Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Andris Šics: "Rūgtuma par neiegūto globusu nav, no tā paņēmām tikai pozitīvo"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Andris Šics: "Rūgtuma par neiegūto globusu nav, no tā paņēmām tikai pozitīvo"
Brāļi Juris un Andris Šici. Foto: Kamanas.lv

Kaut gan Eiropas čempionātā Latvijas kamaniņu sporta divniekam Andrim un Jurim Šiciem nācās palikt bez medaļas Eiropas čempionātā un arī Lielā kristāla globusa, jaunākais no brāļiem Andris sarunā ar portālu Sportacentrs.com noliedz, ka pēc sezonas noslēdzošā Pasaules kausa (PK) posma būtu rūgtuma sajūta.

Brāļi Šici uz Pasaules kausa sezonas noslēdzošo posmu Sanktmoricā ieradās kā kopvērtējuma līderi. Šajās sacensībās tika dalītas arī Eiropas čempionāta medaļas, taču beigās šim Latvijas divniekam nācās palikt bez tām un arī Lielā kristāla globusa, jo viņus apsteidza vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens. Šici palika piektie.

Andris priecājas, ka ar domām par Pekinas olimpiskajām spēlēm šosezon Pasaules kausā izdevies izmēģināt visu tehniku, ko paši vēlējušies, turklāt sacensību režīmā. “Sezonas plāns ir izpildīts, un palikušas vairs tikai noslēdzošās sacensības, uz kurām arī bijis lielākais uzsvars.”

“Rūgtums par PK pēdējo posmu un Eiropas čempionātu nav. Izvilkām no tā tikai pozitīvo. Abos braucienos trases pēdējais nogrieznis apliecināja, ka kamana ir sagatavota ļoti augstā līmenī. Ātrumi ir lieli, to pierāda arī rezultāti uz papīra, nevis tikai mūsu pašu vērtējums,” skaidro Andris Šics. “Varbūt pirmajā braucienā mazliet kļūdījāmies ar sagatavošanos, jo gaidījām daudz lielāku aukstumu, pat -18, bet, ierodoties trasē, bija +3 (smejas)! Tā ir ļoti liela starpība, un vienkārši netrāpījām. Noticējām laika prognozei, bet tā nepiepildījās.”

Šics norāda, ka Egerts/Benekens darījuši visu, lai pēdējā posmā aizsteigtos priekšā latviešiem un nodrošinātu Lielo kristāla globusu. Līdzīgs gājiens – tikai par otro vietu – Latvijas duetam izdevās pagājušajā sezonā. Toreiz pēc pēdējā posma aiz muguras palika tieši šī Vācijas ekipāža, kas bija spiesta samierināties ar trešo pozīciju.

“Šoreiz pēdējā posmā viņi mums aizgāja priekšā. Tāds ir sports, un skatītājiem tas ir interesanti. Bēdāties un nolaist rokas nav laika. Ar brāli to izrunājām un paņēmām tikai pozitīvo. Sezona tiešām bijusi laba, nav ko bēdāties,” optimistisks ir Andris Šics.

Viņš arī uzteica jauno Latvijas divnieku Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi, kuri individuālajās sacensībās izcīnīja Eiropas čempionāta bronzu, bet stafetē ieguva zeltu.

“Domāju, viņi ir grūdiens visai pārējai izlasei, jo tas apliecina, ka tehnika ir līmenī un visiem viss ir iespējams,” tehnika uz olimpisko spēļu norises vietu devās otrdien, kamēr kamaniņu sporta pārstāvji uz Pekinu lidos trešdien. “Lielos vilcienos ir skaidrs, ar kādu tehniku brauksim olimpiskajās spēlēs. Vēl tas būs jānovērtē tur uz vietas, tā kā varbūt vēl mazas nianses būs jāpieslīpē.”

Kamaniņu braucēji un tieši Šici, ņemot vērā šosezon sasniegto, ir Latvijas delegācijas cerības iegūt olimpisko spēļu medaļas. Ekipāža gan sev nav uzlikusi spiedienu, un Andris par konkrētiem rezultātiem nerunā.

“Pats galvenais sacensībās ir veikt divus labus braucienus, lai finišā varu uzsist bračkam uz pleca un teikt, ka esam izdarījuši visu, ko varējām, un par to esam priecīgi. Tad rezultātam jābūt,” uzskata sportists.

Pirms olimpiskajām spēlēm to dalībnieki ir ļoti piesardzīgi, lai nesaslimtu ar Covid-19. Pozitīva rezultāta gadījumā var nākties šķirties no iespējas startēt četrgades sporta forumā. Tāpēc līdz izlidošanai katrs ievēro dažādus piesardzības pasākumus. Piemēram, pirms Andra ierašanās mājās bērni jau vairākas dienas iepriekš tika izņemti no skolas, lai neatnestu vīrusu.

“Sieva pa šo laiku, kamēr esmu mājās, ir veikusi jau desmit testus. Daži tik daudz neveic gada laikā. Savukārt, kad braucu mājās uz Ziemassvētkiem, dēlam bija viltus ātrais tests, bet, kamēr gaidījām laboratorijas testu, es viens pats dzīvoju vecāku pirtī un uz mājām negāju,” īpašo piesardzību uzsver Andris Šics. “Šis laiks nav vienkāršs, taču tas visiem ir vienāds. Varēsim to atcerēties un stāstīt nākamajām paaudzēm, kā reiz dzīvojām.”

Kamaniņu sporta sacensības Pekinā sāksies jau 5. februārī ar vīriešu vieninieku došanos uz starta. Tur medaļnieki tiks noskaidroti dienu vēlāk, bet 7.-8. februārī sacentīsies dāmas. Divniekiem abi braucieni tiks veikti 9. februārī, kamēr stafete kā noslēdzošā disciplīna paredzēta 10. februārī.

     [+] [-]

, 2022-01-26 09:37, pirms 4 mēnešiem
Brāļi šogad līmenī. Vienīgi pēdējā posma laikā komentētāji (vai Strenga) minēja par muguras savainojumu. Un, šķiet, arī starta rāvieni bija palikuši lēnāki.

  -1 [+] [-]

, 2022-01-26 10:33, pirms 4 mēnešiem
Man gan būtu rūgtums viņu vietā..tomēr vinnēt kamanu Dievus-vāciešus visas sezonas kopv.- tas ir WOW...

Sportiski tas ir daudz lielāks sasniegums nekā tie 2 braucieni svešā trasē tajos februāra popsas mačos

     [+] [-]

, 2022-01-26 12:27, pirms 4 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Man gan būtu rūgtums viņu vietā..tomēr vinnēt kamanu Dievus-vāciešus visas sezonas kopv.- tas ir WOW...

Sportiski tas ir daudz lielāks sasniegums nekā tie 2 braucieni svešā trasē tajos februāra popsas mačos
Taisnība ir, bet tad, kad paši kļūdās, ir savādāk nekā tad, kad mākslīgi tiek radīts precedents (Martins) lai kādam izvilktu uzvaru.

     [+] [-]

, 2022-01-26 16:28, pirms 4 mēnešiem
Lai izliek visu niknumu OS.

     [+] [-]

, 2022-01-26 22:28, pirms 4 mēnešiem
"Pats galvenais sacensībās ir veikt divus labus braucienus" - vai tad olimpiskajās spēlēs nebūs četri braucieni?