pagājušajā gadā uzzināju par Mārtiņu Pluto. Vai kāds zinošs riteņbraukšanas sekotājs varētu nedaudz vairāk pastāstīt par viņu? Gribētos uzzināt, kāds ir viņa profils, kādas nākotnes perspektīvas, potenciāls?

  +5 [+] [-]

, 2023-08-06 20:22, pirms 7 mēnešiem
Pēdējā reizē, kad parādīja Skujiņu, viņš gāja garām itālim. Likās jau, ka 5. vieta būs izcīnīta.
Iespējams, aizraujošākā velo sacensība, kādu esmu redzējis.

  +2 [+] [-]

, 2023-08-06 20:35, pirms 7 mēnešiem
Teicams panākums mūsu vīriem.

  +2 [+] [-]

, 2023-08-06 20:44, pirms 7 mēnešiem
Ui, atceros Romāna Vainšteina pēdējos līkumus un izcilo finišu. Tas bija the best.

  +4 [+] [-]

, 2023-08-06 21:00, pirms 7 mēnešiem
Teicams panākums komandai! Labākie! 🏆 Ar šiem čaļiem esam uz pasaules riteņbraukšanas kartes! Un cik noprotu arī federācija savu darbu dara! Malači visi! Un tā turpināt! ⭐️

  +4 [+] [-]

, 2023-08-06 21:10, pirms 7 mēnešiem
Toms vienmēr teju izcili performē PČ gonkās (protams, izņemot tās, kas tīri sprinteriem domātas). Arī šodien līdz pēdējam cerēju, ka būs arī izšķirošajā grupā, diemžēl mazliet, tiešām tikai mazliet pietrūka.

Prieks bija redzēt 2 mūsējos (Tomu un Kristu) brīdī, kad daudzām valstīm jau bija tikai 1 vai vispār neviens.

Kā jau eziitis rakstīja, kad kalnā Toms aizbrauca no amerikāņa un ķēra Bettiolu, likās, ka 5. vieta jau būs rokā, bet izrādās, vēl tur citi pa vidu ņēmās.

     [+] [-]

, 2023-08-07 05:39, pirms 7 mēnešiem
OverRiver rakstīja: Toms vienmēr teju izcili performē PČ gonkās (protams, izņemot tās, kas tīri sprinteriem domātas). Arī šodien līdz pēdējam cerēju, ka būs arī izšķirošajā grupā, diemžēl mazliet, tiešām tikai mazliet pietrūka.

Prieks bija redzēt 2 mūsējos (Tomu un Kristu) brīdī, kad daudzām valstīm jau bija tikai 1 vai vispār neviens.

Kā jau eziitis rakstīja, kad kalnā Toms aizbrauca no amerikāņa un ķēra Bettiolu, likās, ka 5. vieta jau būs rokā, bet izrādās, vēl tur citi pa vidu ņēmās.
Domāju,ka tie pārējie pašās beigās tieši noķēra Tomu. Bet tas,ka parāda tikai pirmā 4nieka finišu,bet pēc tam aiziet n-tie atkārtojumi ,reāli nokaitināja.

     [+] [-]

, 2023-08-07 06:56, pirms 7 mēnešiem
PČ tak parasti ir septembra beigās... kāpēc tagad?

     [+] [-]

, 2023-08-07 12:56, pirms 7 mēnešiem
Rafaello rakstīja: PČ tak parasti ir septembra beigās... kāpēc tagad?
Zināmā mērā UCI eksperiments - kā nevienu citu gadu visi PČ (izņemot CX) šogad notiek vienlaikus - treks, šoseja, MTB XCO

     [+] [-]

, 2023-08-08 17:21, pirms 7 mēnešiem
Kur tabula ar rezultātiem?