Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Zviedrijas kērlingistes nosargā uzvaru un tiek pie bronzas

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Zviedrijas kērlingistes nosargā uzvaru un tiek pie bronzas
Zviedrijas kērlingistes. Foto: AP/Scanpix

Pekinas olimpisko spēļu sieviešu kērlinga turnīrā noslēgusies spēle par trešo vietu. Tajā Zviedrijas komanda sacentās ar Šveices komandu, ar pēdējo metienu desmitajā endā zviedrietēm izcīnot uzvaru - 9:7.

Pekinas olimpisko spēļu kērlinga turnīri risinās 2008. gada vasaras spēļu peldēšanas sacensību norises vietā, kas pārveidota par ledus arēnu. Klasiskajās kērlinga sacensībās komandā ir četri spēlētāji, kur noskaidro labāko 10 endu garā spēlē. Katra komanda izspēlē astoņus akmeņus, kurus cenšas nogādāt laukuma (mājas) centrā. Jo vairāk vienas komandas akmeņu tuvāk centram, jo vairāk komanda iegūst punktus. Pirms četriem gadiem par olimpiskajām čempionēm kļuva Zviedrijas kērlingistes, kuras finālā pārspēja Dienvidkorejas kērlingistes.

• Vakar tika aizvadītas aizraujošas pusfināla spēles, kurās zaudējumu piedzīvoja to favorītes. Šveices komanda ar 6:8 atzina Japānas komandas pārākumu, bet zviedrietes rezultatīvā cīņā ar 11:12 piekāpās Lielbritānijas komandai. Nu Šveices un Zviedrijas kērlingistes cīnījās par bronzas godalgām. Tieši Zviedrijas kērlingistes sagādāja šveicietēm vienīgo zaudējumu regulārajā turnīrā, uzvarot ar 6:5.

• Spēles sākums nebija sevišķi rezultatīvs, jo komandas ļoti labi darbojās, izsitot akmeņus. Pirmā enda beigās vispirms divus akmeņus no mājas centra izsita Alīna Peca, bet pēc tam Anna Haselborga. Pēdējā akmens tiesības bija šveicietēm, Pecai neizdodoties izsist pretinieču akmeni no mājas, kas ļāva zviedrietēm spēli sākt ar punktu. Otrajā endā Zviedrijas komadnas akmens mājas centrā bija atvērts, ar ko Peca tika galā. Trešo endu komandas nospēlēja pa nullēm, saglabājoties neizšķirtam uz tablo (1:1).

• Ceturtajā endā zviedrietēm radās iespēja paņemt divus punktus, kad mājas pašā malā bija viens akmens, bet Zviedrijas komandai bija arī pēdējā akmens tiesības. Ar to tika izsists pretinieču akmens, Zviedrijas komandai izvirzoties vadībā ar 3:1. Piektajā endā šveicietes neizmantoja pretinieču kļūdu, nespējot izcīnīt vairāk par vienu punktu. Sestajā endā zviedrietes ne vien nosargāja akmeni mājas centrā, bet pat pievienoja vēl divus akmeņus, izmantojot to, ka Pecas mestais akmens trāpīja pa pašu akmeni mājā - 6:2.

• Peca revanšējās par iepriekšējām neveiksmēm septītajā endā, ar lielisku metienu izsitot Zviedrijas komandas akmeni no mājas centra un noslēpjot trīs akmeņus. Zvedrietēm ar pēdējo metienu neatlika nekas cits kā riskēt, cenšoties izvairīties no trīs punktu zaudējuma. Haselborga spēja ieraidīt akmeni mājas centra aplī, bet divi punkti šveicietēm tāpat bija kabatā. Nu jau Peca centās atkārtot ko līdzīgu, bet gandrīz ieraidīja mājas centrā pretinieču akmeni. Šveices komanda guva divus punktus un saglabāja cerības spēlē. Tās gan atkal pagaisa, kas lielisku pēdējo metienu astotajā endā veica Haselborga - 8:4.

• Devītajā endā Zviedrijas komanda kontrolēja cīņas gaitu, bet tad pāris neveiksmīgi metieni nosvēra svaru kausus par labu Šveices komandai, kas ar pēdējo metienu tika pie trim punktiem. Tādējādi desmitajā endā, pēdējam akmenim esot zviedrietēm, Šveices komandai bija jānozog punkts, lai tiktu pie ekstra enda. Šveices komandai izdevās ielikt akmeni mājas centrā aiz diviem sargiem, bet zviedrietes tam tāpat tika klāt un izsita. Pecai izdevās vēl drošāk nolikt nākamo akmeni, bet ar pēdējo akmeni viņa izsita pretinieču akmeni no mājas centra. Haselborgai vēlreiz vajadzēja raidīt akmeni mājas centrā, lai noslēgtu šo spēli ar uzvaru. Ledus tīrīšanā beigās iesaistījās visa Zviedrijas komanda, lai nogādātu akmeni tur, kur nepieciešams un izcīnītu bronzas medaļas - 9:7.

• Sieviešu kērlinga turnīrs noslēgsies Pekinas olimpisko spēļu pēdējā dienā, kad plkst. 3:05 finālā tiksies Japānas un Lielbritānijas komandas.

Olimpisko spēļu medaļnieces kērlingā sievietēm

GadsZeltsSudrabsBronza
1998KanādaDānijaZviedrija
2002LielbritānijaŠveiceKanāda
2006ZviedrijaŠveiceKanāda
2010ZviedrijaKanādaĶīna
2014KanādaZviedrijaLielbritānija
2018ZviedrijaDienvidkorejaJapāna
2022Zviedrija

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums