Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 2

Godalgoto vietu ieguvēji vīriešu konkurencē. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas čempionātā ātrajā dambretē uzvaras pasaules čempionam Valnerim un jaunietei Orlovskai

Aizvadītajās brīvdienās dambretes kluba Rīgas namu apsaimniekotājs telpās norisinājās Latvijas čempionāti 100 lauciņu dambretē sievietēm un vīriešiem, kur rapidā jeb ātrajā dambretē vīriešiem uzvarēja divkārtējais pasaules un Eiropas čempions Guntis Valneris un 2023. gada pasaules čempionāta 4. vietas ieguvēja U13 grupā Evelīna Orlovska.
Guntis Valneris. Foto: Latvijas Dambretes federācija.
2

Valneris uzvar pasaules kausa posmā dambretē Burkinafaso

Burkinafaso notikušajā Pasaules kausa posmā 100 lauciņu dambretē teicami nostartējis Guntis Valneris, kurš izcīnījis uzvaru.
Alvīne Misāne (pirmā no kreisās). Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Ar Misānu uzvarām noslēgušās Latvijas dambretes čempionāta fināla atlases sacensībās

Rīgā norisinājās Latvijas čempionāta atlases sacensības vīriešiem un sievietēm 100 lauciņu dambretē., kur par uzvarētājie kļuva Roberts Misāns un Alvīne Misāne.
Foto no facebook.com.
6

LČ šahā ceturtdaļfinālā unikāls fakts ar 80 gadu starpību spēlētājiem pie viena galdiņa

Pagājušajā nedēļas nogalē Vecrīgas viesnīcā "Pullman Riga Old Town Hotel" svētdien noslēdzās Latvijas 2024. gada vīriešu čempionāta ceturtdaļfināls, kurā par ceļazīmēm uz pusfinālu cīnījās 66 dalībnieki no daudziem mūsu valsts reģioniem, piedaloties arī sievietēm.
Eiropas blica čempionāta laureātes. Foto no facebook.com
1

Reizniece-Ozola piecdesmitniekā Eiropas čempionātā rapidā sievietēm

Pagājušajā nedēļas nogalē Monako notikušajā Eiropas čempionātā rapidā Latvijas lielmeistare Dana Reizniece-Ozola ieguva 48. vietu.
Magnuss Kārlsens. Foto: Maria Emelianova/Chess.com.
1

Kārlsens nosargā pasaules šaha čempiona titulu ātrspēlē, sievietēm uzvar Guņina

LETA. Mangnuss Kārlsens no Norvēģijas un zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošā Valentīna Guņina gada nogalē Samarkandā kļuva par uzvarētājiem pasaules šaha čempionātā ātrspēlē.
Magnuss Kārlsens. Foto: FIDE
1

Kārlsens un Bodnaruka kļūst par uzvarētājiem pasaules čempionātā ātrajā šahā

LETA. Mangnuss Kārlsens no Norvēģijas un zem Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) karoga startējošā Anastasija Bodnaruka ceturtdien Samarkandā kļuva par uzvarētājiem pasaules čempionātā ātrajā šahā.
Jeļena Česnokova. Foto: dambrete.lv
3

Česnokova kļūst par pasaules čempioni simtlauciņu dambretē

Latvijas dambretiste Jeļena Česnokova nedēļas nogalē Polijā kļuva par pasaules čempioni simtlauciņu dambretē sacensībās ar ātrās dambretes kontroli (rapidā), ziņo Latvijas Dambretes federācija (LDF).
Uzvarētāja Jeļena Česnokova (vidū). Foto: Latvijas Dambretes federācija.
1

Latvijas dambretiste Česnokova uzvar Pasaules kausa posmā, Valneris ceturtais

Lielisku panākumu guvusi Latvijas pārstāve Jeļena Česnkova, kura izcīnījusi uzvaru Polijā notikušajā Pasaules kausa posmā dambretē, bet Guntim Valnerim ceturtā vieta.
Uzvarētāji Bauskas "Prātnieks" dambretisti. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas komandu čempionātā dambretē uzvar Bauskas "Prātnieks"

Ar Bauskas "Prātnieka" pirmās komandas uzvaru noslēdzies Latvijas čempionāts komandām 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 10 komandas.
Foto: https://www.wfcc.ch/category/wsc/
5

Latvija ieguvusi tiesības rīkot pasaules čempionātu šaha problēmu risināšanā

Latvija ieguvusi tiesības rīkot 66. Pasaules šaha kompozīcijas kongresu un 47. pasaules čempionātu šaha problēmu risināšanā, kas no 2024. gada 27. jūlija līdz 3. augustam notiks Jūrmalā. Mūsu valstī gaida ierodamies ap 150 dalībnieku no 40 valstīm.
Foto no facebook.com/sahsirmode

Rapida un blica komandu čempionātos smagas cīņas un grūtas uzvaras

Vairāk nekā 80 dalībnieku no sešām federācijām 14 komandu sastāvā sestdien un svētdien Rīgas viesnīcā "Pullman Riga Old Town Hotel" cīnījās par godalgām Latvijas rapida un blica čempionātos ar kopējo balvu fondu 2000 eiro.
Miķelis Vingris. Foto: Inese Testeļeca.

Vingris savā debijā labākais no mūsējiem pasaules čempionātā šahā jauniešiem

Itālijas pilsētā Montesilvano noslēdzies pasaules čempionāts klasiskajā šahā zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Labākais no desmit Latvijas pārstāvjiem bija Miķelis Vingris (2127), kurš "Open-14" vērtējumā ar 7 punktiem no 11 iespējamajiem ieņēma 32. vietu.

Video: #140 Ārpus kadra: šaha filozofija, Tāla maģija un krāpnieku gājieni

Raidījumā "Ārpus kadra ar skaidru skatu", kas TV4 ekrānos nonāks 22. novembra plkst. 22.00, šoreiz viesojās Latvijas Šaha federācijas ģenerālsekretārs Toms Kalniņš. Podkāstā pievērsāmies šaha popularitātes bumam pasaulē, Magnusa Kārlsena zvaigznes faktoram, Mihaila Tāla ietekmei uz šaha pasauli vēl šobaltdien, kā arī centāmies noskaidrot konkrētus jautājumus - kāpēc šahā ir dopinga pārbaudes un kā vispār šajā spēlē var krāpties?Raidījumu "Ārpus kadra ar skaidru skatu" atbalsta pasaules optikas tehnoloģiju līderis "Zeiss Vision Center Latvija" un Aizdevums.lv.Sportacentrs.com · #140Ārpus kadra: šaha filozofija, Tāla maģija un krāpnieku gājienis Audio

Video: Latvijas Šaha federācijas boss bez žēlastības sakauj "Ārpus kadra" vadītāju

"Ārpus kadra ar skaidru skatu" šovakar TV4 ekrānos plkst. 22:00 pievērsīsies aristokrātu sportam - šaham. Viesos Latvijas Šaha federācijas ģenerālsekretārs Toms Kalniņš, kuru pirms raidījuma sākuma tā vadītāji Ulvis Brože un Rolands Eliņš izaicināja uz šaha ātrspēli, sak, retā reize, kad uz vietas iespējams novērtēt studijas viesa prasmes savā tēmā. Lieki piebilst, ka Rolands šaha mačā tika izsmērēts pa grīdu.Podkāstā pievērsāmies šaha popularitātes bumam pasaulē, Magnusa Kārlsena zvaigznes faktoram, Mihaila Tāla ietekmei uz šaha pasauli vēl šobaltdien, kā arī centāmies noskaidrot konkrētus jautājumus - kāpēc šahā ir dopinga pārbaudes un kā vispār šajā spēlē var krāpties?Raidījumu "Ārpus kadra ar skaidru skatu" atbalsta pasaules optikas tehnoloģiju līderis "Zeiss Vision Center Latvija" un Aizdevums.lv.
Valda Vasariete. Foto: LDF
1

Dambretiste Vasariete izcīna bronzu pasaules čempionātā ātrspēlē

Ķīnas pilsētā Lišui notikušajā pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē ātrspēlē sievietēm lielisku panākumu guva un bronzas godalgu izcīnīja Latvijas pārstāve Valda Vasariete, ziņo Latvijas Dambretes federācija (LDF).
Foto: Latvijas Šaha federācija.

Latvijas čempionātā "Dice Chess" jauni uzvarētāji

Viesnīcā "Park Inn by Radisson Riga Valdemara" notikušajā otrajā Latvijas čempionātā metamo kauliņu šahā par jaunajiem Latvijas "Dice Chess" čempioniem kļuvuši Roberts Hops un Jekaterina Hlopkova.
Foto no facebook.com/sahsirmode

Divās dienās 18 Latvijas čempioni šahā jauniešiem, četri no tiem absolūtie

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas čempionātos jauniešiem šahā rapidā un blicā 18 jaunie šahisti kļuvi par čempioniem, četri no tiem par absolūtajiem.
Latvijas delegācija pasaules jauniešu čempionātā dambretē. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas jaunie dambretisti pasaules čempionātu noslēdz ar trim medaļām ātrspēlē

Polijas pilsētā Policē notikušo pasaules čempionātu jauniešiem 100 lauciņu dambretē Latvijas jaunie dambretisti vakar, 4. novembrī, noslēguši ar trim medaļām - diviem sudrabiem un vienu bronzu.
Latvijas komandas dambretisti. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas jaunieši izcīna piecas medaļas pasaules čempionātā dambretē rapidā

Vakar, 3.novembrī, Polijas pilsētā Policē notikušajā pasaules čempionātā jauniešiem 100 lauciņu dambretē rapidā jeb ātrajā dambretē Latvijas jaunieši individuālajās sacensībās izcīnīja piecas medaļas, no kurām viena zelta, divas sudraba un divas bronzas medaļas.
Medaļas ieguvušie jaunie Latvijas dambretisti. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē klasikā Latvijas jauniešiem vairākas medaļas

Šodien Polijas pilsētā Policē noslēdzās pasaules jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē ar klasisko laika kontroli, kur Latvijas jaunie dambretisti izcīnīja vairākas godalgas, arī vienu uzvaru.

Nedēļas nogalē notiks trīs Latvijas čempionāti šahā

Jau gaidāmajā nedēļas nogalē viesnīca "Park Inn by Radisson Riga Valdemara" būs visai aktīvu šaha notikumu piepildīta, jo no piektdienas līdz svētdienai (3.-5. novembrim) notiks trīs dažādi Latvijas čempionāti šahā.
Latvijas pirmie junioru čempioni – Reinis Paikens un Naomi Maklakova. Foto: Edijs Jansons.

Par Latvijas pirmajiem junioru čempioniem šahā kļūst Paikens un Maklakova

Rīgas viesnīcā "Avalon Hotel & Conferences" noslēdzies mūsu valsts šaha vēsturē pirmais Latviju junioru (U-20) čempionāts klasiskajā šahā, kurā par uzvarētājiem tika kronēti Reinis Paikens (2156) un Naomi Maklakova (1841).
Krišjānis Lāzars. Foto no facebook.com/sahsirmode
1

Pasaules čempionātā šahā abi Latvijas kadeti iekļūst labāko trīsdesmitniekā

Ēgiptes kūrortpilsētā Šarmelšeihā ceturtdien noslēdzās pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem jeb zēniem un meitenēm vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Latviju tajā pārstāvēja Nikolajs Platonovs (1815) un Krišjānis Lāzars (1464), kuri abi iekļuva trīsdesmitniekā ap simts dalibnieku vidū.
Foto: Latvijas Šaha federācija.

Jauniešu komandu čempionātā šahā izšķirošajā spēlē pie titula tiek "Only e4"

24 jauniešu komandas no dažādām Latvijas vietām ieradās Rīgā, lai sacenstos par stiprākās komandas godu. Šahistu komandas spēlēja četru spēlētāju sastāvā plecu pie pleca ar iespēju ņemt līdzi rezervistu, kurš aizvieto nogurušāko šahistu. Līdz ar to kopējais dalībnieku skaits turnīrā bija 106 bērni un jaunieši vecumā līdz 16 gadiem. Izšķirošajā spēlē par uzvarētājiem kļuva "Only e4" komanda.
Godolgato vietu ieguvēji. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas kadetu komandu čempionātā dambretē uzvar DAB "Zolitūde-1"

Sestdien, 21.oktobrī, viesnīcas Radisson Blue Daugava hotel telpās norisinājās Latvijas kadetu komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē ar nosaukumu "Brīnumdambrete", kur kopējā ieskaitē uzvarēja Dambretes Attīstības biedrība (DAB) "Zolitūde-1".
Foto no pexels.com

Pirmo reizi notiks Latvijas junioru jeb U20 čempionāts šahā

No 23. līdz 27. oktobrim Rīgā, viesnīcā "Avalon Hotel & Conferences" notiks Latvijas U20 čempionāts klasiskajā šahā. Zīmīgi, ka lai gan pasaules čempionāti junioriem U20 grupā norisinās ik gadu, Latvijas čempionāts šajā vecuma grupā notiks pirmo reizi.
Guntis Valneris. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Dambretistam Valnerim desmitā vieta pasaules čempionātā Kirasao

LETA. Latvijas pārstāvis Guntis Valneris piektdien desmitajā vietā noslēdza Kirasao notikušo pasaules čempionātu 100 lauciņu dambretē.
Guntis Valneris.Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Valneris ar divām uzvarām un četriem neizšķirtiem uzsācis pasaules čempionātu dambretē

Starptautiskais lielmeistars Guntis Valneris ar divām uzvarām un četriem neizšķirtiem uzsācis Kirasaro notiekošo pasaules čempionātu 100 lauciņu dambretē.
Foto no eyrabchess2023.eu

Latvijas šahists desmitniekā Eiropas čempionātā jauniešiem gan rapidā, gan blicā

Slovēnijas pilsētā Brešicē notikušajā Eiropas čempionātā jauniešiem šahā rapidā un blicā labāko desmitniekā iekļuva Daniels Beniosevs.
Latvijas izlase saņem zelta medaļas un iespaidīgu kausu. Foto no fide.com.
1

Latvijas dāmas atkal uzvar pasaules komandu čempionātā šahā seniorēm

Ziemeļmaķedonijas pilsētā Strugā ceturtdienas vakarā noslēdzies pasaules čempionāts senioriem komandām, kurā vecuma grupā virs 65 gadiem piedalījās arī Latvijas dāmas. Mūsu komanda atkārtoja pērn sasniegto un arī šogad izcīnīja zelta medaļas.
Agnesa Stepania Ter-Avetisjana. Foto no euromamaia2023.com.
2

Rīdziniece Ter-Avetisjana kļūst par Eiropas čempioni šahā jauniešiem

Sieviešu FIDE meistare (WFM) Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā notikušajā Eiropas čempionātā klasiskajā šahā jauniešiem ieguvusi zelta medaļu meitenēm vecuma grupā U16, deviņās partijās izcīnot 7,5 punktus.
Latvijas delegācija Slovēnijā. Foto no facebook.com/dana.reizniece.

Latvijai piektā vietā NATO čempionātā šahā

Slovēnijas pilsētas Portorožas Kongresu centrā "Bernardin" aizvadīts tradicionālais NATO valstu čempionāts, kurā šogad cīnījās 116 dalībnieki, kas kopumā veidoja 21 komandu. Latvijas vienība ierindojās augstajā piektajā vietā.