Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Jaunais F1 vadītājs: "Hamiltons man teica, ka gatavojas sezonai"

Juris Grīns
Juris Grīns

Jaunais F1 vadītājs: "Hamiltons man teica, ka gatavojas sezonai"
Stefano Domenicali. Foto: Lamborghini

Kādreizējais "Ferrari" komandas boss Stefano Domenikali, kurš tagad kļuvis par F1 pasaules čempionāta vadītāju, nākotnē vēlas, lai sacensību centrā būtu piloti. Jau šobrīd tie ir pasaules slavenības, bet Domenikali ir redzējums, ka to atpazīstamībai jākļūst vēl lielākai.

"Formula 1" tradicionāli bijis komandu sporta veids, kur ražotāja sasniegumi nostādīti augstāk. Tomēr līdzjutēji allaž jutuši līdzi pilotiem, kuri šos panākumus kaldina ne mazāk kā inženieri, kas viņiem rada gana ātras mašīnas, lai ar tām varētu uzvarēt. Domenikali uzskata, ka nākotnē pilotiem jābūt vēl spožākā gaismā nekā līdz šim, lai čempionāts noturētu vajadzīgo interesi.

"Nākotnes "Formulas 1" centrā atradīsies piloti," savu vīziju atklāj Domenikali, kurš amatā nomainījis Čeisu Keriju. "Es domāju, ka viņi ar savu tēlu un spējām reprezentē šī čempionāta patieso dvēseli. Viņus būtu jāuztver ne vien kā sacīkšu braucējus, bet arī visa mūsu sporta veida vēstnešus. Pilotiem nākotnē būs izšķirošā nozīme."

Šogad F1 sacīkstēs startēs par čempioniem kļuvušie Kimi Raikonens, Sebastians Fetels un Fernando Alonso, līgumu drīz visticamāk pagarinās arī Lūiss Hamiltons, kurš šobrīd ir jau septiņu titulu īpašnieks. Tāpat jau vairākas sezonas čempionātā ienāk tie sportisti, kas guvuši augstākos panākumus "Formulā 2", līdz ar to uzskatāmi par talantīgiem braucējiem. Tie ir Šarls Leklērs, Lendo Noriss, Džordžs Rasels, Nikolā Latifi, Miks Šūmahers un Juki Cunoda.

"Visā pēdējā desmitgadē mums nav bijis tik daudz labu braucēju, kā tas ir pašlaik," atzīst Domenikali. "Mums ir neticami talantīgi jaunie piloti, bet Lūiss var aizsniegties līdz vēl nebijušam rekordam."

Runājot par baumām, ka Hamiltons tomēr varētu nenoslēgt jaunu līgumu ar "Mercedes", Domenikali saka: "Ap Ziemassvētkiem mums bija saruna. Zinu, ka viņš gatavojas sezonai. Protams, viņš man nestāstīja, gatavojas vai negatavojas parakstīt līgumu ar "Mercedes". Esmu ieinteresētā puse, un esmu pārliecināts, ļoti ceru, ka viss tiks ātri atrisināts."

Izmantotie resursi:
F1 News and Results | Latest 2020 Formula 1...