Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0
Foto: LPF, Roberts Voskāns.

Otrajā dienā peldēšanā Ķīpsalā finālos rezultātu virs 700 FINA punktiem sasniedz tikai Markovs

Šodien Ķīpsalas peldbaseinā noslēdzās divu dienu Latvijas kvalifikācijas sacensības Olimpiskajām spēlēm un pasaules čempionātam peldēšanā, kurās piedalījās Latvijas, Igaunijas, Polijas un Senegālas sportisti. Vakara seansā, iztrūkstot dažiem mūsu vadošajiem un pirmajā dienā startējušajiem peldētājiem, kas šodien devušies uz Eiropas čempionātu Ungārijā, finālos labākos rezultātus Latvijas peldētāju vidū FINA punktu izteiksmē uzrādīja Artūrs Markovs, kurš vienīgais no mūsējiem sasniedza 700 FINA punktu robežu, un Elizabete Paula Ozola, kura bija pavisam tuvu šai robežai.
Zane Embrekte. Foto: LNSF.

Otrajā dienā peldēšanā labākos rezultātus rīta seansā uzrādījušas Embrekte ar Ozolu

Šodien Ķīpsalas peldbaseinā otrajā dienā Latvijas kvalifikācijas sacensībās peldēšanā Olimpiskajām spēlēm un pasaules čempionātam rīta sesijā netika uzrādīti tik augstvērtīgi rezultāti kā vakar, jo iztrūka pāris mūsu vadošo peldētāju, kas šodien dodas uz Eiropas čempionātu. Labākos rezultātus mūsējo vidū uzrādīja Zane Embrekte un Elizabete Paula Ozola, bet vīriešiem FINA punktu izteiksmē labākie no Latvijas peldētājiem bija Kirils Panfjorovs, Jegors Mihailos un Rihards Kahanovičs.
Foto: Getty Images

Latvijas vadošie peldētāji dodas uz Eiropas čempionātu Ungārijā

Latvijas izlase peldēšanā sešu sportistu sastāvā šodien dodas uz Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu, kur norisinās Eiropas čempionāts ūdenssporta veidos, bet nākošo pirmdien, 17.maijā, sāksies peldēšana.
Ģirts Feldbergs. Foto: LPF.

Ņikitina un Feldbergs uzvar un PČ B normatīvu izpilda arī finālā

Pirmās dienas vakara seansā Latvijas kvalifikācijas sacensībās Olimpiskajām spēlēm un pasaules čempionātam peldēšanā divi Latvijas izlases peldētāji Ģirts Feldbergs un Gabriela Ņikitna vēlreiz uzrādīja augstvērtīgākos rezultātus un izcīnīja uzvaras, atkal izpildot 2022.gada pasaules čempionāta B normatīvu un tikai par 0,01 un 0,02 sekundēm atpaliekot no rezultāta, ko abi bija sasnieguši katrs savā distancē rīta seansā.
Gabriela Ņikitina. Foto: Zigismunds Zālmanis.

Ņikitina ar Latvijas rekordu un Feldbergs izpilda pasaules čempionāta B normatīvu

Šodien Ķīpsalas peldbaseinā notiekošo Latvijas kvalifikācijas sacensību peldēšanā Olimpiskajām spēlēm un pasaules čempionātam pirmās dienas rīta sesijā divi Latvijas izlases peldētāji Ģirts Feldbergs un Gabriela Ņikitna uzrādīja augstvērtīgākos rezultātus un katrs sava distancē izpildīja 2022.gada pasaules čempionāta B normatīvu. Turklāt Ņikitina laboja trīs nedēļas sev piederējušo Latvijas rekordu 50m tauriņstilā par sešām sekundes simtdaļām – 26,87 sekundes.
Foto: LPF.
1

Ar valsts rekordiem peldēšanā bagātais aprīļa mēnesis

Pagājušais mēnesis atnesa vairākas labas ziņas peldēšanas sabiedrībai, jo aprīlī tika uzstādīti trīs Latvijas rekordi sievietēm 50m baseinā. Turklāt par šādiem panākumiem parūpējās nevis viena, bet trīs mūsu peldētājas – Arina Baikova, Gabriela Ņkitina un Arina Sisojeva.
Foto: Roberts Voskāns, LPF.

Šīs nedēļas nogales OS kvalifikācijas sacensības peldēšanā pārceltas uz maija vidu

Sākotnēji šajā nedēļas nogalē Ķīpsalas peldbaseinā paredzētās starptautiskās peldēšanas sacensības “XXXII Vasaras olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības” ir pārceltas divas nedēļas vēlāk un norisināsies nākamā mēneši vidū – 13. un 14.maijā.
Foto: Degruyter.com
1

Sporta špikeris: kas ir dopings? Antidopinga kodekss - tā definīcijas līkločos

Sabiedrībā tiek uzskatīts, ka dopings ir tikai kādas aizliegtās substances lietošana, bet patiesībā, skatoties no Pasaules Antidopinga kodeksa perspektīvas, dopings tiek definēts kā viens vai vairāki kodeksa noteikumu pārkāpumi.
Jānis Konrads. Foto: sahof.org.au
1

Mūžībā devies Romas olimpiskais čempions un 26 pasaules rekordu labotājs Jānis Konrads

Austrālijas Sporta slavas zāle pavēstījusi, ka 25. aprīlī aizsaulē devies savulaik izcilais peldētājs Jānis Konrads, kuram pēc nepilna mēneša būtu apritējuši 79 gadi.
G.Ņikitina. Foto:F64.

Ņikitina Brestā izcīna vēl vienu godalgotu vietu

Ar vēl vienu godalgotu vietu Brestā notikušo Baltkrievijas atklāto čempionātu peldēšanā noslēgusi olimpiete un Latvijas rekordiste Gabriela Ņikitina, kura izcīnīja otro vietu 50m brīvajā stilā, otro reizi šajā sezonā peldot ātrāk par 26 sekundēm.
Gabriela Ņikitina priecē ar saviem rezultātiem Brestā. Foto: Swimming.lv
1

Ņikitina ar trešo laiku tiek finālā 50m brīvajā stilā Brestā

Viena no Latvijas vadošajām peldētājām un valsts rekordiste vairākās distancēs Gabriela Ņikita šodien Brestā notiekošajā Baltkrievijas atklātajā čempionātā peldēšanā 50m brīvajā stilā ar rezultātu 26,12 sekundes pārliecinoši kvalificējās finālam, kas norisināsies vakara pusē.
Arina SIsojeva. Foto: Latvijas peldēšanas federācija.

Brestā Latvijas rekords peldēšanā arī Sisojevai

Pēc vakar iedvesmojošā Gabrielas Ņikitinas snieguma Baltkrievijas atklātais čempionāts veiksmīgi turpinājies arī citai Latvijas izlases sportistei. Šovakar ar jaunu nacionālo rekordu izcēlusies Arina Sisojeva, kas pārspējusi mūsu olimpietei Aļonai Ribakovai piederošo valsts rekordu 100m brasā.
Gabriela Ņikitina. Foto: swimming.lv
1

Ņikitina Baltkrievijā labo Latvijas rekordu 50 m tauriņstilā

Šodien, 22.aprīlī, Brestā notiekošajā Baltkrievijas atklātajā čempionātā peldēšanā (50m), Latvijas izlases sportiste Gabriela Ņikitina sasniegusi jaunu nacionālo rekordu 50 m tauriņstilā, informē Latvijas Peldēšanas federācija.
Mairis Briedis. Foto: WBSS
13

Latvijas sportā 2020. gadā dominē bokss – triumfē Briedis, Šiholajs un Minhene

Šovakar tika paziņoti jaundibinātās "Trīs zvaigžņu balvas" laureāti jeb Latvijas sporta izcilnieki. Ar "hat-trick" izcēlās bokss – Mairis Briedis, viņa Supersērijas fināls un arī treneris Dmitrijs Šiholajs.
Arina Baikova.Foto: Latvijas peldēšanas federācija.
2

Baikova Kazaņā sasniedz valsts rekordu 1500 metru brīvā stila peldējumā

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) informē, ka Arina Baikova Kazaņā notiekošajā Krievijas čempionātā uzstādījusi jaunu valsts rekordu 1500 metru brīvā stila peldējumā, finišējot 17:27.28 minūtēs. Iepriekš rekords piederēja Kristai Ceplītei.
Rikako Ikē. Foto: Reuters/Scanpix
2

Japānas peldētājai 2019. gadā konstatēja vēzi. Šodien viņa kvalificējās OS

20 gadus vecā Japānas peldētāja Rikako Ikē šodien savas valsts čempionātā 100m distanci tauriņstilā veica 57.77 sekundēs, izpildot olimpisko spēļu normatīvu, lai varētu pārstāvēt savu valsti kompleksajā stafetē. Ikē to paveikusi pēc ļoti smagas slimības pārciešanas un tikai nesen atgriežoties sportā.
Foto: Picture-alliance/dpa

Aicina sporta organizācijas vairāk iesaistīties cīņā pret aizliegtām vielām

Latvijas sporta vide nav starp vājākajām antidopinga jomā, taču pašmāju antidopinga biroja vadītājs Mārtiņš Dimants jaunākajā podkāsta "Ārpus kadra" epizodē mudina vietējo sporta sabiedrību vairāk iesaistīties cīņā pret aizliegtajām vielām.
LOK prezidents Žoržs Tikmers. Foto: LOK
1

LOK gada budžets 8,7 miljoni, prezidents turpmāk varēs pildīt vien divus termiņus

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālā asambleja 26. martā akceptēja būtiskus grozījumus organizācijas Statūtos, kas nosaka LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanu termiņus un kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu – federāciju prezidentu vidū.
Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

"Trīs Zvaigžņu balvas" ceremonija tiks pārraidīta 9. aprīlī

9. aprīlī, plkst. 21.10 televīzijas kanālā TV3 risināsies “Trīs Zvaigžņu balva 2020” svinīgā ceremonija, kur godinās aizvadītā gada Latvijas sporta izcilības.
Antidopinga darbinieku izmantotās BEREG-Kit stikla pudelītes. Foto: Berlinger.com

Sporta špikeris: kā notiek ārpussacensību dopinga kontroles procedūra?

Antidopinga pārstāvji visā pasaulē iegulda ļoti lielu darbu, lai vismaz mazinātu aizliegtu vielu lietošanu sportā. Tomēr krāpnieki aizvien bieži pamanās būt soli priekšā ķērājiem. Sportacentrs.com piedāvā ieskatīties, kā realitātē izskatās ārpussacensību dopinga kontroles procedūra.