Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 3

Ekmanis: "Uzvarētājam ir jābrauc skaisti, nevis jābliežas pret sienām"

Ekmanis: "Uzvarētājam ir jābrauc skaisti, nevis jābliežas pret sienām"
Zintis Ekmanis
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
Phjončhana 2018, Phjončhana - Bobslejs (Vīrieši) Četrinieki, 3. un 4. brauciens
1. Francesco Friedrich 3:15.85  
5. Oskars Melbārdis +0.80  
10. Oskars Ķibermanis +1.56  

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) viceprezidents Zintis Ekmanis Phjončhanā sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par alternatīvo kandidatūru pašreizējam prezidentam Ivo Ferriāni šogad gaidāmajās Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) vēlēšanās.

„Lielajam Osim četrinieks gāja labi arī šeit. Mazajam Osim tas labi gāja visos Eiropas posmos, kuros trases beigām bija labas tendences, bet šeit nebija. Domāju, ka tur vainojamas nevis kamanas, bet gan slidu apstrāde,” secina Ekmanis. „Mēs jau iepriekšējā olimpiskajā ciklā izmēģinājām sadarboties ar Rīgas Tehnisko universitāti, valdība pat iedeva tam naudu. Taču atdeve bija apaļa nulle. Tāpēc nevar teikt, ka neko nedarījām. Bet acīmredzot Latvijā mums prāti ir par īsu.”

„Cīnos par to, lai bobsleja sacensības padarītu sportiskākas,” uzsver LBSF viceprezidents. „Lai to panāktu, ir jābūt spēcīgai materiālu tehniskajai komisijai un žūrijai. Tajā jābūt cilvēkiem, kas sajēdz lietas. Ja kāda komanda kaut vai noteikumu robežās sāk iegūt kaut kādu pārsvaru, operatīvi tiek izdarītas izmaiņas, un pēc pāris mačiem viss atkal nostājas savās vietās. Lai būtu tā, ka tehnikas, braukšanas meistarības un starta ieskrējiena loma ir vienāda. Diemžēl šobrīd tehnikas loma ir jau pāri par 40%, kas vairs nav interesanti.”

„Es saku Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidentam [Ivo Ferriāni] – parādiet man kaut vienas sacensības, kurās esam uzvarējuši ar sliktu braukšanu? Bet tādus mačus, kuros ar sliktiem braucieniem ir uzvarējuši citi es gan varu parādīt. Tie ir mani argumenti. Par to jācīnās.”

Ekmanis atklāj, ka vasarā gaidāmajās IBSF prezidenta vēlēšanās Ferriāni kandidatūrai būs alternatīva – [iepriekš brāļus Dukurus atbalstījušais] „Sika” īpašnieks Frics Burkards. „Viņš nāktu ar daudz spēcīgāku mārketingu. Svarīgi ir tas, ka tā būtu vismaz alternatīva kandidatūra. Pirms dažiem gadiem mazliet pakratījām arī Latvijas Olimpisko komiteju, un tagad ir notikušas pozitīvas izmaiņas, visi strādā profesionāli.”

„Kopā ar Dukuru pierunājām viņu kandidēt. Tagad priekšā ir darbs. Vienojāmies, ka prioritāšu piramīda būs šāda – četrinieks, vīriešu divnieks, sieviešu divnieks, skeletons. Četrinieku mačus var uztaisīt par izcilām sacensībām. Jūs taču paši redzat, kas te ir par večiem. Tie ir īsti monstri – pasaules spēcīgākie veči ātruma īpašībās. Ja šos mačus labāk pārdotu, te būtu daudz stāstu par personībām un atlētu neolimpiskajiem rekordiem, cilvēka spēju robežām.”

„Taču jāpanāk, lai vieniem pār otriem nebūtu pārsvars tehnikā. Lai būtu nepārtraukta rotācija – 15 līdz 20 ekipāžas, no kurām jebkura var tikt trijniekā. Tādi mači būtu kā uztaisīt vienu dziesmu, ar kuru vari dzīvot visu dzīvi. Šādas sacensības var uztaisīt par vienu hītu, kam pakārtot pārējās dziesmas. Diemžēl pašreizējai IBSF vadībai nav šāda redzējuma. Šajā aspektā viņu redzējums ir par vāju.”

Kā pierādīja Phjončhanas olimpiskās spēles, tikpat liela nozīme tehnikai ir arī skeletonā, tāpēc materiālu tehniskajai komisijai ir jāreaģē acumirklī. „Varu pastāstīt par vēsturi. Kad mēs PSRS laikos bobslejā uzbūvējām, tā sauktās, raķetes, mums uzreiz radās liels pārsvars, lai gan tobrīd īsti braukt vēl nemācējām. Mums divas reizes šīs kamanas tika aizliegtas, turklāt 1984. gada janvārī, divas nedēļas pirms olimpiskajām spēlēm. Tika norādīts uz neatbilstībām, kas jāizlabo. Viņi domāja, ka nepaspēsim to izdarīt, taču mēs nemaz neatvedām bobus atpakaļ uz Latviju. Tā vietā Austrijā palika cilvēki, kuri šīs kamanas sazāģēja un pārtaisīja. Tiklīdz mēs izdomājām kaut ko jaunu, tā to aizliedza. Bet tagad mierīgi visu atļauj. Tas ir sūdīgi, tas nogalina sportu. Uzvarētājam ir jābrauc skaisti, nevis jābliežas pret sienām,” uzsver Ekmanis.

 +21 [+] [-]

, 2018-02-26 10:59, pirms 6 gadiem
Viedi vārdi!

 +13 [+] [-]

, 2018-02-26 10:59, pirms 6 gadiem
Tieši tā!

  +7 [+] [-]

, 2018-02-26 11:08, pirms 6 gadiem
Aizliegt attīstīties arī ir stūlbi.. būtu šiem vairak iespēju, dziedātu citu dziesmu.. Bobslejs tomēr ir tehniskais sporta veids, tāpat kā formula.. pie mārketinga jāstrādā, bet nejau katrus trīs mēnešus jāmaina noteikumi

     [+] [-]

, 2018-02-26 11:09, pirms 6 gadiem
un tātad - miljardieris ???

  +5 [+] [-]

, 2018-02-26 11:09, pirms 6 gadiem
No vienas puses it ka ja, bet no otras luzeru stasti. Inovacijas virza sportu un dzivi uz prieksu. Pats stast ka PSRS laikos pasi izdomaja ko jaunu un bija prieksrocibas. Vnk tagad nevar izdarit, atpaliekam tehnologijas. ( "prati mums par isu")

  +8 [+] [-]

, 2018-02-26 11:21, pirms 6 gadiem
„Mēs jau iepriekšējā olimpiskajā ciklā izmēģinājām sadarboties ar Rīgas Tehnisko universitāti....
Bet acīmredzot Latvijā mums prāti ir par īsu.”

Ha! Gribētu dzirdēt ko par to visu domā pati RTU

  +2 [+] [-]

, 2018-02-26 11:26, pirms 6 gadiem
man patīk zintis, bet dažreiz zintim derētu no sākuma domāt un tad runāt. lai the guardian nav jālasa par zinti un viņa izteiktajām aizdomām. šādās kaujās uzvar tas, kurš viltīgāks, nevis mutīgāks

  -2 [+] [-]

, 2018-02-26 11:34, pirms 6 gadiem
Vienreiz redzēju video no pasaules čempionāta cīņā ar nunčaku vai nunčakiem, vai kā nu to pareizi sauc. Filmās tas vienmēr izskatās eleganti un skaisti. Pasaules čempionāta cīņas - visas bez izņēmuma - izskatījās drausmīgi. Tieši te iet robežšķirtne starp sportu un mākslu. Ja tu esi ātrāks, sitoties gar bortiem, tu uzvari. Ja tu brauc skaisti, bet drusku lēnāk, vienalga, kādu iemeslu dēļ, tu zaudē. Tieši tāpēc balets nav sporta veids.

  -2 [+] [-]

, 2018-02-26 11:39, pirms 6 gadiem
Sliktam dejotājam grīda vainīga. Kad netiek līdz citiem, tad jāmaina noteikumus.
Slēpts komentārs: heh
Slēpts komentārs: chaksis

  -3 [+] [-]

, 2018-02-26 12:38, pirms 6 gadiem
Tad jēga no tām visām trajektorijām, izejām un ieejām..... ko Rīmenis ar Zinti tik skandina. Viss ir slidās.

  +1 [+] [-]

, 2018-02-26 12:39, pirms 6 gadiem
heh rakstīja: nez, lai būtu godīgi jādara kā daudzcīņās kad izlozē zirgus.

ir tik kamanas sagatavotas cik sportistu, visas vienādas, pirms katra brauciena izlozē kuram tiek kura un brauc. 4x mevar paveikties ar izlozi un nekādu jautājumu vairs par to vai brauc labi vai slīd labi.

ta sir vienīgais risinājums, lai visi brauc ar identisku inventāru un tikai tad būs sportiska intriga, es olimpiskās spēles jau gadus 20 neskatos, agrāk saucu tās par medicīniskajām spēlēm, pēdējos gados medicīnai klāt vēl tehnika nāca kas sportisko adļu vispār nomet praktiski uz %30. baigā jēga savu laiku tērēt tādam sviestam.

es esmu par to lai atceltu visas dopingu ppārbaudes uc drazu, lai takš tie cilvēki kačā sevī visādu ķīmiju, skatītājiem tak interesantāk būs skatīties uz mutantiem.

un nobeigumā - olimpiskās spēles un sports kā tāds transformēsies ļoti daudz nākamo 30-60 gadu laikā, mani galīgi neizbrīnīs ja OS vairs netiks aizvadītas jo jaunajām paaudzēm interese vairs nav tik liela, vecajai paaudzei arī jau tas viss aizkulišu "sports" ir apriebies. astmātiķi slēpotāji uc brīnumdari nesaista.
Tas taapeec,ka Sports jau sen ir politika!!!
Plus nauda:taapeec arii tik lieli dopingu skandaali,peedeejais vispaar jau Valstiskaa liimenii!!!

     [+] [-]

, 2018-02-26 12:49, pirms 6 gadiem
Uzvarētājam, ievērojot noteikumus, visātrāk jānonāk finišā, tas ir vienīgais kritērijs.

     [+] [-]

, 2018-02-26 12:59, pirms 6 gadiem
Hm, izklausās, ka Zintis nav runājis skaidrā prātā.

Kas tas par alternatīvo prezidentu? Viņam ir arī vārds vai tikai amats (kaut kāds "Sika" īpašnieks)?

Kāpēc visus šos gadus nav attīstīts sieviešu bobslejs un kāds ir nākotnes plāns šajā jautājumā?

Vai ir zināms Žaļima lēmums - turpinās braukt vai metīs mieru?

  -2 [+] [-]

, 2018-02-26 13:11, pirms 6 gadiem
Respektīvi... Lielums Eiropas LV indženierus, zinātniekus, mašīnistus ar izcilajiem prātiem izķer un pārvilina pat neļaujot pabeigt skolu, bet bobslejam redz nevar atrast? He...
NAUDA!
Zintim vajadzēja vienkārīs pateikt, ka nevar atļauties nopirkt tos jauninājumus. Kurš tad būs tas mazgudrais letiņu puika, kurš izdomās jaunas iespējas, atradīs risinājumus un tad skatīsie,s kā bobsleja federācija to izmanto, iztestē, pasaka skaistu paldies, un pēc gadiem pārdod tālāk citām komandām? Labāk uzreiz pašam pārdot tām citām komandām...
Mūsdienās jau robežu nav... Jekuru var nopirkt, lai strādā tavā labā, Brazīļi var nopirtk kanādiešu hokeja trenerus, lai māca spēlēt hokeju.
Latvija NEVAR samaksāt izcilam speciālistam... tas arī viss...

  +1 [+] [-]

, 2018-02-26 13:15, pirms 6 gadiem
Jāierosina boba maksimālā cena...
nu nez cik tās vannas maksā... 100 k? 500?
Uzliek, ka maksimālā cena ir 100... ja gribi liec iekšā kaut miljonu, bet jebkurš tavu m bobu var nopirkt un tev tas ir jāprārod pa 100 k
Kā amatieros... kā Folkreisā...
Ja jau Zintis grib ierobežot citus un cīnīties pret lielvalstu budžetiem

     [+] [-]

, 2018-02-26 13:22, pirms 6 gadiem
Jànis Ķipurs teiks ka tas viss sūds. Trajektorijā ir spēks
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2018-02-26 13:28, pirms 6 gadiem
antons_upesdeglis_112850049538399 rakstīja: Un? Tikai tupeņi var nolikt tādu bobsleja speciālistu.
Katru sacīksti Jānis stasta par trajektorijām. Bet vācietis dauzās pa bortiem. Brauc sudīgāk un uzvar. Tad Jānis saka ka piemeram Oskaram labs brauciens bijis, bet tomēr laikam trajektorija nav bijusi kāda laba. Wtf? Slieces apstradē ir problēma Jāni nevis trajektorijās mūsdienu boblejā

  +3 [+] [-]

, 2018-02-26 13:31, pirms 6 gadiem
Raitcha rakstīja: Jāierosina boba maksimālā cena...
nu nez cik tās vannas maksā... 100 k? 500?
Uzliek, ka maksimālā cena ir 100... ja gribi liec iekšā kaut miljonu, bet jebkurš tavu m bobu var nopirkt un tev tas ir jāprārod pa 100 k
Kā amatieros... kā Folkreisā...
Ja jau Zintis grib ierobežot citus un cīnīties pret lielvalstu budžetiem
Aha, kā folkreisā, cena 950 eur par bobu, un jebkurš var nopirkt.

Viena lieta ir jaunrade un tehniskais progress, ko te daži piemin, bet, ja tas sāk izkropļot sportisko konkurenci, tad ir jāievieš ierobežojumi. Vienādi bobi un izloze nevar būt risinājums, jo sportistu gabarīti ir atšķirīgi, bet slidas taču gan varētu izlozēt, un mainīt arī starp braucieniem. Pirms sezonas IBSF varētu notestēt kādus simts komplektus un atlasīt tās, kuras ir ar līdzīgākām tendencēm. Un nevajag nekādus dārgus materiālus, tehnoloģijas, jo, visiem braucot ar vienādām slidām, vairs nav vajadzības, lai slida skrietu par 0,1 sekundi ātrāk (kas maksā droši vien summu ar četrām nullēm).

  -4 [+] [-]

, 2018-02-26 13:32, pirms 6 gadiem
nu atkal vainīgi citu valstu un komandu blēži,tikai ne paši

  +3 [+] [-]

, 2018-02-26 14:21, pirms 6 gadiem
Robis rakstīja: Aizliegt attīstīties arī ir stūlbi.. būtu šiem vairak iespēju, dziedātu citu dziesmu.. Bobslejs tomēr ir tehniskais sporta veids, tāpat kā formula.. pie mārketinga jāstrādā, bet nejau katrus trīs mēnešus jāmaina noteikumi
Neviens neaizliedz attīstīties ! Atslēgas vārdi ir šie :Lai būtu tā, ka tehnikas, braukšanas meistarības un starta ieskrējiena loma ir vienāda. Diemžēl šobrīd tehnikas loma ir jau pāri par 40%, kas vairs nav interesanti

     [+] [-]

, 2018-02-26 14:36, pirms 6 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Aha, kā folkreisā, cena 950 eur par bobu, un jebkurš var nopirkt.

Viena lieta ir jaunrade un tehniskais progress, ko te daži piemin, bet, ja tas sāk izkropļot sportisko konkurenci, tad ir jāievieš ierobežojumi. Vienādi bobi un izloze nevar būt risinājums, jo sportistu gabarīti ir atšķirīgi, bet slidas taču gan varētu izlozēt, un mainīt arī starp braucieniem. Pirms sezonas IBSF varētu notestēt kādus simts komplektus un atlasīt tās, kuras ir ar līdzīgākām tendencēm. Un nevajag nekādus dārgus materiālus, tehnoloģijas, jo, visiem braucot ar vienādām slidām, vairs nav vajadzības, lai slida skrietu par 0,1 sekundi ātrāk (kas maksā droši vien summu ar četrām nullēm).
Nu, uzliek tos pašus 100k nevis 1k
TRas, ka slieces visiem vienādas ar izkalusās OK, iedod četrus veidus, izvēlies, kuru gribi un mauc..

     [+] [-]

, 2018-02-26 14:49, pirms 6 gadiem
Zinčam ir tāds ļoti "prezidentūrisks" vai "pelēkkardinālisks" skatījums uz lietām, latvietim netipiski lai izdodas, ir tā sajūta, ka renes sporta veidi nedaudz slīd ārā no mūsu ietekmes zonas

     [+] [-]

, 2018-02-26 15:26, pirms 6 gadiem
1) jautājums par izvēli starp izcilu F1 analogu uz ledus vai masveida produkciju?

2) atpaliekam no Vācijas, bet vai tiešām Latvijai nav tāds pats pārsvars pār Rumāniju, Brazīliju un citiem nabagiem? kz tik nesanāk sliktāk..

  +3 [+] [-]

, 2018-02-26 16:26, pirms 6 gadiem
Zintis bieži runā pārspīlējumos un utopiski, bet no viņa teiktā vairāk vajag izvlkt esenci, kas ir būtiska un laba.
Frīdrihs nobrauca vienu normālu braucienu un pārējos ar būtisku atsišanos pret bortiem, taču tāpat šie septiņi sliktie braucieni bija ļoti ātri. Braukšanas ziņā viņam gan divniekos, gan četrniekos vajdzēja būt ap pirmā desmitniea beigu galu. Ja viņš vēl brauktu tīri un precīzi, tad arī divniekos medaļa nebūtu jādala un četrniekos jau būtu uzvarējis bez grūtībām.
Melbārdis pat 10% no Frīdriha kļūdām nevar atļauties, ja cer pretendēt uz uzvaru. Tas nav normāli un pieņemami, ka ir šāda situācija, jo sportiskā jāga pilnībā līdz ar to pazūd.

P.S. Minēju jau tikai vienu salīdzinājumu, bet tas ir tikai viens no.....

  +1 [+] [-]

, 2018-02-26 16:51, pirms 6 gadiem
Daniel rakstīja: 1) jautājums par izvēli starp izcilu F1 analogu uz ledus vai masveida produkciju?

2) atpaliekam no Vācijas, bet vai tiešām Latvijai nav tāds pats pārsvars pār Rumāniju, Brazīliju un citiem nabagiem? kz tik nesanāk sliktāk..
Ir vēl salīdzinājums - burāšanas sportā ir taču klase (neesmu fans, nepārzinu sīki) kurā izmanto "štancētās" vienādās jahtas. Ja galīgi fantazēt - sadalīt renes sportus "tautas klasēs" ar standarta inventāru un superklasē ar visām tehniskajām fīčām

  +1 [+] [-]

, 2018-02-26 17:32, pirms 6 gadiem
Aigaro rakstīja: Zinčam ir tāds ļoti "prezidentūrisks" vai "pelēkkardinālisks" skatījums uz lietām, latvietim netipiski lai izdodas, ir tā sajūta, ka renes sporta veidi nedaudz slīd ārā no mūsu ietekmes zonas
+++
Nabagi sāks regulēt lietas ...
Var jau "iet" bezgalībā un fantazēt - slēpošana arī ir tehnisks sporta veids - visiem izdalīt kocenes tikko no rūpnīcas un aiziet, uz priekšu!
Kā notiek īstenībā, nevienam nav jāskaidro.

  +3 [+] [-]

, 2018-02-26 21:43, pirms 6 gadiem
Ta ari ir.Atceros ka Prusis ar Langenu cikstejas.Pirmais brauc filigrani,otrs bortus dauzidams,un tapat uzvar

  +1 [+] [-]

, 2018-02-26 22:59, pirms 6 gadiem
Jāievieš 2 veidu vērtējums līdzīgi kā daiļslidošanā: viens par tehnisko izpildījumu (rezultāts finišā), otrs- par māksliniecisko (pilota meistarība un brauciena skaistums). Ja nesanāca ar RTU, vajag mēģināt sadarboties ar LU Cietvielu fizikas institūtu.

  +2 [+] [-]

, 2018-02-27 09:26, pirms 6 gadiem
otins rakstīja: Jāievieš 2 veidu vērtējums līdzīgi kā daiļslidošanā: viens par tehnisko izpildījumu (rezultāts finišā), otrs- par māksliniecisko (pilota meistarība un brauciena skaistums). Ja nesanāca ar RTU, vajag mēģināt sadarboties ar LU Cietvielu fizikas institūtu.
Starp citu, tas par to izpildījuma vērtēšanu nav nemaz tik slikta doma.
Jau vairāku sporta veidu federācijās šādu varbūtību ik pa laikam aprunā. Konkrēti renē, tad līdz minimumam samazinātu tikai tehnisko ietekmi uz gala rezultātu.
Izpildījumu vērtē ne tikai daiļslidošanā. Tajā pašā tramplīnlēkšanā izpildījumam un citu blakus faktoru koeficientiem ir ļoti būtiska nozīme. Nepietiek tikai ar to, ka tālu lec.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja