Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

ITA apstiprina pozitīvas dopinga analīzes daiļslidotājai Vaļijevai

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

ITA apstiprina pozitīvas dopinga analīzes daiļslidotājai Vaļijevai
Kamila Vaļijeva treniņā 2022. gada 11. februārī. Foto: AFP/Scanpix
Pekina 2022, Daiļslidošana OS 2022 Izvēles programma
1. Neitans Čens 332.60  
13. Deniss Vasiļjevs 252.71  

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva lietojusi aizliegto vielu trimetazidīnu, liecina Neatkarīgās testēšanas aģentūras (ITA) piektdien, 11. februārī, publicētais paziņojums. Krievijas Olimpiskā komiteja pārsūdzējusi 15 gadus vecajai sportistei piespriesto pagaidu diskvalifikāciju un cer, ka viņa nākamajā otrdienā varēs startēt.

Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) paraugu paņēmusi 2021. gada 25. decembrī, Krievijas čempionāta norises laikā. Zviedrijas laboratorija par pozitīvo gadījumu ziņoja 2022. gada 8. februārī – dienā, kad Vaļijeva palīdzēja KOK komandai izcīnīt zelta medaļu komandu sacensībās.

Pēc pagaidu diskvalifikācijas apstrīdēšanas Vaļijevai atļauts trenēties, taču Starptautiskā Olimpiskā komiteja (IOC) apstrīdējusi RUSADA disciplinārās komitejas lēmumu. Vaļijeva piektdien atgriezās uz ledus, lai gatavotos individuālajām sacensībām, taču treniņa laikā piedzīvoja trīs kritienus.

ITA paziņojumā teikts, ka Vaļijeva, atbilstoši Pasaules antidopinga kodeksam, ir “aizsargāta persona” – šis statuss piemērots personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu. “Drīzumā visām iesaistītajām pusēm tiks nosūtīts detalizēts pamatojums par pagaidu diskvalifikācijas atcelšanas iemesliem.”

IOC izmantojusi iespēju pārsūdzēt RUSADA disciplinārās komitejas lēmumu, negaidot detalizētu skaidrojumu. Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Staņislavs Pozņakovs tikmēr paudis bažas par ilgo laiku pozitīvā parauga publiskošanai.

“Radušies jautājumi par laika periodu no 25. decembra, kad Sanktpēterburgā tika paņemts Vaļijevas paraugs, līdz 8. februārim, kad tas tika publiskots. WADA laboratoriju standarti paredz, ka termiņš A parauga uzrādīšanai ir 20 dienas pēc tā saņemšanas. Ļoti dīvaini, ka paraugs no Sanktpēterburgas no Stokholmai ceļoja gandrīz mēnesi. Izskatās, ka kāds paturēja paraugu pie sevis.”

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/sport/2...

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

     [+] [-]

, 2022-02-11 13:53, pirms gada
Krieviem viss šķiet aizdomīgs, izņemot tas, ka viņi nu nevienas sacensības nevar iztikt bez dopinga.

     [+] [-]

, 2022-02-11 14:42, pirms gada
Godīgi sakot skumji. Jo tālāk jo vairāk viss tiek politizēts. Intervīziju jau neskatos gādus desmit. Kas tālāk?