Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Daugaviņš pauž neizpratni par to, kā notikusi ceļošana uz Pekinu

Jānis Celmiņš

Daugaviņš pauž neizpratni par to, kā notikusi ceļošana uz Pekinu
Kaspars Daugaviņš. Foto: LOK/Edijs Pālens

Latvijas izlases nu jau bijušais hokejists Kaspars Daugaviņš sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauž neizpratni par to, kā notikusi Latvijas delegācijas ceļošana (lidojums) uz Pekinu. Viņš pieļauj, ka vairāki sportisti pozitīvus Covid 19 testus olimpisko spēļu norises vietā saņēmuši tieši slikti organizētā lidojuma dēļ.

Daugaviņš pēc dalības olimpiskajās spēlēs uz pāris dienām iegriezies mājās, lai jau šajā nedēļas nogalē dotos uz Šveici, kur turpinās sezonu klubā. “Hokeja ziņā nospēlējām labi, taču tas nedeva rezultātu. Reti ir tā, ka Latvijas izlase divas trešdaļas dominē un “vazā” pretinieku, bet pret Dāniju tā tiešām bija. Par trešo trešdaļu palicis rūgtums, divas trešdaļas spēlējām labi, bet beigās tas neko nedeva,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com stāsta Kaspars Daugaviņš.

“Bija izaicinājumi, kas saistīti ar Covid 19, ēdiens nebija pats labākais, bet kopumā par sadzīvi nevar sūdzēties. Dzīvošanas apstākļi kopumā bija ļoti labi. Jā, iespējams, gribējās apmeklēt citu latviešu startus, taču tas šoreiz izpalika mums visiem saprotamu iemeslu dēļ. Rūgtums palicis par apstākļiem, kādos ceļojām uz Pekinu. Nezinu, kurš par to bija atbildīgs, taču normāli tas nebija. Pieļauju, ka vairāki mūsējie ar Covid 19 inficējās tieši ceļā uz Pekinu, bet Karsums joprojām ir tur tieši vairāku neizdarību un neorganizētības dēļ. Manuprāt, uz četrgades lielāko sporta notikumu Latvijas labākie sportisti un visa olimpiskā delegācija bija pelnījusi lidot ar čarterreisu. Nekas jauns nav jāizdomā, Rīgas “Dinamo” hokejisti tā ceļo regulāri. Ir viena pietura degvielas uzpildīšanai un komandai pat nav jākāpj ārā no lidmašīnas. Atbraucot no klubiem, mēs dzīvojām burbulī, nesatikām ģimenes, ievērojām piesardzību, taču lidmašīnā uz Helsinkiem lidojām kopā ar cilvēkiem, kuri neesmu drošs, ka bija testēti un bija veseli. Tas nav normāli! Pieļauju, ka gan Andris Džeriņš un Rodrigo Ābols inficējās tieši lidojuma laikā. “AirBaltic” ir nacionālā aviosabiedrība, kurā gadu no gada tiek ieguldīti milzu līdzekļi, bet uz Ķīnu mēs lidojām šādi,” sarūgtināts ir hokejists.

Jāpiebilst, ka kopā ar hokeja izlasi uz Pekinu ceļoja arī Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka. Viņa šaubīgu Covid-19 pārbaužu rezultātu dēļ netika pielaista startam skiatlona distancē.

Lēmumu par karjeras beigām izlasē nav ticis pieņemts uz emocijām. “Tas ir izsvērts lēmums. Saliku kopā plusus, mīnusus un secināju, ka tā būs labāk. Jau pēc kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm zināju, ka Pekinā aizvadīšu savu pēdējo spēli izlasē. Nav viegli katru gadu vasarā atdot sevi izlasei. Pat tās vasaras, kad nācās ārstēt savainojumus nebija vienkāršas. Uz pāris čempionātiem braucu ar savainojumiem, bet pēcāk nācās dzirdēt, ka esmu nospēlējis slikti. Spēlēšana klubā ir mans maizes darbs, nesaku, ka prioritāte, bet man atlikušajos hokejista karjeras laikā ir jānopelna iztika gan ģimenei, gan jāatliek kaut kas, lai varētu nedomāt, ko darīt uzreiz pēc tam, kad beigšu spēlēt. No spēlēm izlasē vienmēr esmu guvis baudu, klubā - pelnījis naudu. Bērnībā sapņoju spēlēt izlasē, ja veselība atļāva, nekad neatteicu,” teic Daugaviņš.

Latvijas hokejā bijušas vairākas spilgtas un atmiņā paliekošas reizes, kad kāds no spēlētājiem aiziet, bet vēlāk ir gatavs atgriezties. “Nekad nesaki nekad, bet gribu ticēt, ka esmu pieņēmis lēmumu, kuru nemanīšu. Šobrīd Latvijas izlasē es sevi vairs neredzu,” kodolīgs ir Daugaviņš.

Hokejists pauž prieku par lietām, kas mainījušās kopš laika, kad viņš debitēja izlasē. Šobrīd valstsvienībai ir sava bāzes vieta Daugavas ledus hallē. Tur iekārtota ērta izlases ģērbtuve, trenažieru zāle, treneru istabas, telpas ar ledus vannām, pirti, kas nepieciešama, lai spēlētāji varētu atjaunoties pēc slodzēm. Daugaviņam vēl atmiņā laiki, kad no Volvo halles hokejista formu pēc katra treniņa nācies vest uz mājām, jo nav bijusi pārliecība, ka tā izžūs. Šobrīd par tādām lietām vairs nav jādomā.

Daugaviņš izlases kreklā aizvadīja 117 spēles, kurās guva 29 vārtus un atdeva 36 rezultatīvas piespēles, bet pēc pēdējās spēles Pekinā pielika punktu karjerai izlasē. Ilggadējā Latvijas izlases kapteiņa kontā dalība desmit pasaules čempionātos un trijās olimpiskajās spēlēs.

Labojums: sākotnēji publikācijā kļūdaini tika norādīts, ka kopā ar hokeja izlasi uz Pekinu lidoja arī Eidukas brālis un treneris Valts Eiduks, taču tā nebija. Viņš uz olimpisko spēļu norises vietu devās jau pirms hokejistiem. Atvainojamies par neprecīzi sniegto informāciju.

1 2 41 komentārs

  +6 [+] [-]

, 2022-02-18 17:46, pirms 4 mēnešiem
Un, ko tas Ošeneieks tur Koziolu spīdzināja par nesaskaņām komandas iekšienē un ģērbtuves problēmām, atmosfēru un nedraudzīgo kolektīvu?
Par to neviens hokejists neko neteiks?

  +5 [+] [-]

, 2022-02-18 17:50, pirms 4 mēnešiem
Raksts kautkāds ne līdz galam. Varēja jau uzjautāt par trenera lēmumu pat A burtu uz krekla neiedot. Kkas līdz galam tur nav pateikts.

  -2 [+] [-]

, 2022-02-18 18:03, pirms 4 mēnešiem
rezultāts proporcionāls vadības attieksmei

  -3 [+] [-]

, 2022-02-18 18:23, pirms 4 mēnešiem
kaut kā baigi aizdomīgi tas viss izskatās, 2 mēnešus pirms pasaules čempionāta 3 izlases vadošie spēlētāji paziņo par spēlēšanas beigšanu izlasē...???? es vēl saprastu ja džeki pateiktu ka vispār beidz karjeru, bet te rodas jautājumi ?????.....

 +14 [+] [-]

, 2022-02-18 19:02, pirms 4 mēnešiem
Par to "tikšanu" uz Pekinu Daugavam 100 punkti taisnība. Grūžam tādu naudu tajā balticā, bet kad mūsu sportistiem jātiem uz 4gades pasākumu, "jābrauc" ar poputkām!

  +2 [+] [-]

, 2022-02-18 19:02, pirms 4 mēnešiem
Frāzē ka paŗmet blāvu spēli izskan aizvainojums, bet nu pats jau savulaik uzlika latiņu ar runām par pusfināliem u.t.t., bet šai paaudzei sanāca kā parasti.
Kopumā -paldies par laiku izlasē!

  -3 [+] [-]

, 2022-02-18 19:24, pirms 4 mēnešiem
Ha-ha rakstīja: kaut kā baigi aizdomīgi tas viss izskatās, 2 mēnešus pirms pasaules čempionāta 3 izlases vadošie spēlētāji paziņo par spēlēšanas beigšanu izlasē...???? es vēl saprastu ja džeki pateiktu ka vispār beidz karjeru, bet te rodas jautājumi ?????.....
Tu spētu nopietni uztvert, ko tev saka kolorados lentas nesātājs?

  +6 [+] [-]

, 2022-02-18 19:45, pirms 4 mēnešiem
Daygava neviens Tev nepārmestu sliktu spēli ja pēdējā čempī pie boba...nasāktu Tu un daži krabji sūkstities ka ir smagi, tieši pateicoties Bobim izskatījās ka ar visiem spēlējam kā līdzīgs ar līdzīgu sitas katrs par katru centimetru laukumā, jo tikai stingrs treneris kā Bobs var no mūsu zēniem uztaisīt hokejistus daļa tagad kapā droši NHL citi izlīda no savām bruņām un sevi parādīja.

Jā Tev bija traumas ieprieks un vienmēr palīdzēji, bet piedot pēdējā čempī, kad 1 vs 1 kad entie momenti un pat vienu neiemet, bet sūkstaties ka Bobs ir skarbs, ko tad Tu sagaidīji? Tajā pat laikā Tu peikriti PIEKRITI iziet laukumā pie lupatas, kurš par rubļiem nopārdeva savu ģimeni un publiski iesprauda tumšajā caurumā georga lentīti.

Paldies par paveikto, par cīņu vienmēr un visur ar vai bez traumām, par atsaucību izlasei TEV NEVIENS NEVAR neko pārmest, šajā ziņā esi paraugs visiem arī par cīņas sparu, bet Tu nevari noliegt ka pēdējais čempis un OS nu bija, bija pašvaki Tev tīri kā hokejistam - tie nav nolikšanas vārdi, bet gan faktu konstatācija. Bet viennozīmīgi, tas nenomelno Tevis daudz padarīto!

     [+] [-]

, 2022-02-18 20:16, pirms 4 mēnešiem
Pedejos 2 turniros Daugavam vairs nedega acis. Laiks doties...

  +5 [+] [-]

, 2022-02-18 20:19, pirms 4 mēnešiem
Nu jā, ar vēsu prātu un atmetot visas emocijas, attiecībā uz Olimpiādi - sanāca tā kā sanāca...
Kas attiecas uz Kasparu - paldies par to, ko devi Latvijas izlasei! Un lai veicas karjeras turpinājumā, nu jau ārpus Latvijas izlases.

  +1 [+] [-]

, 2022-02-18 20:28, pirms 4 mēnešiem
Dīvaini 33 gadu vecumā pazaudēt dzirksti pārstāvēt valsti, kuras simbolu esi uz mūžu uzsitis uz savas miesas. Kaut kas jau ir noticis, ja tik acīmredzami nav sportiskās formas.

  +1 [+] [-]

, 2022-02-18 20:32, pirms 4 mēnešiem
Murlāpsis rakstīja: Pedejos 2 turniros Daugavam vairs nedega acis. Laiks doties...
Ko dod degošas acis, ja trūkst meistarības. Daugaviņš ir viens no mūsu meistarīgākajiem hokejistiem, kas prot pieturēt ripu, apspēlēt, izveidot sev momentu. Arī man ir bažas par PČ, ka tik neizlidojam (tpū-tpū-tpū).

     [+] [-]

, 2022-02-18 21:04, pirms 4 mēnešiem
Ja tu un tev līdzīgie pacenstos uzzināt, ka uz Ķīnu sakarā ar pandēmiju šobrīd var lidot ļoti ierobežots avio kompāniju skaits, AirBaltic starp viņām nav, tad šeit tādus muļķīgus komentārus nerakstītu. Un Daugaviņš tādas muļķības nerunātu.

  +3 [+] [-]

, 2022-02-18 21:06, pirms 4 mēnešiem
norcha 172 rakstīja: Dīvaini 33 gadu vecumā pazaudēt dzirksti pārstāvēt valsti, kuras simbolu esi uz mūžu uzsitis uz savas miesas. Kaut kas jau ir noticis, ja tik acīmredzami nav sportiskās formas.
Un līdz cik gadu vecumam tavuprāt viņam vajadzēja spēlēt? Varbūt gluži vienkārši cilvēks juta, ka viņa laiks jau ir pagājis vai labākajā gadījumā tas brīdis tuvojas. Spēlēt tikai spēlēšanas pēc? Ir arī jājūt tas brīdis, kad vajag aiziet un acīmredzot Kaspars izlēma ka tas brīdis ir tieši tagad. Bet par patriotismu un ziedošanos izlasei Kasparam respect gan jebkurā gadījumā!

  -2 [+] [-]

, 2022-02-18 21:30, pirms 4 mēnešiem
Nu ta gan baigais princis atradies.. ha ha.. hokeja viduvējība..

  -1 [+] [-]

, 2022-02-18 21:31, pirms 4 mēnešiem
3. Periodā pret DEN kājas nevarēja pavilkt.

  -2 [+] [-]

, 2022-02-18 21:35, pirms 4 mēnešiem
B grupa! A, tur čempji vairs nenotiek!

     [+] [-]

, 2022-02-18 21:46, pirms 4 mēnešiem
Gin4a rakstīja: B grupa! A, tur čempji vairs nenotiek!
Gan jau sogad bus ari IA divizijas cempis,akal vares krist ara.

     [+] [-]

, 2022-02-18 22:51, pirms 4 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Ja tu un tev līdzīgie pacenstos uzzināt, ka uz Ķīnu sakarā ar pandēmiju šobrīd var lidot ļoti ierobežots avio kompāniju skaits, AirBaltic starp viņām nav, tad šeit tādus muļķīgus komentārus nerakstītu. Un Daugaviņš tādas muļķības nerunātu.
Labi, ka esat informetaks par pro hokejistu, uz menedzera vietu izlase fiksi !!!
Slēpts komentārs: MachimoI

  -4 [+] [-]

, 2022-02-18 23:24, pirms 4 mēnešiem
rediss77 rakstīja: Labi, ka esat informetaks par pro hokejistu, uz menedzera vietu izlase fiksi !!!
Es tev varu pateikt vel vairāk, ka vairums hokejistu sava zemā izglītības līmeņa dēļ ir tupi zābaki. Takā nebrīnos, ka viņš nezināja, ka AirBaltic nav dota atļauja šobrīd veikt reisus uz Ķīnu.

     [+] [-]

, 2022-02-18 23:31, pirms 4 mēnešiem
MachimoI rakstīja:

No kurienes nāk tie kompleksi?

Mums ir neiespēlēti augstākā pro līmeņa uzbrucēji, jauni NHL draftēti juniori, studenti, labās Eiropas līgās spēlējošie perspektīvie čaļi, no kuriem NEVIENS vēl nav pa īstam debitējis izlasē. Nāk jauni laiki, nāks jauni varoņi.

Varētu pusi no Pekinas uzbrucējiem nomainīt bez krituma. Nu, nedraud mums nekāda izkrišana, nevajag kā histēriskām vecenēm gaudot.

Daugaviņam pēc traumām bija nedaudz zudis asums, jā. Tas gan viņam neliedza KHL punktu rekordu uzstādīt. Savulaik naktīs cēlos un skatījos Otavas spēles. Tā bija kaplēšanās un enerģija. Atceros debiju izlases kreklā, kā riņķoja apļus ar ripu. Arī ar nedaudz lēnāku slidojumu 33/34 gados Daugaviņš tāpat ir starp vadošajiem uzbrucējiem, bet hokejā viens spēlētājs parasti lietas neizšķir. Ne Dārziņš, ne Daugaviņš.

Un tiešām žēl, ka mums nesanāca Latvijas hokeja zvaigžņu izlase Pekinā. Par to ir lielākās mieles. Štrunts par šito pseidoturnīru, žēl ir par to, ka nebija Balcera, Bļugera, Girgensona, Merzļikina un iespējas atkal spēlēt pret Kanādu, ASV, Zviedriju, Krieviju ar visām to zvaigznēm.

Šoreiz nesanāca šī kombinācija ar vecajiem bukiem un jaunajiem NHL čaļiem. Varbūt pēc 4 gadiem Milānā, kad Indraša paaudzei jau būs jādomā par slidu karināšanu un pie NHL durvīm jau citi klauvēs. Gaidīsim. Tas tāds hokeja faniem ierasts cikls. Cerības, vilšanās un gaidīšana un atkal cerības. Kādreiz tās medaļas gan atnāks, atvičaju.

Daugava ir pelnījis atpūsties. Varbūt pēc kāda gada atkal sagribēsies uzspēlēt, pulveris vēl sauss.
Kad būs bronza? Cik x, nahren, to 2stāvu busu var pasūtīt un pēc tam paši vizināties? Nu, cik? Vajag salikt visus pa peķorkām, lai var saspēlēties. Tūlīt un tepat! Neatejot no kases!

  +4 [+] [-]

, 2022-02-19 00:17, pirms 4 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Es tev varu pateikt vel vairāk, ka vairums hokejistu sava zemā izglītības līmeņa dēļ ir tupi zābaki. Takā nebrīnos, ka viņš nezināja, ka AirBaltic nav dota atļauja šobrīd veikt reisus uz Ķīnu.
Lūdzu, pasaki man, kad AirBaltic IR lidojis uz Ķīnu? Ar ko, ar Airbus A220?

     [+] [-]

, 2022-02-19 00:26, pirms 4 mēnešiem
Laikam, jau atslēgas citāts no raksta: "Spēlēšana klubā ir mans maizes darbs, nesaku, ka prioritāte, bet man atlikušajos hokejista karjeras laikā ir jānopelna iztika gan ģimenei."

No šī citāta izriet, it kā jau loģiskas lietas, ka Daugaviņš grib pēdējās savas sezonas nospēlēt labi, bet upurēšanās izlases kontekstā pašam šķiet jau mazliet apgrūtinoša un apdraudoša veselībai.

No tā visa var saprast, ka čalis mazliet arī sevi pietaupījis, lai kluba interesēs vēl kādu "euruku" papildus nopelnītu.

Nekādu pārmetumu, katrs mēs barojam savu ģimeni, un tas ir fakts, izlases emocijas nepabaros ģimeni.

  -1 [+] [-]

, 2022-02-19 00:50, pirms 4 mēnešiem
Dinamo Riga visur lido ar air baltic līgumreisim. Arī uz pekinu pirms covida lidoja. Domāju ka tā nebūtu problēma noorganizēt. Martiņš Rubenis ar viņiem kopā tak nelidoja.🤣

  +1 [+] [-]

, 2022-02-19 02:06, pirms 4 mēnešiem
Mr Kastro rakstīja: Dinamo Riga visur lido ar air baltic līgumreisim. Arī uz pekinu pirms covida lidoja. Domāju ka tā nebūtu problēma noorganizēt. Martiņš Rubenis ar viņiem kopā tak nelidoja.🤣
Nu kā ta, ka tieši AirBaltic lidoja no Rīgas uz Pekinu. Es arī ar mopēdu aizbraucu uz Berlīni ar vienu bāku. Tici?

     [+] [-]

, 2022-02-19 05:43, pirms 4 mēnešiem
visu cieņū Daugavinam Legenda no sis paudzes veiksmigu atlikušo karjeru

  +1 [+] [-]

, 2022-02-19 07:20, pirms 4 mēnešiem
Lasu komentārus un apbrīnoju, cik daudz mums te novākušies nepateicīgu lopu.

Paldies Kaspar!

     [+] [-]

, 2022-02-19 07:36, pirms 4 mēnešiem
ERIX rakstīja: Par to "tikšanu" uz Pekinu Daugavam 100 punkti taisnība. Grūžam tādu naudu tajā balticā, bet kad mūsu sportistiem jātiem uz 4gades pasākumu, "jābrauc" ar poputkām!
Vajadzēja katram savu lidmašīnu!!! Mums taču ir nauda! Ko tik neizdomā lai attaisnotu savu nevarēšanu. Vajadzēja lai kājām nāk atpakaļ!

  +1 [+] [-]

, 2022-02-19 07:41, pirms 4 mēnešiem
1vo6m1t5 rakstīja: Lasu komentārus un apbrīnoju, cik daudz mums te novākušies nepateicīgu lopu.

Paldies Kaspar!
Kā parasti! Kad cilvēks vēlas vairāk laika veltīt ģimenei nevis visai Latvijai, tā viņš automātiski tiek noliets ar sūdiem. Atliek vai nu līdz pensijai pārstāvēt izlasi, vai nespēlēt vispār.

     [+] [-]

, 2022-02-19 08:46, pirms 4 mēnešiem
Secinu, ka tomer pec Koziola sakuma LHF viss nav tik spoži. Tas ir ari info no insaida. Naca ar lieliem saukļiem, bet... čiks. Kasparam laikam zb vnk tas viss.

     [+] [-]

, 2022-02-19 12:26, pirms 4 mēnešiem
"Šobrīd" laikam ir atslēgas vārds. Jo 33 gados beigt karjeru izlasē... Kaspars ar Hari nevar laikam lāga sadzīvot un kamēr Vītoliņš ir izlases treneris nekāda atgriešanās arī nebūs. Arī tas, ka Daugavam pat A burtu neiedeva par C nemaz nerunājot parāda, ka kaut kāds konflikts ar Hari tur ir. Jau MD laikos tur kaut kas šiem nebija kārtībā.

  +1 [+] [-]

, 2022-02-19 12:28, pirms 4 mēnešiem
Protams ka mums hokejā vajaga savu cilvēku - hokejistu nevis politiķi Koziolu (aka Kalvīti), kaut ko līdzīgu Gorkšam futbolā, bet nu mums tā vara ir tā iedzinusi saknes ka visur pretojās inovācijām un jaunām asinīm.

Par Daugaviņa un Dārziņa aiziešanu.., vairāk pat par Dārziņa aiziešanu - itkā vājš spēka spēlē, bet ja ir izgājiens 1v1 tad tur ir 80% gols.

     [+] [-]

, 2022-02-19 12:31, pirms 4 mēnešiem
Bet tomēr ir laicīgi jāaiziet lai jaunajiem dotu iespēju un būtu normāla pāaudžu maiņa- kad vecajam kaulus lauž un viņš pietaupās tur kur jaunais atdotu 100% (bez pārmetumiem, domāju jebkurš tā darītu 99%) un piepildītu savu jaunības sapni 20gados nevis veci mocīt līdz pensijai jo viņš ir/bija labāks..

     [+] [-]

, 2022-02-19 12:42, pirms 4 mēnešiem
Mistique rakstīja: Bet tomēr ir laicīgi jāaiziet lai jaunajiem dotu iespēju un būtu normāla pāaudžu maiņa- kad vecajam kaulus lauž un viņš pietaupās tur kur jaunais atdotu 100% (bez pārmetumiem, domāju jebkurš tā darītu 99%) un piepildītu savu jaunības sapni 20gados nevis veci mocīt līdz pensijai jo viņš ir/bija labāks..
Cik mums tur to jauno ir kas varētu uzreiz tagad ielekt lielajā izlasē un arī kvalitatīvi aizstāt Lariju un Daugavu? Davaj fiksi uzvārdus, status!
1 2 41 komentārs