Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Žou kļūst par pirmo ķīniešu pilotu "Formulā 1"

Juris Grīns
Juris Grīns

Žou kļūst par pirmo ķīniešu pilotu "Formulā 1"
Gvanju Žou. Foto: Motorsport.com

Neilgi pēc paziņojuma par Antonio Džiovinaci aiziešanu no komandas pēc šīs sezonas beigām, "Alfa Romeo" vienība nākusi klajā ar oficiālu paziņojumu, ka tās sacīkšu pilots 2022. gadā būs ķīnietis Gvanju Žou.

Jau vairākus mēnešus Žou tika uzskatīts par galveno kandidātu uz brīvo vietu "Alfa Romeo" komandā. 22 gadus vecais autosportists stāsies Džiovinaci vietā un kļūs par komandas biedru Valteri Botasam. Pagaidām Botass vēl pārstāv čempionvienību "Mercedes", bet viņam jau ir spēkā līgums ar "Alfa Romeo" uz vairākiem gadiem. Pēc šīs sezonas savu karjeru noslēgs tagadējais vienības pilots Kimi Raikonens, bet Džiovinaci varētu palikt komandā rezerves braucēja amatā.

Iepriekš komandai obligāti bija jādod iespēja sacīkstēs startēt vienam "Ferrari" braucēju akadēmijas pilotam, taču jūlijā, kad "Sauber" pagarināja sponsorēšanas līgumu ar "Alfa Romeo", tika panākta vienošanās, ka turpmāk tā savus pilotus brīvi varēs izvēlēties pati. Kā zināms, ka "Alfa Romeo" ir tā pati "Sauber" komanda, kas mainīja nosaukumu sponsorēšanas līguma dēļ.

Žou līdz šim bija "Alpine" akadēmijas biedrs, bet tagad saiknes ar Francijas autoražotāju saraus, lai kļūtu par pilnvērtīgu "Alfa Romeo Racing" pilotu. Iepriekš ar "Renault" un "Alpine" palīdzību Žou ir izgājis intensīvu F1 testus programmu, braucot ar vecāku modeļu mašīnām, kā arī šogad jau piedalījās Austrijas "Grand Prix" treniņbraucienos. Plānots, ka "Alfa Romeo" sastāvā Žou debitēs decembrī Abū Dabī trasē notiekošajos testos.

F2 čempionātā divus posmus pirms sezonas beigām Žou ierindojas otrajā vietā, no līdera Oskara Pjastri atpaliekot 36 punktus.

Neoficiāli zināms, ka Žou sponsori par vietu "Alfa Romeo" ir gatavi piemaksāt ap 20 miljoniem eiro sezonā. Tāpat zināms, ka "Alfa Romeo" sastāvā Žou plānots braukt vismaz divas sezonas.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

     [+] [-]

, 2021-11-16 14:19, pirms 2 mēnešiem
Piķis runā, kā jau vienmēr.

     [+] [-]

, 2021-11-16 15:48, pirms 2 mēnešiem
Žēl, redz kā budžeta griestu samazinājums neglābj no šādām situācijām. Ne viņš, ne Miks, ne Ņikita nav f1 līmeņa piloti, un atdot lielu naudu par to, lai būtu f1.
Žēl Švarcmana, talanta vairāk kā šiem trim, bet f1 netiek.

  +2 [+] [-]

, 2021-11-16 16:35, pirms 2 mēnešiem
backtofire rakstīja: Žēl, redz kā budžeta griestu samazinājums neglābj no šādām situācijām. Ne viņš, ne Miks, ne Ņikita nav f1 līmeņa piloti, un atdot lielu naudu par to, lai būtu f1.
Žēl Švarcmana, talanta vairāk kā šiem trim, bet f1 netiek.
Par Miku vēl pāragri runāt.. Šobrīd Haas formulā iesēdinātu jebkuru no braucējiem, pat visu mīlēto Hamiltonu - domāju neredzētu neko savādāku..
Bet tas nu ir skaidrs, kā jau visās lietās mūsdienās - kam vairāk $, tas pasūt mūziku..

     [+] [-]

, 2021-11-16 17:57, pirms 2 mēnešiem
Karseejs rakstīja: Par Miku vēl pāragri runāt.. Šobrīd Haas formulā iesēdinātu jebkuru no braucējiem, pat visu mīlēto Hamiltonu - domāju neredzētu neko savādāku..
Bet tas nu ir skaidrs, kā jau visās lietās mūsdienās - kam vairāk $, tas pasūt mūziku..
Miks F1 ir dēļ uzvārda un lielas naudas. Haas bija gatavi aizvērti f1 programmu un vienīgais variants bija pa "lēto" izvilkt sezonu un iegūto naudu likt jaunajā bolīdā ar cerību, ka tas izšaus.

Vienīgā izeja atrast rent draiverus, kas nāca no F2 Nikita Mazzepina tētis ar savu piedāvājumu un Mika Š.komanda. Abu iemaksas ir tuvu 50/50 jeb 40/60 , kā tiek minēts vairākās vietās un atzinusi komanda Miks ienesa ap 20-30 miljonus (talantiem šāda summa parasti nav jāmaksā par vietu, turklāt Miks ir Ferrari acuraugs), pārējo Mazepina Tēvs, tāpēc Uralkala "krāsās" ir mašīnas.

Lētākais variants bija dabūt no Ferrari 2018.gada šasijas, Mikam tika svaigāka, Ņikitam 2-3mēnešus vecāka, tiesa tā tika stipri sasita, pēc budžeta remonta mašīnai bija problēmas, vienā tās pusēs tika zaudēti piespiedējpunkti, kā rezultātā bija nestabila vadāmība, uz Monaco tika iedota praktiski 2018,gada sākuma šasija, kura bija par 4kg smagāka nekā iepriekšējā. Pārtaisot piekari un aerodinamiku priekš 2021.gada prasībām tika izjaukts jau tā vājais balans un mašīnas šasija negrib griezt līkumā 9 ASV bija sektori kur dzēsa apļus dēļ tā visu laiku), HAAS nevēlējās mašīnu uzlabot, lai būtu piemērotāka Ņikitam, lai vairāk naudas paliek 2022 gada šasijai. Tiesa Brazīlijas posmā izdevās kko pamainīt.

Tāpēc tālāk var notikt sekojošais, ja izdosos tīri ok 2022 šasija, tad nākošā Mazepinam būs pēdējā sezona, jo ar labākiem rezultātiem dabūs sponsorus, ja mašīna būs bezcerīga dēļ naudas cerība aizķerties. Savukārt Mikam, cerību vairāk, kā jau minēju, kā kuluāros runā, Ferrari uz viņu kā mārketinga objektu (uzvārdu Šumahers) liek lielac cerības.

Taču viss tas nemaina to, ka abi ir rent braucēji.

Par Cunodu vispār ir nonses, talanta nav, bet...f1 brauc. Šobrīd pie Cunodas kā pasniedzējs būs nolikts Albons, kura uzdevums rast labāku saikni ar inženieriem. Jo Cunodam angļu valoda tik slikta, ka viņš pat nevarot nodot informāciju saviem inženieriem, ko grib un kā uzvedas mašīna, Albona uzdevums būs palīdzēt. Vē jautrāk viņš regulāri jauc pogas un nesaprot radio komandas bet vēl intresantāk, ka čalis uz "mācīšanos" esot diezgan slinks.

Traki

     [+] [-]

, 2021-11-16 20:50, pirms 2 mēnešiem
Švarcmans nepārprotami ir talantīgs, bet viņam nepaviecās ar komandas biedriem. Gan Miks, gan Piastri bija labāki attiecīgajā sezonā.
Cunodam vel japieaug. Trasē uzvedas, kā niķīgs pusaudzis kuram kaut kas pienāktos tāpat vien. Necienot pārējos pilotus pats cieņu arī nenopelnīs. Domāju tur puse, ja ne vairāk no tiem spinautiem un avārijām ir dēļ rakstura un attieksmes.

     [+] [-]

, 2021-11-17 08:00, pirms 2 mēnešiem
Nākošgad bus dien gan daudz nopirktas vieta Guanyu Zhou, Yuki Tsunoda, Nikita Mazepin, Nicholas Latifi un Mick Schumacher, bet uz viņu vēl Ferrari liek cerības tā ka nav 100% nopirkta vieta, taču naudai ari liela nozīme.
5 piloti kuri nokluvusi F1 pateicoties tikai naudai, tik daudz nopikto vel nav bijis.

     [+] [-]

, 2021-11-17 08:59, pirms 2 mēnešiem
Strolls arī nekāds talants nav, un bez naudas nebūtu F-1 tuvumā.