Tomasam Dukuram vēl nav skaidrības par nākotni, sliecas turpināt karjeru
Pieredzējušais latviešu skeletona braucējs Tomass Dukurs vēl nav izlēmis, vai turpināt braukt, taču sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš nenoliedza, ka sliecas turpināt karjeru. Pirms mēneša Pekinā viņš piedalījās savās piektajās olimpiskajās spēlēs.
Arī Martina un Tomasa Dukuru treneris un tēvs Dainis pagājušajā nedēļā mūsu portālam norādīja, ka abi brāļi, visticamāk, turpinās braukt vēl vismaz vienu sezonu. Nākamajā sezonā pasaules čempionāts notiks Šveices trasē Sanktmoricā, un abi sportisti jau iepriekš izteikuši interesi tajā piedalīties.
“Lēmumu par nākotni vēl neesmu pieņēmis. Iespējams, turpināšu braukt, bet pagaidām negribu baigi afišēt – aiziešu vai turpināšu. Varbūt vienu sezonu vēl būtu gatavs nobraukt, taču 100% pārliecības vēl nav, tikai pieļauju tādu iespēju,” skaidro Tomass Dukurs, kuram šovasar apritēs 41 gads.
Jau pēc 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Tomass pārcilāja domas par karjeras beigām, taču beigās nostartēja vēl vienu četrgades ciklu.
Februārī notikušajās Pekinas olimpiskajās spēlēs vecākais no brāļiem Dukuriem ierindojās devītajā vietā. “Skaidrs, ka uz olimpiskajām spēlē visi brauc ar mērķi kaut ko sasniegt. Man nebija doma tikai piedalīties. Pekinā izcīnītā vieta nekādas pozitīvās emocijas neraisa, bet par sniegumu sev nepārmetu. Neko jau nesačakrēju. Šīs sanāca drīzāk kā ekipējuma sacensības – vairāk nekā citreiz. Šoreiz tas nebija mums par labu.”
Renes sporta veidos Pekinā bija izteikta Vācijas sportistu dominance, jo viņi uzvarēja gandrīz visās disciplīnās. Vīriešu skeletonā vācieši ar Kristoferu Grothēru un Akselu Jungku izcīnīja dubultuzvaru. Tikmēr bobslejā saistībā ar Vācijas izmantoto tehniku sācies neapmierinātības vilnis, to uzskatot par pretlikumīgu.
“Vācija bobslejā investē ļoti daudz naudas, ir iesaistīti ļoti daudz cilvēku. Šādos apstākļos agri vai vēlu jābūt rezultātam. Apgalvot, ka vācieši ir kaut ko šmaukušies, arī nevar. Tikpat labi tas var būt kaut kas legāls, taču mūs pie tā neviens nelaidīs, tāpēc, visticamāk, nekad to arī neuzzināsim,” atzīst Dukurs. Savukārt mūsējo tehnika no Pekinas atceļojusi vien marta sākumā.
Ņemot vērā Krievijas militāristu agresīvo iebrukumu Ukrainā, ar novēlošanos uz to marta sākumā reaģēja Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), kas apturēja Krievijas darbību organizācijā. Turklāt tas tika darīts pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas ieteikuma.
“IBSF šobrīd ir veiksmīgā situācijā. Sezona ir beigusies. Lai arī kādus lēmumus viņi pieņemtu, tas tāpat neko nemaina, jo sacensību nav, neviens nav jādiskvalificē. Pavisam cits stāsts būtu, ja šāda situācija būtu izveidojusies pirms olimpiskajām spēlēm vai pasaules čempionāta,” Dukurs piebilst, ka, viņaprāt, IBSF nekad nav izcēlusies ar stingru stāju. “Tāpat bijis ar dopinga jautājumiem – vienmēr velk līdz pēdējam. Ja ir kāds papildus spiediens no malas, tad ir tikai gatava piekāpties, vai arī seko citu federāciju darbībām. Nekad neizrādīs iniciatīvu pirmie.”
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]