Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Oficiāli: Džiovinaci aiziet no "Alfa Romeo" komandas

Juris Grīns
Juris Grīns

Oficiāli: Džiovinaci aiziet no "Alfa Romeo" komandas
Antonio Džiovinaci. Foto: Alfa Romeo Racing

Sacīkšu komanda "Alfa Romeo Racing" paziņojusi, ka tās līdzšinējais F1 pilots Antonio Džiovinaci pēc šīs sezonas pametīs sastāvu, taču vēl nav nosaukusi, kurš nāks viņa vietā. Šobrīd jau runā, ka itāļu autisportists karjeru varētu turpināt "Formula E" čempionātā.

Jau kādu laiku "Alfa Romeo" komanda ir vienīgā, kurā vēl viena vieta palikusi brīva, un arī Džiovinaci uz to kandidēja, lai gan aizkulisēs jau baumoja, ka līgums ar viņu pagarināts netiks. Šodien tika oficiāli apstiprināts, ka Džiovinaci šī ir pēdējā sezona komandā.

Tas arī nozīmē, ka Džiovinaci ir noslēdzis savu F1 karjeru, vismaz uz šo brīdi, jo citās komandās vietu vairs nav. Tiek ziņots, ka viņš karjeru, iespējams, turpinās "Formula E" seriālā, kur pārstāvēs "Dragon Penske" vienību. Iepriekš tā veica pārrunas arī ar citu bijušo F1 braucēju Daņilu Kvjatu, taču vienošanās netika panākta.

Džiovinaci pirmos divus F1 posmus karjerā aizvadīja jau 2017. gadā "Sauber" komandā, bet pilnas sezonas tās sastāvā, jau zem "Alfa Romeo" karoga, veicis kopš 2019. gada. Augstākais Džiovinaci rezultāts ir izcīnītā piektā vieta 2019. gada priekšpēdējā posmā Brazīlijā.

Paredzams, ka tuvākajā laikā "Alfa Romeo" paziņos par līgumu ar ķīniešu pilotu Gvanju Žou, kurš šogad startē "Formulā 2" un cīnās par titulu.

Šorīt arī kļuva zināms, ka tagadējais F2 kopvērtējuma līderis Oskars Pjastri, kurš līdzās Žou tika saukts par vienu no galvenajiem kandidātiem uz vietu "Alfa Romeo Racing" sastāvā, nākamgad būs "Alpine" vienības rezervists. Austrālietis jau līdz šim ietilpa "Alpine" akadēmijā, tāpat kā Žou.

Izmantotie resursi:
The Race - Motorsport coverage that cannot be...