Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Skaidrojam: par cik olimpiskajām kvotām varam domāt renes sporta veidos?

Skaidrojam: par cik olimpiskajām kvotām varam domāt renes sporta veidos?
Martins Dukurs. Foto:AFP/Scanpix

Pekinas olimpiskās spēles ziemas sporta veidos tiks atklātas jau pēc nepilniem diviem mēnešiem. Skaidrojam, cik Latvijas sportistu startēs renes sporta veidos - disciplīnās, kurās reāli cīnīsimies par medaļām.

Kamaniņu sports

Kvalifikācija Pekinas olimpiskajām spēlēm kamaniņu sportā noslēgsies nākamā gada 10. janvārī jeb tieši pēc Pasaules kausa septītā posma Siguldā. Sieviešu un vīriešu konkurencē Ķīnā startēs pa 35 braucējiem, kā arī 18 divnieki. Maksimālais sportistu skaits, ko viena nācija var aizvest uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu, ir pa trim atlētiem dāmu un kungu vieniniekos un divas divnieku ekipāžas.

Latvijas sportisti šo Pasaules kausa sezonu iesākuši labi un ir starp līderiem. Tāpēc var diezgan droši teikt, ka uz Pekinu vieninieku konkurencē tiešām brauks pa trim dalībniekiem. Savukārt divniekos situācija ir nedaudz sarežģītāka, jo pirms nepilniem četriem gadiem Phjončhanā startēja par divām ekipāžām vairāk, nekā to varēs darīt Pekinā.

“Pekinā stafetē piedalīsies 14 komandas, līdz ar to 14 divnieki no katras valsts jau garantējuši vietu olimpiskajās spēlēs, bet četras valstis drīkstēs startēt ar diviem divniekiem,” skaidro Latvijas izlases treneris Kristaps Mauriņš. “Tas jau mums būs sarežģītāk, jo par otra divnieka vietu būs jācīnās ar austriešiem, krieviem, itāļiem, vāciešiem, amerikāņiem un kanādiešiem. Tikai četras no šīm septiņām nācijām uz Pekinu varēs braukt ar otru divnieku.”

Bobslejs

Olimpiskā kvalifikācija ilgs līdz 16. janvārim, kad ar Eiropas čempionātu Sanktmoricā tiks noslēgta Pasaules kausa sezona. Gan divniekos, gan četriniekos divas valstis uz Pekinu varēs vest pa trim ekipāžām, bet septiņas – pa divām. Divniekos desmit nācijām pienāksies pa vienai vietai, kamēr četriniekos tādas būs astoņas valstis. Līdz ar to kopējais ekipāžu skaits divniekos būs 30, bet četriniekos – 28.

Atlasē uz Pekinu vērā tiek ņemti tikai šīs sezonas rezultāti, un līdz šim latviešu sportistiem klājies dažādi, piemēram, nomināli otrajam numuram Dāvim Kaufmanim piedzīvojot kritienus Eiropas kausā Lillehammerē. Savukārt savainojumu guvis izlases labākais stūmējs Matīss Miknis, kurš atpakaļ ierindā varētu būt vien gadu mijā uz Pasaules kausa sacensībām Siguldā. Pēc Oskara Melbārža aiziešanas no aktīvā sporta Latvijas komandas izteikts pirmais numurs ir Oskars Ķibermanis, bet, lai divniekos iegūtu trešās ekipāžas vietu, vajadzīgs vērā ņemams pienesums arī no pārējiem.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis gan neslēpj cerību, ka sezonas atlikušajā daļā varētu pacīnīties par trešās ekipāžas kvotu divniekos, kas šobrīd provizoriski pienākas Vācijai un Kanādai. Savukārt četriniekos pēc šī brīža rezultātiem ar trim kamanām startētu vācieši un krievi. Latvija ar trim četrinieku ekipāžām Pasaules kausā nestartē. Reālākais scenārijs, ka uz Pekinas olimpiskajām spēlēm mūsu komanda vedīs pa diviem divniekiem un četriniekiem.

Skeletons

Līdzīgi kā bobslejā arī skeletonā atlase beigsies pēc sacensībām Sanktmoricā. Olimpiskajās spēlēs gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē piedalīsies pa 25 sportistiem. Divas nācijas uz Pekinu varēs vest trīs braucējus, bet pa diviem vīru konkurencē to darīs sešas valstis, kamēr dāmām – četras. Savukārt pa vienai kvotai būs attiecīgi septiņām un 11 valstīm.

Galvenie pretendenti uz trim vietām olimpiskajās spēlēs vīriešu konkurencē provizoriski ir vācieši un krievi, kamēr sagaidāms, ka Latvijai būs divas kvotas brāļu Dukuru veidolā. Viena vieta pienāktos arī dāmu konkurencē, bet tādā gadījumā kādai no mūsu meitenēm pasaules rangā jābūt starp labākajām 45 sportistēm. Šobrīd tur pat ir divas – Endija Tērauda (37. pozīcija) un Dārta Zunte (40.). Viena no viņām – vai labākajā gadījumā abas – tad arī dosies uz Pekinu, bet treneris Gints Dzērve uzskata, ka pagaidām vēl nevajag skriet notikumiem pa priekšu.

“Vēl pāragri spriest, jo patlaban rezultāti mūs pašus neapmierina. Tāpēc par divām vietām šobrīd vispār nedomājam. Pēc daudziem eksperimentiem jāatgūst "braukšanas sajūta", jāuzlabo starta ieskrējiens un tad jau redzēs, kura no dāmām un/vai startēs,” norāda Dzērve. Rangā tiek ņemti vērā ne tikai rezultāti Pasaules kausā, bet arī sekmes Interkontinentālajā, Eiropas un Ziemeļamerikas kausos.

  +3 [+] [-]

, 2021-12-06 22:28, pirms 3 gadiem
Kamaniņniekiem ir interesanta atlases sistēma. Tā divniekos pasaules kausa kopvērtējumā ir tikai 29 divnieki, bet olimpiādē veselas 18 vietas. Lai dabūtu vismaz vienu kvotu, kopvērtējumā (bez sprinta) ir jābūt TOP 25.

Ja atlase beigtos šodien, tad Roboti būtu pirmie aiz svītras, jo, šosezon spēcīgajām valstīm startējot ar maz ekipāžām (ekkk, kā būtu noderējusi Latvijas trešā ekipāža, kas atņemtu punktus "eksotiem"), TOP 25 tiešām ir 14 valstu pārstāvji. Vai nu Robotiem ir jāapsteidz kādu no priekšā esošajiem, vai arī jācer, ka ASV trešā ekipāža izspiedīs no TOP 25 slovākus Vāverčaku/Zmiju, kuri šobrīd ir 25. vietā. Varbūt Eiropas trasēs parādīsies vēl kādas spēcīgas ekipāžas.

Divnieku otro numuru rangs:
1. Vendls/Arlts (Vācija) 164 punkti
2. Denisjevs/Antonovs (Krievija) 133
3. Rīders/Rastners (Itālija) 104
4. Vardrops/Zajanskis (Kanāda) 98
5. Bots/Plūme (Latvija) 97
6. Steu/Kollers (Austrija) 85
7. Di Gregorio/Hollanders (ASV) 66
8. Hoi/Levkovičs (Ukraina) 59.

Turpat netālu priekšā ir arī Kanādas pirmais numurs Vokers/Snits (104 p.). Taču aktuāls ir arī jautājums, kad pēc traumas trasē atgriezīsies austrieši Steu/Kollers, kas pagaidām ir zem Robotiem.

Olimpiskās atlases kritēriji: https://cdn.dosb.de/user_upload/Ath...

Divnieku kopvērtēums: https://www.fil-luge.org/cdn/upload...

  +3 [+] [-]

, 2021-12-06 22:37, pirms 3 gadiem
Vīriem pasaules kausa kopvērtējumā ir tikai 54 sportisti, bet olimpiādē 35 vietas. Lai dabūtu vismaz vienu kvotu, kopvērtējumā (bez sprinta) ir jābūt TOP 50.

Šobrīd vesela virkne eksotu tiek uz olimpiādi, kopumā 22 valstu pārstāvji. 14 valstīm sanāk viena kvota, trīs valstīm divas kvotas, bet piecām trīs. Arī Latvijai. Mūsējie ir kā beidzamie, kas tiek ar trim, bet tur ļoti blīvi rezultāti uz augšu. No apakšas neviens neapdraud pozīciju. Ja nu vienīgi kāds eksots, kas šobrīd ir aiz TOP 50, kādā posmā izšauj un tiek kā 23. valsts pārstāvis.

  +3 [+] [-]

, 2021-12-06 22:54, pirms 3 gadiem
Dāmām pasaules kausa kopvērtējumā ir 57 sportistes, bet olimpiādē arī 35 vietas. Lai dabūtu vismaz vienu kvotu, kopvērtējumā (bez sprinta) ir jābūt TOP 40 (bet var tikt, arī esot zemāk).

Dēļ tā, ka dāmu konkurencē eksotēm noteikts augstāks pamatkritērijs, kuplāk pārstāvētās valstis diezgan brīvi tiek pie trim kvotām. Tādas šobrīd ir septiņas valstis, arī Latvija. Reālā situācija ir tāda, ka komandas trešajam numuram ir jābūt TOP 32. Mums Bērziņa šobrīd ir 20. vietā. Pēc pamatkritērijiem šobrīd pie kvotām tiek 14 valstu pārstāves (kopā 29 sportistes). Attiecīgi, vēl kādas sešas eksotes tiks uz olimpiādi, kopvērtējumā esot aiz TOP 40.

  +3 [+] [-]

, 2021-12-06 22:57, pirms 3 gadiem
It kā kamaniņu sportā atlases sistēma ir tāda, lai iespējami daudzu valstu pārstāvji varētu kvalificēties, bet tajā pašā laikā eksotu izredzes ļoti ietekmē tas, cik sportistu startē no spēcīgajām valstīm, aizņemot kopvērtējuma tabulas augšgala vietas.

  +3 [+] [-]

, 2021-12-06 23:03, pirms 3 gadiem
Par skeletonu jau esmu rakstījis. Lai arī ne tik pārliecinoši, kā biju gaidījis, tomēr ar ļoti lielu varbūtību Latvijas dāmām viena vieta būs olimpiādē. Hm, it kā jau punktu izteiksmē šobrīd nav tālu arī otra kvota (Zuntei ir 172 punkti, bet Lielbritānijas pārstāvei Koltmanai 204), bet sniegums trasē, protams, objektīvi neļauj cerēt uz vēl vienu vietu olimpiādē.

Vīriem, viss skaidrs. Brāļi Dukuri.

  +3 [+] [-]

, 2021-12-06 23:21, pirms 3 gadiem
Bobslejā divniekos divām kvotām ir jābūt. Bet par trešo, kā jau rakstīju, būs ļoti grūti pacīnīties, jo kanādietis Ostins Ziemeļamerikas kausā ar finišiem uz pjedestāla vāc lielos punktus. Spriežot pēc tā, ka Cipulis nav rītdienas PK treniņu sarakstā, viņš šīs nedēļas nogalē startēs Siguldā Eiropas kausa dubultposmā (beidzot kaut kāda loģika un stratēģija...). Pēc tam Siguldā vēl divi PK posmi. Ja nebūtu jārisina arī Ķibermaņa un Kaufmaņa problēmas, varētu iedot čalim superbobu un jaudīgu stūmēju, bet...

Sūdīgāka situācija ir četriniekos, lai gan pat šobrīd, pēc totāli izgāzta sezonas sākuma tieši četriniekos, Latvija ir divu kvotu pozīcijā. Interesanti, ka Cipulis rangā ir augstāk nekā Kaufmanis. Ņemot vēra, ka Cipulim varbūt būs vēl tikai daži četrinieku starti (ja vispār būs), vērtējot pēc Kaufmaņa pozīcijas, Latvija ir aiz divu kvotu līnijas... Priekšā ir pat Ķīna nr 2 un 48 gadus vecais francūzis Bešlers... Bet ticu, ka čaļi saņemsies!

  +3 [+] [-]

, 2021-12-07 00:32, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Bobslejā divniekos divām kvotām ir jābūt. Bet par trešo, kā jau rakstīju, būs ļoti grūti pacīnīties, jo kanādietis Ostins Ziemeļamerikas kausā ar finišiem uz pjedestāla vāc lielos punktus. Spriežot pēc tā, ka Cipulis nav rītdienas PK treniņu sarakstā, viņš šīs nedēļas nogalē startēs Siguldā Eiropas kausa dubultposmā (beidzot kaut kāda loģika un stratēģija...). Pēc tam Siguldā vēl divi PK posmi. Ja nebūtu jārisina arī Ķibermaņa un Kaufmaņa problēmas, varētu iedot čalim superbobu un jaudīgu stūmēju, bet...

Sūdīgāka situācija ir četriniekos, lai gan pat šobrīd, pēc totāli izgāzta sezonas sākuma tieši četriniekos, Latvija ir divu kvotu pozīcijā. Interesanti, ka Cipulis rangā ir augstāk nekā Kaufmanis. Ņemot vēra, ka Cipulim varbūt būs vēl tikai daži četrinieku starti (ja vispār būs), vērtējot pēc Kaufmaņa pozīcijas, Latvija ir aiz divu kvotu līnijas... Priekšā ir pat Ķīna nr 2 un 48 gadus vecais francūzis Bešlers... Bet ticu, ka čaļi saņemsies!
Nemaz nezināju, ka tādi renes sporta veidu entuziasti eksistē. Visu cieņu!

  +1 [+] [-]

, 2021-12-07 01:17, pirms 3 gadiem
Ne pa tēmu, bet Damokl, kāpēc rakstīji, ka ziemeļu divcīņniekam Vinogradovam ir gandrīz garantēta vieta OS? Tagad viņš ir diezgan tālu aiz svītras. Turklāt, viņš vienīgos punktus Kontinentālajā kausā guva 3 startos pagājušosezon Ziemeļamerikā, jo tur bija daudz mazāk dalībnieku, tāpēc viņš 3 reizes tika top 30. Tagad atlikuši tikai daži starti Kontinentālajā kausā, un visi Eiropā līdz OS kvalifikācijas beigām, tur būs krietni vairāk dalībnieku, tātad skaidrs, ka mūsējais netiks punktos.

  +2 [+] [-]

, 2021-12-07 01:49, pirms 3 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Ne pa tēmu, bet Damokl, kāpēc rakstīji, ka ziemeļu divcīņniekam Vinogradovam ir gandrīz garantēta vieta OS? Tagad viņš ir diezgan tālu aiz svītras. Turklāt, viņš vienīgos punktus Kontinentālajā kausā guva 3 startos pagājušosezon Ziemeļamerikā, jo tur bija daudz mazāk dalībnieku, tāpēc viņš 3 reizes tika top 30. Tagad atlikuši tikai daži starti Kontinentālajā kausā, un visi Eiropā līdz OS kvalifikācijas beigām, tur būs krietni vairāk dalībnieku, tātad skaidrs, ka mūsējais netiks punktos.
Sanāk, ka pats esmu rakstījis ne par tēmu... 🙂 Salasījos, ka Vonogradova komanda jau pēc iepriekšējās sezonas pavēstīja, ka olimpiskā ceļazīme jau gandrīz rokā... Pēc vietām likās, ka diez vai tā varētu būt, bet kvalifikācijas sistēmu īsti neizpētīju, lai pats saprastu situāciju.

  +2 [+] [-]

, 2021-12-07 01:52, pirms 3 gadiem
ezis20 rakstīja: Nemaz nezināju, ka tādi renes sporta veidu entuziasti eksistē. Visu cieņu!
Nuu, te ir vēl lielāki speciālisti un entuziasti, bet cenšos sekot līdzi visu līmeņu mačiem. Bet jāņem vērā, ka tie visi ir dīvāna eksperta spriedelējumi un aprēķini, tā ka var būt arī kļūdas (lai gan ceru, ka nav).

  +1 [+] [-]

, 2021-12-07 01:54, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Sanāk, ka pats esmu rakstījis ne par tēmu... 🙂 Salasījos, ka Vonogradova komanda jau pēc iepriekšējās sezonas pavēstīja, ka olimpiskā ceļazīme jau gandrīz rokā... Pēc vietām likās, ka diez vai tā varētu būt, bet kvalifikācijas sistēmu īsti neizpētīju, lai pats saprastu situāciju.
Ja godīgi, man arī likās dīvaini, ka ar tik zemiem rezultātiem viņš vēl pirms ziemas sezonas bija provizoriskajā OS sarakstā, taču vakar paskatījos, ka viņu jau daudzi apsteiguši. Laikam nebūs mums pirmā divcīņnieka kopš 1936.g. OS.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-07 01:56, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Nuu, te ir vēl lielāki speciālisti un entuziasti, bet cenšos sekot līdzi visu līmeņu mačiem. Bet jāņem vērā, ka tie visi ir dīvāna eksperta spriedelējumi un aprēķini, tā ka var būt arī kļūdas (lai gan ceru, ka nav).
Visu cieņu Tev, ar interesi lasu Tavus komentārus gan par reni, gan par biatlonu, jo redzu ka ļoti seko tiem līdz. Tiešām vērtīgi komentāri Tev sanāk!

     [+] [-]

, 2021-12-11 17:11, pirms 3 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Ja godīgi, man arī likās dīvaini, ka ar tik zemiem rezultātiem viņš vēl pirms ziemas sezonas bija provizoriskajā OS sarakstā, taču vakar paskatījos, ka viņu jau daudzi apsteiguši. Laikam nebūs mums pirmā divcīņnieka kopš 1936.g. OS.
Toties tas, ka vēl nav garantēti izpildīti pat minimālie kvalifikācijas kritēriji (nerunājot par objektīvu rezultātu un progresa izvērtēšanu vispār), nav traucējis piešķirt šim sportistam ievērojamu finansējumu, lai gatavotos startam Olimpiādē...