Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Artjoms Tolmačevs. Foto: Latvijas Šaha federācija.
5

Par Latvijas jauniešu šaha reitinga līderi kļuvis divpadsmitgadnieks

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publicējusi šī gada pirmo klasiskā šaha reitingu, kas atspoguļo aizvadītā gada pēdējo mēneša noitikumus. Mainoties gadam, mainījušās ar vecuma grupas, un tagad vairākās ir jauni līderi. Par Latvijas jauniešu šaha reitinga līderi kļuvis 12 gadus vecais Artjoms Tolmačevs.
Foto:Latvijas Šaha federācija.

Nedēļas nogalē pirmais šogad klasiskā šaha turnīrs Latvijā ar interesantu nosaukumu

Šajā nedēļas nogalē, no 14. līdz 16.janvārim, Rīgas Šaha federācijas telpās Maskavas ielā notiks Latvijā šogad pirmais turnīrs ar klasisko laika kontroli ar interesantu nosaukumu – "Maskačka Open".

Latvijas komanda uzvar Baltijas šaha festivālā ''ChessKid'' un tiek nākamajā kārtā

Latvijas bērnu komanda ir kļuvusi par interneta šaha platformas "ChessKid" Baltijas festivāla uzvarētāju. Pusfinālā ar 6:2 tika pārspēta Lietuva, bet dramatiskā finālā mūsējie ar 4,5 pret 3,5 pārspēja Igauniju, nodrošinot vietu "ChessKid" starptautisko turnīru nākamajā kārtā.
8

Video: Šahists pasaules čempionātā zaudē un nokrīt no krēsla

Decembra izskaņā Polijas galvaspilsētā Varšavā risinājās pasaules čempionāts blicā. Kādā partijā Polijas šahists Pāvels Teklafs zaudēja Armēnijas pārstāvim Tigranam Petrosjanam un nokrita no krēsla. Video: Anti-Chess24
Foto: Latvijas Šaha federācija.
2

Latvijas šaha turnīru gads noslēdzas ar lielmeistara Širova uzvaru

Vakar Rīgas Šaha federācijas telpās norisinājās pēdējais turnīrs šā gada Latvijas šaha kalendārā – "Rīgas blics 2021". Gadimijas svētku atmosfērā par uzvarētāju kļuva Spāniju pārstāvošais lielmeistars Aleksejs Širovs (2640).
Nikolajs Platonovs Eiropas čempionātā Novisadā. Foto no youthchess.org.

Latvijas šahists Eiropas čempionātā jauniešiem rapidā iegūst 6.vietu

Novisadā (Serbija) noslēdzies Eiropas čempionāts šahā rapidā zēniem un meitenēm, kurā piedalījās 474 pārstāvji no 29 valstīm. Latviju šoreiz pārstāvēja trīs jaunie spēlētāji – Nikolajs Platonovs (1461), Darja Guminska (1113) un Gregorijs Guminskis.
Latvijas komanda. Foto: Latvijas Šaha federācija.

Latvijas šahisti noslēguši Eiropas čempionātu Katovicē

Svētdien Polijas dienvidu pilsētā Katovicē, kas bagāta savām šaha tradīcijām, ar ātrā šaha turnīru noslēdzās Eiropas čempionāts blicā un rapidā. Labākais no mūsējiem bija lielmeistars Igors Kovaļenko (2649), kas ar 8,5 punktiem no 11 ieņēma 13.vietu.
A.Laizāns.Foto: A. Teravetisjana

Latvijas senioru čempionātā šahā pirmo reizi uzvar Laizāns

Sestdien Rīgā, viesnīcā "Pullman Riga Old Town", notika Latvijas čempionāts senioriem ar balvu fondu 350 eiro. Turnīrs, kas aizritēja pēc gada pārtraukuma, klātienē pulcēja negaidīti daudz dalībnieku – 48. Par uzvarētāju pirmo reizi kļuva Aivars Laizāns (1991).
Igors Kovaļenko (pirmais no kreisās). Foto no facebook.com/EuropeanChessBlitzAndRapid

Eiropas čempionātā šahā blicā Kovaļenko iekļūst Top15

Vakar Katovicē sākās Eiropas čempionāts blicā un rapidā. Pirmo no trijām sacensību dienām spēlētāji veltīja ātrspēlei. Vairāk nekā 500 dalībnieku konkurencē labākais no mūsējiem bija lielmeistars Igors Kovaļenko (2638), kurš ierindojās 12.vietā.
Foto: Agapi Ter-Avetisjana

Komandu čempionātā šahā rapidā uzvar RTU, blicā – Ventspils

Rīgā, viesnīcā "Pullman", notika komandu čempionāti rapidā un blicā. Pirmajā dienā par ātrā šaha čempioniem kļuva Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) spēlētāji, bet otrajā dienā ātrspēlē labākie bija Ventspils pārstāvji.