Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Miris "Mercedes" boss Huberts, kurš aizveda līdz F1 tituliem Hakinenu

Juris Grīns
Juris Grīns

Miris "Mercedes" boss Huberts, kurš aizveda līdz F1 tituliem Hakinenu
Jurgens Huberts. Foto: Motorsport.com

81 gada vecumā miris Jurgens Huberts, kura pārraudzībā savulaik "Mercedes" atgriezās autosportā, gūstot panākumus DTM, kā arī palīdzot līdz "Formula 1" tituliem aizcīnīties Mikam Hakinenam.

Kompānijā "Daimler-Benz" Huberts sāka strādāt 1965. gadā un strauji kāpa pa karjeras kāpnēm, ieņemot dažādus vadošus amatus. 1987. gadā viņš jau kļuva par vienu no "Mercedes" vadītājiem un izlēma, ka nepieciešams šo zīmolu atgriezt autosporta apritē. Autosacīkstēs "Mercedes" rūpnīca nebija piedalījusies kopš traģiskajām 1955. gada sacensībām Lemānā.

Jau 1988. gadā "Mercedes" uzsāka dalību Vācijas salonautomobiļu čempionātā (DTM), tāpat atbalstot Petera Zaubera sacīkšu komandu sportskāru pasaules čempionātā (WSC). Tas pārauga rūpnīcas komandas izveidē, kā rezultātā 1989. un 1990. gadā izdevās uzvarēt WSC kopvērtējumā, ieskaitot triumfu Lemānas 24 stundu sacensībās pirmajā no šīm sezonām.

Mērķējot uz atgriešanos "Formulā 1", Huberts nolīga bijušo žurnālistu Norbertu Haugu, kura pienākums bija kļūt par "Mercedes" motoru sporta nodaļas vadītāju. Bija plāns uz "Sauber" bāzes izveidot F1 rūpnīcas komandu un nolīgt Mihaelu Šūmaheru, taču šai iecerei nebija lemts īstenoties. Divas sezonas "Mercedes" tomēr sniedza atbalstu jaunizveidotajai Zaubera "Formula 1" komandai, bet 1995. gadā sāka piegādāt dzinējus "McLaren".

"Tas nenostrādāja," reiz par šīs sadarbības sākumu atcerējās Huberts. "Pēc vienas neveiksmes sekoja nākamā. Toreiz dzinējs neizturēja māju posmā priekšpēdējā aplī, liela skatītāju pūļa priekšā. Pēc tam, 1997. gadā Rons Deniss teica, ka kaut kas tuvojas, viņš to spēja saost. Es nodomāju, par ko gan viņš runā? Un tad mēs uzvarējām Austrālijā - tas bija 1997. gadā, pirmā "Mercedes" uzvara ar Deividu Kulthardu pie stūres. Nākamajā gadā mēs kļuvām par pasaules čempioniem."

Lai gan sākums bija grūts, "McLaren-Mercedes" sastāvā 1998. un 1999. gadā Mika Hakinens kļuva par F1 pasaules čempionu. Arī pēc karjeras beigšanas Huberts palika liels "McLaren" atbalstītājs.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...