Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Mūžībā devies Airtona Sennas tēvs

Juris Grīns
Juris Grīns

Mūžībā devies Airtona Sennas tēvs
Artons Senna ar tēvu Miltonu da Silvu

94 gadu vecumā aizsaulē devies leģendārā autosportista Airtona Sennas tēvs Miltons da Silva, kurš laikā, kad viņa dēls startēja F1 pasaules čempionātā, bija labi zināma personība dalībnieku parkā.

Senna "Formulā 1" startēja no 1984. līdz 1994. gadam, kad 34 gadu vecumā Imolas trasē gāja bojā. Savā karjerā viņš paguva pārstāvēt "Toleman", "Lotus", "McLaren" un "Williams" komandas, uzvarēja 41 posmā un trīs reizes kļuva par pasaules čempionu - 1988., 1990. un 1991. gadā.

Viņa tēvs bija liels Airtona atbalstītājs un bieži bija redzams boksos. Tāpat viņš nokļuva kadros, kas redzami pirms desmit gadiem tapušajā dokumentālajā filmā "Senna".

Trīskārtējā F1 čempiona pilnais vārds bija Airtons Senna da Silva. Savas karjeras pirmssākumos viņš izmantoja tēva uzvārdu, bet astoņdesmito gadu pirmajā pusē sāka lietot mātes Neides Žoanas uzvārdu, ar ko arī kļuva pasaulslavens.

Miltonam da Silvam bija vēl divi citi bērni, Viviane un Leonardo. Viviane ir zināma ar darbošanos Sennu ģimenes izveidotajā labdarības organizācijā "Senna Institute", tāpat viņa ir bijušā F1 pilota Bruno Sennas māte.

Izmantotie resursi:
The latest Formula 1 and motorsport news |...