Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Brauns: "Dažu gadu laikā F1 komandu vērtība būs mērāma miljardos"

Juris Grīns
Juris Grīns

Brauns: "Dažu gadu laikā F1 komandu vērtība būs mērāma miljardos"
Foto: McLaren Racing

"McLaren Racing" izpilddirektors Zaks Brauns prognozē, ka jau dažu nākamo gadu laikā "Formula 1" komandu vērtība būs mērāma miljardos.

Šobrīd F1 biržā cenas kāpj un komandu vērtība aizvien vairāk pieaug. Savu pienesumu devuši tēriņu ierobežojumi, kas beidzot stājušies spēkā, liedzot vadošajām komandām tērēt tik grandiozu naudu kā tas bijis līdz šim. Brauns līdz ar to uzskata, ka nav nereāli, ja dažu gadu laikā komanda varētu būt vērta pat vairāk par miljardu ASV dolāru (USD).

"Es domāju, ka "Formula 1" komandas pavisam noteikti var būt vērtas miljardus," viņš saka. "Ir daudzas sporta franšīzes, kuru vērtība ir mērāma miljardos - NFL, NHL, Premjerlīga, NBA un citas. Tagad F1 čempionātu pārrauga "Liberty", kas panākusi tā finansiālo dzīvotspēju. Mēs arī redzam, ka aizvien vairāk pieaug to valstu skaits, kas vēlas rīkot posmus."

Brauns prognozē, ka šobrīd notiekošais finansiālu labumu dos arī "McLaren" vienībai.

"Ne tik tālā nākotnē "McLaren" būs ienesīga sacīkšu komanda," prognozē Brauns. "Pirms budžeta ierobežojumu stāšanās spēkā, manuprāt, to nevarēja teikt. Šis bija čempionāts, kurā ir jātērē tik daudz, cik tērē lielākais tērētājs. Iepriekš stāsts bija par to, kurš var atļauties zaudēt visvairāk naudas, un tas nav pievilcīgs franšīzes modelis vairumam cilvēku. Budžeta ierobežošana ir būtiski visu mainījusi."

"McLaren" un "Williams" komandas, kopš budžeta tēriņu ierobežojumu stāšanās spēkā ir tikušas pie papildus investīcijām un šobrīd aktīvi tiek baumots arī par Maikla Andreti interesi iegādāties F1 komandu "Sauber".

"Tas ir iemesls, kādēļ tādi lieli sporta investori kā MSP un UBS, kam ir sava vēsture basketbolā un beisbolā, ieguldījuši naudu "McLaren" komandā," skaidro Brauns. "Viņiem ir veiksmīga pieredze un viņi zina, ka jāinvestē tad, ka pieaug vērtība. Ja paskatāmies uz F1 mērogu un nozīmi un salīdzinām to ar šīm citām līgām, ir jāpakasa galva, lai izdomātu, kāpēc tur komandas ir vairāk vērtas nekā "McLaren", "Mercedes" un "Red Bull". Manuprāt, tas ir tāpēc, ka jau vēsturiski šis čempionāts bijis naudas patērētājs, bet "Liberty" ir mainījusi šo struktūru, un tas ir iemesls, kāpēc šobrīd var redzēt īstu sporta investoru ienākšanu. Kad mēs šeit sēdēsim pēc trim, četriem vai pieciem gadiem, F1 komandas pārdošanā būs par vairāk nekā miljardu dolāru, ja kāds tās gribēs pārdot."

Izmantotie resursi:
GPFans - The world's fastest-growing...