Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Poļu sportists, gatavojoties debijai WRC, testos piedzīvo pamatīgu avāriju

Poļu sportists Adrians Čvietčuks, gatavojoties debijai WRC, kas februāra beigās notiks Lapzemē (Somijā), testos piedzīvoja visai iespaidīgu avāriju. Sportists pēc tramplīna lielā ātrumā izlidoja no trases un uzmeta vairākus kūleņus. Par laimi, ekipāža negadījumā necieta. Lai arī auto bija cietis visai daudz, sportista mehāniķi pāris dienu laikā spēja salabot auto, kas poļu braucējam ļaus jau šo sestdien iziet uz starta Igaunijas rallijā, kas būs kā treniņš pirms Lapzemes WRC rallija.

Dakaras rallijā iemūžināta neparasta sadursme

Nupat aizvadītajā Dakaras rallijā tika iemūžināta neparasta sadursme - organizatoru helikopters aizskāra Antona Šibalova vadīto smago mašīnu. Pēc sadursmes helikoptera vadītājs spēja nokontrolēt situāciju, savukārt smagā mašīna tika minimāli bojāta un varēja turpināt distanci. Video: Muaath, alwchre

Dakaras rallija 3.posmā vairākas avārijas un izstāšanās

Neveiksmīgs Dakaras rallija trešais ātrumposms bija vairākām ekipāžām. Piemēram, labs posms līdz 354 kilometru atzīmei padevās Bernhardam Ten Brinkam, kurš tobrīd kopvērtējumā bija ceturtajā vietā, taču īsi pirms finiša sportists avarēja. Vēlāk braucējs paziņoja, ka mašīnas bojājumi ir diezgan nopietni, tāpēc Dakaras rallijs viņam ir beidzies. Tāpat sacensības tālāk neturpinās Maurika Van Den Hoivela ekipāža, kura kāpās smagi avarēja ar savu smago automašīnu.
Foto: Ekrānšāviņš

Dakaras rallija dalībnieki 1.posmā cīnās ar akmeņiem un pārsistām riepām

Dakaras rallija pirmā diena bija smags pārbaudījums vairākām ekipāžām, jo daudzas no tām akmeņainajā posmā pamanījās pārsist riepas. Vieni no lielākajiem neveiksminiekiem bija Sebastjans Lēbs un Jazīds Al-Radži, kur abi sportisti pamanījās pārsist trīs riepas. Divas riepas pārsista arī lietuvietis Benediktas Vanagas.
Benediktas Vanagas un Vaidotas Žala
1

Lietuviešu solidaritāte - Vanags apstājas, zaudē laiku, bet palīdz Žalam tikt līdz finišam

Lieliski Dakaras ralliju iesāka lietuvietis Vaidots Žala, kurš pēc divām laika ņemšanas vietām bija līderis. Taču 20 kilometrus pirms finiša viņa automašīnai radās sajūga defekts, kas lika apstāties un gaidīt tehnisko palīdzību. Drīz vien garām brauca cits lietuvietis Benedikts Vanags, kurš apstājās un palīdzēja Žalu atvilkt ne tikai līdz finišam, bet arī līdz bivokam. Protams, Vanags finišā zaudēja vērtīgas minūtes, taču šoreiz sportists nodemonstrēja Dakaras rallija garu un cēlsirdīgu rīcību, palīdzot citiem. Finišā Vanags un Žala līderim attiecīgi zaudē 41 un 44 minūtes.''Kad redzējām stāvam Žalu, apstājos, lai uzjautātu, vai kā varu palīdzēt. Viņš lūdza mani aizvilkt viņu līdz finišam. Cīnoties par Top 10 rezultātu, tā varbūt īsti nevajadzētu darīt, bet zinu, ko nozīmē stāvēt trasē un gaidīt. Cīnīties vajag trasē, nevis gaidīt konkurentu kļūdas. Ceru, ka tas izdosies. Ko zaudējām, to cerams, ka atgūsim,'' tā Vanags.Kā liecina jaunākā informācija, tad Žalas automašīna ir salabota un dzinējs rūc, kas ļaus Žalam pirmdien turpināt sacīkstes.
Foto: Vaidotas Žala - Agrorodeo Racing

Lietuvieša ekipāža Dakaras rallija prologā gandrīz piedzīvo avāriju

Sestdien ar prologa ātrumposmu startējis Dakaras rallijs. Labu ātrumu, neskatoties uz pārsistu riteni, demonstrēja Lietuvas rallija braucējs Vaidotas Žala, kurš finišēja 19.vietā. Jāpiebilst, ka Žala bija tuvu tam, lai avarētu ar savu ''Mini'' automašīnu. Kādā no līkumiem sportista auto pacēlās uz diviem riteņiem, taču, par laimi, ekipāža neapvēlās un spēja turpināt ātrumposmu.
Seska auto pēc avārijas

Sesks Moncas WRC piedzīvo smagu avāriju

Moncas WRC rallija trešā diena bija smags pārbaudījums vairākām ekipāžām. Lietus, sniegs, lietus un sniegs - tādi mainīgi apstākļi bija visu posmu garumā, tāpēc brīžiem ceļa segums braucējiem sagādāja lielus pārsteigumus. Kā viens no pirmajiem smagu avāriju piedzīvoja Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri pēc negadījuma devās uz slimnīcu veikt pārbaudes. Par laimi, abi sportisti nopietnas traumas neguva, un vēlāk sestdienas vakarā pameta slimnīcu. Desmitajā ātrumposmā vienā no līkumiem avarēja uzreiz divi WRC braucēji, bet 11.dopā avarēja Elfins Evans, kurš, visticamāk, tur arī pazaudēja savu pirmo čempiontitulu.
Foto: Rally Emotions

Minirallija ekipāža Biķernieku trasē uzmet kūleni

Aizvadītajās brīvdienās Biķernieku trasē norisinājās minirallija ''Latvija'' sacensības, kurās starp 150 ekipāžām uzvaru svinēja poļu pilots Mikolajs Marčiks, kura rīcībā bija pasaules līmeņa rallija tehnika ''Škoda Fabia R5 EVO''. Diemžēl jau pirmajā ātrumposmā viltīgajā Raganas katla līkumā avāriju piedzīvoja Arņa Alkšņa ekipāža. Jāpiezīmē, ka vēlāk minētajā līkumā kļūdas pieļāva vēl vairākas ekipāžas.
Foto: Ekrānšāviņš
1

Krievijas rallijā vienā līkumā avarē četras ekipāžas

Aizvadītajās brīvdienās norisinājās Krievijas rallija ''Rally Pushkinskie Gory 2020'' kausa izcīņa. Diemžēl piektais ātrumposms izrādījās viltīgs vairākām ekipāžām, kuras piedzīvoja avārijas vienā un tajā pašā līkumā.
Rovanperas automašīna

Rovanperam turpina neveikties - otrā avārija trīs dienās

Pagalam neveiksmīgs Sardīnijas WRC rallijs izvērties Kallem Rovanperam no ''Toyota'' komandas. Vispirms somu pilots, kurš pēc pirmās dienas ieņēma vien devīto vietu, piedzīvoja avāriju treniņos, bet sestdien otrajā ātrumposmā Rovanpera ielidoja kokos, pamatīgi sabojājot savas automašīnas aizmuguri.
Auto avārijas brīdī

Franču ekipāža piedzīvo vēl līdz šim neredzētu avāriju

Iespaidīgu un vēl neredzētu avāriju Francijas ''Coeur de France'' rallijā piedzīvoja franču ekipāža (''Ford Fiesta R2T''). Kā redzams video, tad ekipāža kādā no līkumiem lielā ātrumā izlidoja no trases, kā rezultātā ekipāža, trāpot valnī, pacēlās augstu gaisā un uz zemes piezemējās ar stūrmaņa pusi. Tiek ziņots, ka ekipāžas stūrmanis Mahins Enzo pēc šī negadījuma tika nogādāts slimnīcā.
Foto: Jancisko Media

Bakeruds ''Neste World RX of Rīga" piedzīvo smagu avāriju

Svētdienas ''Neste World RX of Rīga'' sacensībās otrajā pusfinālā smagu avāriju piedzīvoja Andreas Bakeruds, kurš pēc kontakta ar Timo Šeideru lielā ātrumā ieskrēja trases norobežojumā. Kā atklāja Bakeruds, tad viņš ar 120 km/h lielu ātrumu ieskrēja valnī, pēc kā auto sekundes laika bija pilnībā apstājies. Pēc negadījuma sportists tika nogādāts slimnīcā, lai veiktu pārbaudes. Par laimi, sportists neguva nopietnas traumas. ''Paldies visiem brīvprātīgajiem, kuri strādāja sacīkšu trasē un slimnīcā Rīgā, lai mani pieskatītu,'' tā Bakeruds.Video: facebook.com
Auto pēc avārijas

Japāņu sportistam smaga avārija ''Rally Estonia''

''Rally Estonia'' neveiksmīgi beidzās japāņu sportistam Takamoto Katsutam, kurš, ieņemot tobrīd piekto vietu, 13.posmā piedzīvoja visai smagu avāriju. Kā vēlāk atzina pilots, tad ''Diemžēl mēs avarējām 13.posmā. Gribu atvainoties komandai. Tā bija mana kļūda. Pierakstot trasi, līkuma leņķis bija nedaudz nepareizs. Tā bija smaga avārija, taču mācīšos no tās un atgriezīšos stiprāks.''
Evansa auto pēc avārijas

Evans Igaunijas rallijā milzīgā ātrumā piedzīvo iespaidīgu avāriju

Iespaidīgu avāriju Igaunijas ''Louna-Eesti'' rallija piektajā ātrumposmā piedzīvoja Elfins Evans, kurš, cīnoties par trešo vietu, lielā ātrumā, līkuma iekšmalā aizķerot celmu, izlidoja no trases un uzmeta vairākus kūleņus. Par laimi, ekipāža šajā negadījumā necieta.
Auto pēc avārijas

Lietuviešu rallija ekipāža smagi avarē un iznīcina automašīnu

Smagu avāriju ''Samsonas Rokiški'' rallijā piedzīvoja Jurkevičus/Paļukēnas ekipāža, kas pēc kļūdas lielā ātrumā izlidoja no trases un uzmeta vairākus kūleņus, kur beigās auto atsitās pret vairākiem kokiem. Par laimi, ekipāža minētajā avārijā necieta, ko gan nevar teikt par automašīnu. Kā vēlāk atzina pilots, tad avārija radās pēc tam, kad, pierakstot trasi, šis līkums tika nepareizi pierakstīts.

Viltīgā līkumā Romas rallijā daudz avāriju, Solbergs izbrauc perfekti

Šobrīd Itālijā tiek aizvadīts Eiropas rallija čempionāta posms "Rally di Roma Capitale". Sestdien vienā no ātrumposmiem sportistus pārsteidza kāds īpaši viltīgs līkums, kurā lielākas vai mazākas kļūdas pieļāva desmitiem ekipāžu, bet daudzi arī piedzīvoja avārijas. Divkārtējais Latvijas rallija čempions Olivers Solbergs šo līkumu tikmēr spēja izņemt bez problēmām. Video avots: RALLY ROMA CAPITALE 2020 | CRASHES IN DIFFICULT...
Lapi degošā automašīna

Somu sportistam Meksikas WRC rallijā sadeg automašīna

Neveiksmīgi Meksikas WRC rallijs beidzās somu pilotam Esapekam Lapi, kura automašīnu pēc septītā ātrumposma finiša pārņēma liesmas. Lai arī tiesneši mēģināja nodzēst degošo automašīnu, tas diemžēl neizdevās un Lapi ar stūrmani atlika noskatīties, kā sadeg viņa ''Ford Fiesta WRC'' automašīna. Par laimi, ne pilots, ne stūrmanis necieta.
Rallija auto pēc avārijas
1

Rallija datorspēles uzvarētājs Zviedrijas WRC piedzīvo iespaidīgu avāriju

Neveiksmīgi Zviedrijas WRC rallijs noslēdzās angļu sportistam Džonam Armstrongam, kurš ceturtajā ātrumposmā piedzīvoja iespaidīgu avāriju. Sportists, kurš rallijā aktīvi sāka braukt 2012.gadā, 2018.gada rallija sezonu finansiālu apsvērumu dēļ izlaida. Tā vietā sportists piedalījās WRC eSports pasaules rallija čempionātā, kur jebkurš interesents varēja online režīmā spēlēt WRC 7 datorspēli. Armstrongam tur klājās ļoti labi, jo bijušais rallija braucējs izcīnīja uzvaru, par ko viņš savā īpašumā ieguva ''Hyundai i20 Coupe'' automašīnu. 2019.gada rallija sezonu sportists sāka Zviedrijas rallijā JWRC klasē, taču diemžēl šoreiz sportists lielā ātrumā piedzīvoja avāriju. Par laimi, ekipāža negadījumā necieta.
Suninena auto pēc izlidošanas no trases

Somu sportists par mata tiesu izvairās no iespaidīgas avārijas

Piedāvājam noskatīties video no Zviedrijas WRC treniņiem, kurā redzams, kā lielu izbīli piedzīvo soms Tēmu Suninens (''Ford Fiesta WRC''), kurš kādā taisnē zaudēja kontroli pār automašīnu, kas lielā ātruma izslīdēja no trases. Par laimi, sportists tikai nedaudz sabojāja automašīnas aizmuguri, taču ekipāža bija tuvu tam, lai piedzīvotu daudz nopietnāku avāriju.
2

Ķibermanis izmēģina auto un pēc salīdzinājuma ar Melbārdi spiež gāzi grīdā

Vācijas Alpos bobsleja piloti Oskars Ķibermanis un Johanness Lohners notestējuši 510 zirgspēku auto. Pirms dažiem gadiem Oskars Melbārdis esot mēģinājis ko līdzīgu - toreiz prasījis, vai varētu viņam iedot lēnāku mašīnu, un tad visi smējušies, atcerējās Lohners. "Tu brauc kā Melbārdis," vācietis novērtēja Ķibermaņa salīdzinoši lēno braukšanu. Latvietis atbildēja ar gāzi grīdā, un vācietis drīz vien jau lūdza braukt lēnāk. Autors zem video norādījis, ka šis pasākums risinājās uz slēgta ceļa drošos apstākļos (varbūt ne gluži, jo vienubrīd garām aiztraucās cits auto). Video: IBSF