Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:148, Did:0, useCase: 1

Tikai motoru skaņa un stūrmaņu balss - spilgti momenti no "Rally Sweden"

Pasaules rallija čempionāta rīkotāji publicējuši video ar aizvadītā posma "Rally Sweden" spilgtiem momentiem - nekādu komentāru, tikai tīra motoru rūkoņa un stūrmaņu balss, kas saka ceļu pilotiem.

Franču pilots piedzīvo bīstamu momentu, lielā ātrumā gandrīz ieskrienot Tanaka auto

Bīstamu momentu Zviedrijas WRC piedzīvoja franču sportists Adriens Formo. Ceturtajā ātrumposmā vienā no līkumiem igaunis Ots Tanaks ieskrēja kupenā, sabojājot mašīnas radiatoru. Igaunis lēnām turpināja braukt, kad viņam lielā ātrumā pietuvojās Formo, kurš neredzēja sev priekšā igauņu sportistu. Par laimi, Formo par mata tiesu izvairījās no ieskriešanas Tanaka automašīnas aizmugurē.

Bruno Bulasijam Zviedrijas WRC beidzies īsti nesākoties

Neveiksmīgi Zviedrijas WRC iesācies, un nu jau arī beidzies, JWRC klases braucējam Bruno Bulasijam, kurš Shakedown posmā piedzīvoja avāriju. Kā ziņo komanda, tad diemžēl rallijs 21 gadus vecajam Bolīvijas braucējam ir beidzies. Atgādināsim, ka šogad brāļi Marko un Bruno Bulasijas uzsāka sadarbību ar deviņkārtējā WRC čempiona Sebastjana Lēba stūrmani Danielu Elenu.

Rally Alūksne organizators: "Rallijs ir ātrums, sadarbība un uzticēšanās"

“Rally Alūksne” jau tradicionāli ir pirmais Latvijas un Igaunijas autorallija čempionāta posms un katru gadu sapulcē iespaidīgu dalībnieku sastāvu, kā arī lielu skaitu līdzjutēju, lai jaudīgi iesāktu jauno sezonu. Renārs Salaks autorallijā kā stūrmanis Zigurdam Kalniņam piedalās jau 11 gadus un arī Alūksnes ralliju organizē 11. reizi. Kas ir sarežgītāk vai interesantāk - braukt pašam vai gadu strādāt, lai sportistiem un skatītājiem būtu ideāls rallijs - to noskaidrosim šajā intervijā.

Aizkulises - diena kopā ar Rally Alūksne organizatoru un autosportistu Salaku

“Rally Alūksne” jau tradicionāli atklāj Latvijas un Igaunijas autorallija sezonu un vienlaicīgi pulcē gan rallij sprinta, gan vēsturisko automašīnu dalībniekus, lai patiesi ziemīgos laika apstākļos aizvadītu kārtīgu ziemas ralliju.Šajā video centāmies rast atbildi uz jautājumu kas ir sarežģītāk vai interesantāk - organizēt autoralliju vai piedalīties tajā? Tādēļ vienu rallija dienu pavadījām kopā ar “Rally Alūksne” organizatoru un autosportistu Renāru Salaku, lai noskaidrotu vai zinot ātrumposmus krietni pirms rallija starta neveidojas konflikts starp Renāra ekipāžu un pārējiem sportistiem.
1

Slidenajā līkumā avarē ne tikai rallija auto, bet krīt arī skatītāji

Montekarlo WRC rallija piektdienas pirmais ātrumposms bija pārbaudījums vairākām ekipāžām, kur vienā līkumā sportistus pārsteidza ledus, kā rezultātā vairākas ekipāžas šajā līkumā sagriezās vai avarēja. Šo braucēju vidū bija arī vairāki WRC piloti, tajā skaitā arī viens no favorītiem Ots Tanaks, kurš iesēdās kupenā. Taču, pateicoties skatītāju pūlēm, kuri klupdami krizdami skrēja palīdzēt igauņu braucējam, viņš spēja atgriezties trasē un turpināt ralliju. Pēc divām dienām Tanaks ieņem 4.vietu.
Foto: Honza Fronek
1

Skatītāji ar salūtu un dūmu svecēm Montekarlo WRC atklāšanā sarūpē maģiskus svētkus

Piedāvājam noskatīties video no Montekarlo WRC rallija otrā ātrumposma sākuma, kur tūkstošiem skatītāju ar salūtu un dūmu svecēm sagaidīja Montekarlo WRC rallija dalībniekus, tādējādi radot maģisko Montekarlo rallija atmosfēru.

Dakaras rallijā motociklu klases līderus šķir viena sekunde

Dakaras rallijā aizvadīti jau septiņi posmi, bet motociklu klases līderus Rikiju Brabeku un Rosu Branču pēc vairākiem tūkstošiem nobrauktu kilometru šķir tikai viena sekunde. Intriga palielinās arī automobiļu ieskaitē, kur Sebastjēns Lēbs guvis divas uzvaras pēc kārtas un turpina tuvoties Karlosam Sainsam. Jūsu uzmanībai atskats uz sacensību septīto posmu.

Vairāki braucēji Dakaras maratonposmā zaudē izredzes uzvarēt

Nakti pārlaiduši zem klajas debess, piektdien Dakaras rallija dalībnieki turpināja "48H Chrono" maratonposmu, automobiļu klasē uzvaru izcīnot Sebastjēnam Lēbam, bet par jauno līderi kopvērtējumā kļūstot Karlosam Sainsam. Līdzšinējais līderis Jazīds Al Radži avarēja jau maratonposma pirmajā daļā, kamēr šo divu dienu laikā vēl arī citi krietni samazināja savas izredzes šogad uzvarēt. Tostarp neveiksmi piedzīvoja Nāsirs El Atija. Smago auto klasē nepaveicās Janusam van Kasterenam, kurš pirms tam ieņēma pirmo vietu, bet tagad par pārliecinošu līderi kļuvis Martins Maciks. Piedāvājam ieskatu piektdienas svarīgākajos notikumos.

Pēc Al Radži avārijas Sainss provizoriski kļūst par Dakaras rallija līderi

Dakaras rallija jaunums - maratonposms startēja ceturtdien, kad sportistiem līdz plkst. 16:00 bija jāveic iespējami tālāks ceļš, pēc tam jāiztiek bez tehniskās palīdzības, bet šodien ātrumposms jāturpina. Avāriju piedzīvoja automobiļu ieskaites līderis Jazīds Al Radži, kamēr ātrākais bija Karloss Sainss, kurš provizoriski kļuvis par sacensību kopvērtējuma līderi. Problēmas piedzīvoja daudzi, arī lietuvietis Vaidots Žala, kurš izstājās pēc nelielas avārijas. Jūsu uzmanībai ieskats maratonposma pirmajā daļā.

El Atija par stratēģiju nedomā, uzvar posmā un šodien startēs pirmais

Nāsirs El Atija bija viens no nedaudzajiem Dakaras rallija favorītiem, kas piektajā posmā nolēma ar nolūku nepiebremzēt, kas nozīmē, ka uzrādīja ātrāko rezultātu un šodien maratonposmu uzsāks no pirmās pozīcijas. Tiek uzskatīts, ka startēt vienam no pirmajiem nebūs izdevīgi, taču aizvadīto divu gadu Dakaras uzvarētājs par stratēģiju nedomā. Piedāvājam atskatu uz 118 km garo piekto ātrumposmu, kas trešdien norisinājās starp Al Hofufu un Šubajtahu.

Dakaras rallija ceturto posmu pabeidz tikai četras smagās mašīnas

Dakaras rallija ceturtajā posmā smago mašīnu klasē ātrumposms tika saīsināts drošības apsvērumu dēļ un finišu paguva sasniegt tikai četras ekipāžas. Kopvērtējumā līderpozīciju izdevies atkarot Janusam van Kasterenam. Piedāvājam atskatu uz otrdien notikušo posmu arī pārējās ieskaites klasēs.

Dakaras rallijā divi favorīti gandrīz piedzīvo frontālo sadursmi

Piedāvājam noskatīties video no Dakaras rallija 4.ātrumposma, kuru uzfilmēja kāds lietuviešu skatītājs. Kā redzams video, tad Matiass Ekstroms pēc kāpas šķērsošanas nolēma apgriezties un braukt atpakaļ, taču tobrīd, nonākot kāpas virspusē, viņam pretim traucās viens cits favorīts Nasers Al-Atija. Par laimi, abi sportisti nodemonstrēja izcilu reakciju un izvairījās no frontālās sadursmes.Video: https://www.instagram.com/vytasbili...

Dakaras čempions El Atija finišē uz trim riteņiem

Iepriekšējo divu Dakaras ralliju uzvarētājs automobiļu ieskaitē Nāsirs El Atija pirmdien notikušo trešo posmu pabeidza bez vienas no aizmugurējām riepām. Ātrumposma laikā katariešu pilota ekipāža kopumā trīs reizes pamanījās pārplēst riepas, paliekot bez rezerves riteņiem. Dalībniekiem šajā dienā turklāt bija dotas tikai divas stundas, pirms tehnika bija jānovieto slēgtajā parkā. Piedāvājam atskatu uz svarīgākajiem notikumiem aizvadītajā posmā.
Stefans Petransels. Foto: Dakar.com

Petransels gūst vēsturisku 50. uzvaru Dakaras rallija ātrumposmos

Svētdien Dakaras rallija dalībnieki mēroja 655 kilometrus garu posmu no Al Henakijahas uz Al Duvadimi. Automobiļu klasē Stefans Petransels uzvarēja jau 50. reizi karjerā, līdz ar to aizsniedzoties līdz rekordam, kura turētājs vairākas desmitgades bija Ari Vatanens. Lai gan sacensības norit vien trīs dienas, šogad to sākums ir īpaši smags. Motociklu klases braucējs Adrijēns van Beverens atzina, ka sajūtas ir kā pēc desmit aizvadītām sacīkšu dienām.

Dakaras rallija pirmais posms nesaudzē pat vadošos braucējus

405 kilometrus garais Dakaras rallija pirmais ātrumposms starp Alulu un Al Henakijahu sestdien izrādījās ļoti grūts pārbaudījums dalībniekiem. Akmeņiem bagātajā apvidū arī tādi vadošie automobiļu klases braucēji kā Sebastjēns Lēbs, Nāsirs El Atija, Karloss Sainss un Stefans Petransels pamanījās saplēst riepas. Motociklu klasē vairāki vadošie sportisti krita, īpaši smagas sekas bija Žoakimam Rodrigešam un Tošam Šareinam, kuri ar traumām tika nogādāti slimnīcā. Un tas ir vēl tikai pats sacensību sākums.

Kad rezultāts paliek otrajā plānā, bet konkurenta veselība - pirmajā

Sestdien motociklu klasē uzvaru svinēja Ross Brančs, kurš finišā gandrīz par 11 minūtēm apsteidza Rikiju Brabeku. Šī Brančam bija ceturtā uzvara kādā no Dakaras rallija ātrumposmiem. Jāatzīmē, ka sākotnēji Brančs finišēja 16 minūtes aiz Brabeka, taču Brančs, tāpat kā vairāki citi braucēji, bija spiesti apstāties, lai pēc kritiena palīdzētu vienam no saviem konkurentiem, kurš vēlāk tika nogādāts mediķu rokās. Vēlāk sportisti, kuri palīdzēja cietušajam, atguva zaudēto laiku, kas uzvaru ļāva svinēt Brančam, kurš kopā pie avarējušā sportista pavadīja 25 minūtes, tādējādi vēlreiz apliecinot Dakaras rallija garu."Jā, ziniet, tā bija patiešām smaga diena," saka kopvērtējuma līderis Ross Brančs. ''Domāju, ka šī diena pret mums meta visu, kas tai bija. Ziniet, sacīkstes nav dzīvē viss, tāpēc, redzot kādu no konkurentiem guļam uz zemes, vislabākais ir apstāties, pagaidīt kopā ar viņu un pārliecināties, vai viņam viss ir kārtībā. Ceru, ka viņš drīzumā izveseļosies un varēs atgriezties uz motocikla. Viņš ir patiešām labs puisis, patiešām labs braucējs, un nekad nepatīk redzēt savus draugus šādā stāvoklī. Tāpēc man tā nav nekāda problēma. Mums bija jāapstājas un jāpalīdz, un tieši tam mēs tur esam. Ja uz zemes būtu gulējis es, esmu pārliecināts, ka viņš apstātos un palīdzētu man. Kopumā tā bija laba diena. Jauka un gara diena, patiešām izaicinoša. Pat startējot no zemākas pozīcijas, navigācija bija grūta, bet man patika. Bija labi, jautri. Pirmie 400 km, pirmais īstais posms, un uz rītdienu jūtos labi."
2

Dakaras rallijā startē arī pagājušā gadsimta klasiskie auto

Dakaras rallijreidā, kas norisinās Saūda Arābijas tuksnešos, uz starta stājušies arī klasiskie auto, kas šajās sacensībās bija redzami vēl pagājušajā gadsimtā. Kopumā sacensībās startējuši 80 šādi spēkrati, no kuriem 65 ir vieglie automobiļi, bet 15 - smagās mašīnas. Vakar arī šie braucamrīki pievarēja prologu, bet šodien jau stājušie uz starta pirmajā ātrumposmā.
Foto: Dakar.com

Pirmās grūtības sportistus sagaida jau Dakaras rallija prologā

Lai gan piektdien veiktais Dakaras rallija prologa ātrumposms bija tikai 27 kilometrus garš, dalībniekiem tas nebija viegls un arī vairāki vadošie sportisti atzina, ka radušās pirmās grūtības. Automobiļu klasē uzvarēja Matiass Ekstroms, motociklu kategorijā ātrākais bija Toša Šareina ("Honda"), bet no smago auto ekipāžu pilotiem pirmajā vietā ierindojās Januss van Kasterens ("Iveco").

Aizvadītās WRC sezonas dramatiskākie mirkļi

Pasaules rallija čempionāta rīkotāji apkopojuši 2023. gada sezonas dramatiskāko momentu apskatu, un dažādu satraucošu mirkļu šogad bijis daudz. Pirmajā trijniekā īpaši iespaidīgas avārijas Esapekas Lapi un Pjēra Luī Lubē izpildījumā Čīles rallijā, kā arī Kalles Rovanperas negadījums māju posmā Somijā.