Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Latvala: "Ožjē pēc avārijas uzrakstīja un gribēja atvainoties"

Juris Grīns
Juris Grīns

Latvala: "Ožjē pēc avārijas uzrakstīja un gribēja atvainoties"
Ožjē avārija Montekarlo rallija testos. Foto: cceit.com

Gatavojoties šonedēļ notiekošajam Montekarlo rallijam, pamatīgu avāriju testos piedzīvojis aizvadītās sezonas pasaules čempions Sebastjēns Ožjē. Uzreiz pēc notikušā viņš uzrakstīja jaunajam "Toyota" komandas vadītājam Jari-Mati Latvalam, lai atvainotos.

Ožjē avarēja pagājušajā nedēļā, kad veica testu braucienos netālu no Montekarlo rallija bāzes vietas Gapas. Trieciena rezultātā pat tika nolauzts koks, bet pilots un viņa stūrmanis Žiljēns Ingrasija nonāca slimnīcā, kur viņiem tika veiktas pārbaudes, bet traumas, par laimi, netika konstatētas.

“Testos viņš piedzīvoja negadījumu un atsūtīja ziņu, vaicājot, vai varam aprunāties? Es teicu, ka, pavisam noteikti, varam,” tagad stāsta Latvala, kurš šogad “Toyota” vienības vadītāja postenī nomainījis Tomiju Makinenu.

Ožjē, kurš kopā ar Latvalu četrus gadus bija komandas biedri “Volkswagen” sastāvā rakstījis, ka “domāju, šajā brīdī man jāatvainojas savam komandas bosam, jo es pieļāvu kļūdu”, uz ko Latvala atbildējis, ka “nekādu problēmu, man pašam tā ir gadījies”.

“Tas bija diezgan jauks veids, kā uzsākt sarunu un mēs sazinājāmies aptuveni pusstundas garumā,” saka Latvala. “Es viņam teicu, ka “Tu esi septiņkārtējs pasaules čempions, Tu zini kā uzvarēt čempionātā, tāpēc man Tev nav jāsaka, ko darīt”. Vienīgā lieta, ko varu darīt es, ir parūpēties, lai komanda attīstās un nodrošina mašīnas izturību, un tā varētu būt ātra čempionāta posmos, nesagādājot problēmas. Tā ir lielākā lieta, ko varu ietekmēt.”

Laikos, ko abi pavadīja “Volkswagen” komandā, Ožjē regulāri pārspēja Latvalu, tāpēc varētu domāt, ka tas var radīt nemieru komandā šobrīd, kad soms ir daudzkārtējā WRC čempiona boss. Tomēr Latvala norāda, ka ir jārada tāda atmosfēra, kurā viņi abi ciena viens otru.

Ožjē komandas biedri jaunajā pasaules rallija čempionāta sezonā turpinās būt Elfins Evanss un Kalle Rovanpera, bet visos posmos pirmo reizi piedalīsies arī “Toyota” protežē Takamoto Katsuta.