Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Vienpadsmitkārtējā Latvijas čempione Laura Rogule. Foto: Latvijas šaha federācija.

Bērziņš pirmo reizi uzvar Latvijas čempionātā šahā, Rogulei jau 11. tituls

Piektdienas, 24.septembra, vakarā Transporta un sakaru institūtā par 2021.gada Latvijas čempioniem klasiskajā šahā kļuva starptautiskais meistars Rolands Bērziņš (2364) vīriešiem un lielmeistare Laura Rogule (2286) sievietēm. Bērziņam tas bija pirmais šāds tituls karjerā, savukārt Rogulei jau vienpadsmitais.
Artjoms Tolmačevs. Foto Latvijas Šaha federācija.

Jaunie šahisti uzlabojuši savu reitingu

Jaunais septembra reitings parāda aktīvā augusta rezultātus, jo iepriekšējā mēnesī vismaz vienu klasiskā reitinga partiju aizvadīja 144 Latvijas šahisti. Tas ir pēdējo divu gadu aktivitātes rekords. Iepriekš šāds vai lielāks skaits bija 2019.gada augustā, kad pie galdiņiem sēdās 180 spēlētāji, liecina portāla chessratings.top dati par septembra reitingu.
Līderis pēc piecām kārtām Rolands Bērziņš. Foto: Latvijas šaha federācija.

Pirms interesantās abu lielmeistaru cīņas LČ šahā Bērziņš priekšā Starostītam

Transporta un sakaru institūtā (TSI) Rīgā turpinās trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, sievietēm, kā arī "Latvijas Šaha Open". Visos aizvadītas vairāk nekā puse no partijām jeb piecas kārtas no deviņām. Nākamajā sestajā kārtā gaidāma interesanta cīņa starp abiem lielmeistariem - Rolandu Bērziņu un Ilmāru Starostītu. Arī dāmām gaidāma līdzvērtīga spēle satrp abām vadošajām Lauro Roguli un Madaru Golstu.
Foto: Latvijas dambretes federācija.

Norisinājies Rīgas atklātais čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes 64 lauciņu dambretē

Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās Rīgas atklātais čempionāts vīriešiem un sievietēm un atklātās jaunatnes meistarsacīkstes 64 lauciņu dambretē U14 un U19 vecuma grupā, ko rīkoja Dambretes Attīstības Biedrība ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.
Foto: Latvijas šaha federācija.
1

Sākušies Latvijas vīriešu un sieviešu čempionāti šahā

Vakar, 17.septembrī, Transporta un sakaru institūtā (TSI) Rīgā sākās trīs klasiskā šaha turnīri – Latvijas čempionāts vīriešiem, Latvijas čempionāts sievietēm un "Latvijas Šaha Open". Kopumā tajos piedalās 91 spēlētājs.
Foto: Latvijas šaha federācija.

Starptautiskajā šaha turnīrā Salaspilī pirmo reizi uzvar daiļā dzimuma pārstāve

Salaspils Sporta namā norisinājās novada atklātais čempionāts ārajā šahā, kas noritēja jau devīto reizi pēc kārtas. Pateicoties pārstāvjiem no Spānijas un Francijas, turnīrs ieguva starptautisku pieskaņu.
Pirmo trīs vietu ieguvēji: (no kreisās) Artis Alainis, Konstantīns Gudovskis un Daniels Milovs. Foto: Latvijas šaha federācija.
2

Latvijas šaha čempionāta Vidzemes reģionālajā atlasē labākie Gudovskis, Alainis un Milovs

Siguldā jau astoto gadu pēc kārtas notika Latvijas šaha čempionāta Vidzemes atlases turnīrs. Sakarā ar to, ka citos valsts reģionos šie turnīri šogad netika rīkoti, Sigulda pulcēja neierasti lielu dalībnieku skaitu – 30.
Godalgoto vietu ieguvēji ar turnīra rīkotāju D.Reiznieci-Ozolu. Foto:Gunārs Gertners

Spēcīgs sastāvs Kuldīgas 57. un Reiznieces-Ozolas 16.kausa izcīņa šahā

Pagājušajā nedēļas nogalē aizvadīta Kuldīgas novada Sporta skolas 57.ceļojošā komandu kausa izcīņa šahā un Lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 16.kausa izcīņa, kas pulcēja 67 jaunos šahistus no visas Latvijas.

Latvija tiešsaistes olimpiādē šahā pirmo reizi spēlēja Top divīzijā

Latvijas izlase otrajā pasaules tiešsaistes šaha olimpiādē Top divīzijas C apakšgrupā desmit komandu konkurencē ierindojās astotajā vietā un noslēdza savu dalību šajās sacensībās.
Medaļu ieguvējas: (no kreisās) V.Vasariete, V.Nesanira, A.Orlova. Foto: Latvijas dambretes federācija.

Jauna valsts čempione 100 lauciņu dambretē sievietēm

Noslēdzies Latvijas čempionāts sievietēm 100 lauciņu dambretē, kurš norisinājās no 10.septembra līdz 12.septembrim Rīgā, pirmo reizi par čmepioni kļūtot Valdai Vasarietei.