Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 2

Uzvarētāji - Bauskas komanda. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Favorīti pierāda savu statusu Latvijas komandu čempionātā dambretē

Valsts svētku svinību nedēļas laikā 19.novembrī Rīgā norisinājās Latvijas komandu čempionāts 64 lauciņu dambretē, favorītiem pierādot savu statusu.
Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas kadetu čempionātā dambretē pirmajām trim komandām vienāds punktu skaits

Rīgas 6. vidusskolā notikušajā Latvijas kadetu komandu čempionātā 64 lauciņu dambretē "Brīnumdambrete" cīņa par uzvaru bija tik sīva, ka pirmās trīs komandas ieguva vienādu punktu skaitu, tomēr beigās pēc papildrādītājiem uzvaru svinot Dambretes attīstības biedrības Salaspils U10 komandai.
Sacensību zāle. Foto no eycc2022.tsf.org.tr

Eiropas jauniešu čempionātā šahā labākie no Latvijas tiek divdesmitniekā

Eiropas čempionātā zēniem un meitenēm, kas pirmdien finišēja Turcijas kūrortpilsētā Antālijā, labākie no Latvijas šahistiem ar 5,5 punktiem bija Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana, Jegors Andrusēvičs un Marija Kuzņecova, kuri iekļuva labāko 20 skaitā.
Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvijas jaunie dambretisti pasaules čempionātu noslēguši ar piecām godalgām ātrspēlē

Turcijas pilsētā Antālijā notiekošajā pasaules čempionātā jauniešiem 100 lauciņu dambretē Latvijas izlases pārstāvji noslēguši ar piecām godalgām ātrspēlē un otro vietu komandu ieskaitē.
Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Pasaules čempionātā jauniešiem ātrajā dambretē Latvijai astoņas godalgas

Turcijas pilsētā Antālijā notiekošajā pasaules čempionātā jauniešiem 100 lauciņu dambretē atkal teicami nostartēja Latvijas jaunieši, kuri ātrajā dambretē visās grupās kopā izcīnījuši astoņas medaļas.
Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Četriem Latvijas jauniešiem uzvaras pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē klasikā

Turcijas pilsētā Antālijā noslēgusies pirmā no trim disciplīnām pasaules čempionātā jauniešiem 100 lauciņu dambretē, teicami startējot Latvijas jauniešiem, kuri dambretē ar klasisko laika kontroli izcīnīja sešas medaļas - četras zelta un divas sudraba.
Laytvijas komanda ar treneriem. Foto: Latviijas Dambretes federācija.

Latvijai pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē jauniešiem viskuplākā komanda

Turcijas pilsētā Antālijā sākušās cīņas pasaules čempionātā jauniešiem 100 lauciņu dambretē, kur no visām valstīm Latvija ir pārstāvēta ar viskuplāko komandu.
19.vietas ieguvēja U16 Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (pirmā no kreisās) un 11.vietas ieguvēja U14 Sofja Vasiļjeva (vidū). Foto: Gunārs Gertners

Statistika liecina par progresu Latvijas jauniešu šahistiem starptautiskā arēnā

Šis gads Latvijas jauniešu šaha dzīvē iezīmīgs ar to, ka uzreiz sešiem Latvijas jaunajiem spēlētājiem pasaules čempionātos savās vecuma grupās izdevās iekļūt labāko trīsdesmitniekā. Kaut arī tā nav augsta pozīcija, tomēr pēdējo reizi kas tāds mūsējiem izdevās samērā tālajā 1997.gadā.
Guntis Valneris. Foto: Fons Sluiter.
2

Valnerim vēlviena bronzas medaļa Eiropas čempionātā dambretē

Holandes pilsētā Hijkenā norisinājās Eiropas čempionāts 100 lauciņu dambretē, kur otro bronzas medaļu izcīnījis Nacionālais lielmeistars Guntis Valneris, iegūstot trešo vietu ātrspēlē.
Godalgoto vietu ieguvēji ar treneriem. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

LČ 100 lauciņu dambretē kadetiem komandām uzvar salaspilieši, 2. un 3. vietai vienādi punkti

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgas 6. vidusskolā norisinājās Latvijas kadetu komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē ar nosaukumu "Brīnumdambrete", kur uzvaru svinēja salaspilieši, bet 2. un 3.vieta ieguva vienādu punktu skaitu.
Guntis Valneris. Foto: Latvijas Dambretes federācija.
1

Valnerim bronzas godalga Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē

Holandes pilsētā Hijkenā 22.oktobrī norisinājās Eiropas čempionāts ātrajā 100 lauciņu dambretē, kur 44 dalībnieku konkurencē atzīstami cīnījās Nacionālais lielmeistars Guntis Valneris, izcīnot bronzas medaļu.
Pirmais trijnieks U16 puišiem ātspēlē. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

LČ 100 lauciņu dambretē seši jaunieši uzvar gan rapidā, gan ātrspēlē

Pagājušajā nedēļas nogalē divas dienas Liepupes pamatskola uzņēma Latvijas jaunos dambretistus, kuri cīnījās par godalgotajām vietām Latvijas čempionātā rapidā (ātrajā dambretē) un ātrspēlē 100 lauciņu dambretē. Sešās no desmit grupām uzvarētāji gan rapidā, gan ātrspēlē bija tie paši.
Dana Reizniece-Ozola. Publicitātes foto
3

Reizniece-Ozola apstiprināta par FIDE valdes priekšsēdētāja vietnieci

LETA. Šahiste un bijusī politiķe Dana Reizniece-Ozola apstiprināta par Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) valdes priekšsēdētāja vietnieci, vēsta FIDE.
Olimpiādes spēļu zāle. Foto no fide.com
2

Pasaules šaha olimpiādē Latvijas izlase apsteidz trešdaļu konkurentu

Šodien Nahičevānā (Azerbaidžāna) noslēdzās pasaules olimpiāde šahā U-16 vecuma grupas komandām, kurā piedalījās 34 vienības no 23 valstīm. Latvijas izlase turnīru pabeidza 22.vietā.
Attēls no facebook.com/ECCC2022/

Eiropas klubu kausa izcīņā šahā Reiznieces-Ozolas klubam Top40, Meškova - Top50

Austrijas kūrortpilsētā Meirhofenā svētdien noslēdzās 37. Eiropas Klubu kausa izcīņa, kuras "Open" sacensībās piedalījās vairāk nekā pustūkstotis šahistu no 45 federācijām, arī mūsu Ņikita Meškovs (2566) un Dana Reizniece-Ozola (2279). Kopumā startēja 70 komandas.
H.Nīmans.Foto: Saint Louis Chess Club
1

Medijs: Nīmans varētu būt krāpies vairāk nekā 100 tiešsaistes spēlēs

Šaha lielmeistars no ASV Hans Nīmans varētu būt krāpies vairāk nekā 100 tiešsaistes šaha spēlēs, kas ir daudz vairāk nekā pats amerikānis bija atzinies, liecina šaha spēles portāla "chess.com" veiktā izmeklēšana.
Ņikita Meškovs. Foto: Latvijas Šaha federācija

Meškovam un Reizniecei-Ozolai neizšķirti Eiropas klubu kausa izcīņas otrajā kārtā

LETA. Latvijas šahisti Ņikita Meškovs un Dana Reizniece-Ozola otrdien cīnījās neizšķirti savās partijās Eiropas klubu kausa izcīņā.
Ņikita Meškovs. Foto: Latvijas Šaha federācija
4

Latvijas šahistam Meškovam neizšķirts pret pasaules čempionu Kārlsenu

LETA. Latvijas šahists Ņikita Meškovs pirmdien kopā ar Somijas komandu Vammalas "Shakkikerho", aizvadot pirmo maču Eiropas klubu kausa izcīņā šahā, spēlēja neizšķirti pret pasaules čempionu norvēģi Magnusu Kārlsenu.
Latvijas komanda. Foto: Latvijas Šaha federācija.

Latvijas jauniešu komanda šaha olimpiādi uzsākusi ar uzvaru

Svētdien Azerbaidžānas pilsētā ar senām un stiprām šaha tradīcijām Nahičevānā sākās pasaules olimpiāde U-16 vecuma grupas komandām, kurā kopumā ir pārstāvētas 34 vienības, arī Latvija, kura pirmajā kārtā svinēja pārliecinošu uzvaru pār Ēģipti.
Foto: Latvijas Šaha federācija.

Kretainis kļūst par Rīgas čempionu šahā piekto reizi, iepriekšējo gadu uzvarētāji otrajā desmitā

Otrdienas, 27.septembra, vakarā Rīgas Šaha federācijas telpās noslēdzās galvaspilsētas čempionāts klasiskajā šahā. Uzvarētāja tronī izdevās atgriezties Kristapam Kretainim (2158), kurš nu jau ir kļuvis par pieckārtēju Rīgas čempionu.
Naomi Maklakova. Foto: ML-Photo.

Trīs Latvijas šahisti augšgalā pasaules čempionātā kadetiem

Otrdien, 27.septembrī, Batumi (Gruzija) noslēdzās pasaules čempionāts šahā kadetiem jeb zēniem un meitenēm vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Latviju pārstāvēja seši šahisti. Augstāko vietu ieņēma Naomi Maklakova (1635), kura ierindojās 15. pozīcijā vairāk nekā simts dalībnieču konkurencē.
Magnuss Kārlsens. Foto: Maria Emelianova/Chess.com.
13

Šaha skandāls: čempions Kārlsens apsūdz pretinieku krāpšanā un pārāk vieglprātīgā spēles manierē

Pasaules čempions šahā Magnuss Kārlsens septembra sākumā piedzīvoja pārsteidzošu zaudējumu pret Hansu Nīmanu un šodien pirmo reizi publiski apvainojis pretinieku krāpniecībā. Skandāls izraisījis plašu rezonansi.
Latvijas pārstāves ar izlases jakām. Foto no facebook.com.

Latvijas šahistēm sudrabs pasaules čempionātā nedzirdīgajiem

Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušajā pasaules nedzirdīgo šaha čempionātā komandu sacensībās Anastasija un Margarita Parhomenko izcīnīja sudraba medaļu.
Foto: Latvijas Šaha federācija.
2

Lielās intereses dēļ dažiem atsaka dalību Rīgas čempionātā šahā

Piektdienas vakarā Rīgas Šaha federācijā sākās galvaspilsētas čempionāts klasiskajā šahā. Spēlētāju interese par šo turnīru, kas pērn nenotika "Covid-19" ierobežojumu dēļ, bija tik liela, ka spēļu zāle Maskavas ielā bija pilnībā piepildīta un dažiem pat nācās atteikt dalību.

Latvijas šahistēm panākumi pasaules nedzirdīgo šaha čempionātā

LETA. Latvijas šahistes Anastasija un Margarita Parhomenko trešdien Varšavā pasaules nedzirdīgo šaha čempionāta komandu sacensību piektajā kārtā izcīnīja uzvaru, kamēr pie panākuma sestajā kārtā tika arī Gunta Vazdiķe.
Pirmo trīs vietu ieguvējas sievietēm. Foto: Latvijas dambretes federācija.

Rīgas atklātajā čempionātā dambretē uzvar nacionālie lielmeistari

Noslēgušās cīņas Rīgas atklātajā čempionātā vīriešiem un sievietēm 64 lauciņu dambretē, kurš norisinājās 18.septembrī Rīgas 6.vidusskolā un kru uzvaras izcīnīja nacionālie lielmeistari Regīna Piroņena un Guntars Purviņš.
Sofja Vasiļjeva (no kreisās) pirms cīņas ar pretinieci no Vjetnamas. Foto: I. Ter-Tačatjana

Pasaules čempionātā jauniešiem Latvijas šahistei medaļa izslīd pēdējās divās kārtās

Piektdien Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā noslēdzās pasaules čempionāts zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Latviju pārstāvēji deviņi spēlētāji. Meitenēm labākā bija Sofja Vasiļjeva, kurai 11.vieta, kaut arī pēc deviņām kārtām viņa atradās 3.vietā, bet zēniem Georgijs Germanovs ierindojās 30.pozīcijā.
Foto: Marks Livšics.
3

Pasaules čempionātā jauniešiem pēc pirmās nedēļas Latvijas šahiste desmitniekā

Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā turpinās pasaules čempionāts klasiskajā šahā zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, kurā piedalās arī deviņi Latvijas sportisti. Līdz svētdienas vakaram aizvadītas sešas no vienpadsmit paredzētajām kārtām, Sofiai Vasiļjevai gandrīz simts dalībnieču konkurencē U14 grupā atrodoties labāko desmitniekā.
Latvijas pārstāvji pasaules čemponātā jauniešiem. Foto: Latvijas Šaha federācija.

Pēc divu gadu pārtraukuma Latvijas jaunie šahisti startē pasaules čempionātā

Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā sācies un līdz 16.septembrim norisināsies pasaules čempionāts klasiskajā šahā jauniešiem un jaunietēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Šīs sacensības ir nozīmīgas ar to, ka pārtraukušas divus gadus ilgušo šādu klātienes pasākumu pauzi, kas bija saistīta ar uzlktajiem ierobežojumiem "Covid-19" sakarā.
Marija Kuzņecova (no labās) savā grupā guva pārliecinošu uzvaru. Foto no facebook.com/arvydas.baltrunas

Latvijas jaunajiem šahistiem panākumi starptautiskā turnīrā Lietuvā "The Baltic way"

Lietuvas galvaspilsētā aizvadīts no jau sestais tradicionālais starptautiskais bērnu un jauniešu šaha festivāls "The Baltic Way". Latvijas pārstāvji kopējā ieskaitē izcīnīja piecas godalgotas vietas, tajā skaitā vienu uzvaru.
Daniels Beniosevs pēc panākuma Čehijā. Foto: Latvijas Šaha federācija.

Latvijas šahistam bronza Eiropas savienības čempionātā jauniešiem

Čehijas kūrortpilsētā Pecpodsnežkovā otrdien noslēdzies Eiropas Savienības čempionāts klasiskajā šahā, kurā Latviju pārstāvēja četri dalībnieki. Labākais no mūsējiem bija Daniels Beniosevs (1403), kurš vecuma grupā U-10 izcīnīja bronzas medaļu.
Lieliski nostartējušie Latvijas jaunie dambretisti. Foto: Latvijas Dambretes federācija.

Latvija dominē Baltijas jaunatnes čempionātā dambretē

No 26.augusta līdz 28.augustam Lietuvas pilsētā Šauļos norisinājās Baltijas jaunatnes čempionāts 64 lauciņu dambretē, kurš pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas bija pirmais šāda veida turnīrs. Latvijas jaunie dambretisti izcīnīja deviņas uzvaras.
Pirmo trīs vietu ieguvēji. Foto: Latvijas Šaha federācija.

Abos Alūksnes starptautiskajos šaha festivāla turnīros uzvar ukrainis, Širovam 2.vieta

Pagājušajā nedēļas nogalē Alūksnē aizvadīts jau trešais šaha festivāls, kurā vienā dienā notika rapida un blica turnīri. Piedalījās vairāki desmiti spēlētāji, bet par starptautisku to padarīja Spānijas un Ukrainas federāciju pārstāvju piedalīšanās.