Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Ekmanis skeptisks par pēdējo iespēju izcīnīt otro olimpisko kvotu četriniekos

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Ekmanis skeptisks par pēdējo iespēju izcīnīt otro olimpisko kvotu četriniekos
Zintis Ekmanis. Foto: Bobslejs.lv

Visticamāk, Latvijas bobsleja komanda uz Pekinas olimpiskajām spēlēm dosies ar divām kvotām divniekos un vienu četriniekos, bet Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis sarunā ar portālu Sportacentrs.com bija skeptiski noskaņots par iespēju iegūt vēl vienu ceļazīmi četriniekos.

Šajā nedēļas nogalē Sanktmoricas trasē tiek aizvadīts Pasaules kausa noslēdzošais – astotais – posms, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts. Tāpat ar šo nedēļu skeletonā un bobslejā noslēdzas atlase Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Latvijas bobslejisti Pekinā var būt diezgan droši par divām vietām divniekos, un sagaidāms, ka bobus pilotēs Oskars Ķibermanis un Emīls Cipulis. Provizoriski šobrīd iedalīta viena kvota četriniekos, taču pastāv teorētiska – taču zema – iespēja šonedēļ iegūt arī otro.

“Tāda varbūtība ir tikai teorētiska,” atklāts ir Ekmanis. "Šajā nedēļas nogalē itālim Variolam četriniekos ir jānostartē ļoti slikti un Cipulim jāiebrauc pirmajā četriniekā. Tas ir diezgan mazticams.”

Matia Variola šonedēļ sacentīsies Eiropas kausā Vinterbergā un četros četrinieku treniņbraucienos viņš piedzīvoja trīs kritienus. Tikmēr Cipulis brauks Pasaules kausā Sanktmoricā, un viņam tikai vienā no trim četrinieku treniņbraucieniem izdevās iekļūt pirmajā desmitā. Tieši Itālija šobrīd ir noslēdzošā nācija, kas uz Pekinu četriniekos varēs vest divas ekipāžas.

“Svarīgi, lai Cipuļa četrinieku uz svētdienas sacensībām neielozē pirmajā starta trijniekā,” uzsver Ekmanis. “Pagājušajā gadā Cipulim Sanktmoricā divniekos gāja labi, bet viņam ar četrinieku tur braukšanā nav pārāk labi klājies.”

Ekmanis atzīmē, ka, iespējams, situācija ar olimpiskajām kvotām šobrīd būtu labāka, ja sezonas sākumā no Ķīnas laicīgi būtu atvestas kamanas. Tā rezultātā Dāvis Kaufmanis Eiropas kausa posmā Norvēģijā brauca ar aizlienētu bobu un krita, kamēr Cipulis tur esot sacenties ar kamanām, ar kurām trasē parasti ved tūristus.

“Sezonas pirmajās sacensībās Ķīnā Kaufmanim ar četrinieku ekipāžu gāja nenormāli labi,” atceras Ekmanis. “Pastiprinātās kontroles dēļ no Ķīnas mums laikā neatnāca kamanas. Kaufmanis Norvēģijā brauca ar citu bobu un krita. Nevar izslēgt, ka tas notika tāpēc, ka viņš nebija pieradis pie kamanas. Ja bobus būtu dabūjuši laicīgi, mums būtu pavisam cits punktu skaits olimpiskajā atlasē. Pat ja Kaufmanis būtu nokritis, Cipulis būtu ieguvis daudz vairāk punktu.”

Eiropas čempionātā divnieku sacensības būs sestdien, bet četrinieki sacentīsies svētdien. Pēc pēdējā Pasaules kausa posma Latvijas bobslejisti uz īsu brīdi atgriezīsies mājās pie ģimenēm, bet pēc tam viņiem būs treniņnometne Valmierā.

  +2 [+] [-]

, 2022-01-14 15:27, pirms 4 mēnešiem
Itāļi OS ar diviem četriniekiem un mēs ar vienu.. Es teiktu totāls fiasko. Var jau vainot tur visādas apstākļu sakritības utt. Taču apstākļi visiem ir daudz maz vienādi - cīņa ar Covid ierobežojumiem utt.
Atbildību par šo neviens neuzņemsies?

  +4 [+] [-]

, 2022-01-14 15:37, pirms 4 mēnešiem
1) Lai cerētu apsteigt Variolu, Cipulim ir jāizcīna ne zemāku vietu par 11. Variolam šobrīd sliktākais septītais rezultāts (olimpiskajā atlasē vērtē septiņus labākos rezultātus) ir 40 punkti. Attiecīgi, ja viņš iegūs, piemēram, 6. vietu rīt Vintenbergā notiekošajā četrinieku EK posmā, par kuru pienākas 88 punkti, tad rangā viņš pieplusos tikai 48=88-40 punktus. Cipulim atmetamo punktu nav (ir tikai piecas ieskates), tāpēc viņam klāt nāks visi iegūtie punkti. Šāda scenārija gadījumā Cipulim jau vajadzēs vismaz piekto vietu.

2) Variola Vintenbergā treniņos startēja četros četrinieku treniņbraucienos, trijos no tiem krītot un nesasniedzot finišu. Tas vieš cerības, ka varbūt arī mačos itālis nebūs augstā vietā, turklāt EK posmā ir diezgan spēcīgs dalībnieku sastāvs.

3) Jā, ļoti iegrieza tas, ka laikus neatnāca bobi. Taču lielākā kļūda bija decembra sākumā, kad gan Kaufmani, gan Cipuli aizsauca uz PK posmu Altenbergā, nevis atstāja Eiropas kausā, kur tajā pašā laikā Vintenbergā notika četrinieku dubultoposms. Cipulis tur būtu gan ieguvis divas papildus ieskaites, ar ko uzreiz pietiktu PK kvalifikācijai, gan arī guvis vērtīgus ieskaites punktus. Tagad viņam rangā būtu vismaz tikpat punktu kā Variolam, ja ne vairāk. Bet ir mīnus 130... (par 11. vietu PK piešķir 138)

4) Redzeslokā ir jāpatur arī Dīnu. Angļu vecmeistars šobrīd ir 78 punktus priekšā Cipulim. Dīna sliktākais rezultāts ir 50 punkti.

5) Ekmanis jau atzīmēja, ka braukšana ar četrinieku Cipulim sanāk sūdīgi. Bet tomēr ir cerība uz Sanktmoricas trases īpatnībām.

  +1 [+] [-]

, 2022-01-14 16:54, pirms 4 mēnešiem
a varbūt nemaz i nevajag?

     [+] [-]

, 2022-01-14 18:41, pirms 4 mēnešiem
Varēja jau ļaut Bērziņam nostartēt šosezon un nebūtu problēmu ar kvotām, a tā sasipās meistarībā treneri un esam kur esam.

  -1 [+] [-]

, 2022-01-14 20:16, pirms 4 mēnešiem
Mebārdim veselība, Cipuļa vietā lika Kaufmani, ar kuru vieglāk ir /sorry/ nosisties, bet Bērziņu nemotivēja, vnk autā- izskatās pēc nolaidības, tas tā no malas ļoti maigi sakot ...

     [+] [-]

, 2022-01-14 23:05, pirms 4 mēnešiem
Bobsleja vadība pretendē nākamajā sporta apbalvošanā uz titulu - gada izgāšanās