Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Botass: "Ja deviņus gadus izjūti spiedienu, tas sāk izēst no iekšas"

Juris Grīns
Juris Grīns

Botass: "Ja deviņus gadus izjūti spiedienu, tas sāk izēst no iekšas"
Valteri Botass. Foto: Motorsport.com

Somu autosportists Valteri Botass atzinis, ka visu līdz šim "Formulā 1" pavadīto laiku izjutis spiedienu uz saviem pleciem, kas saistīts ar īstermiņa līgumiem un šajā sakarā regulāri valdošajām baumām par viņa nākotni "Formulā 1". Botass neslēpj, ka vienā brīdī tas viņu sācis "izēst no iekšas".

F1 pasaules čempionātā Botass sāka startēt 2013. gadā un pirmās četras sezonas pavadīja "Williams" komandā, kamēr pēdējās piecas startējis "Mercedes" vienībā. Līdz šim nekad viņam nav bijis ilgtermiņa līgums ar kādu no komandām un sevišķi laikā, kas pavadīts "Mercedes" sastāvā, ik sezonu baumots par to, ka Botass varētu netikt pie jauna kontrakta.

"Protams, tu centies sev iestāstīt, ka tas tevi neietekmē un mēģini bloķēt visas negatīvās domas, taču, ja apkārt par to ir skaļš troksnis, tas par labu nenāk," Botass komentē sadzīvošanu ar nemitīgajām baumām. "Atzīstu, ka ir bijušas dažas reizes, kad neesmu bijis vieglā situācijā attiecībā uz līgumiem un visām runām, kas ar to saistās."

"Mercedes" boss Toto Volfs esot uzskatījis, ka izdarīt uz Botasu papildus spiedienu ir laba stratēģija, lai "izspiestu" no viņa vajadzīgos rezultātus.

"Toto domā, ka spiediens ir laba lieta," skaidro Botass. "Jā, es piekrītu, ka spiediens uz noteiktu laiku ir laba lieta un var palīdzēt izspiest no tevis vairāk, bet, ja tu šādu spiedienu saistībā ar līgumiem izjūti deviņus gadus no savas "Formula 1" karjeras, gadu no gada, tas sāk izēst tevi no iekšas."

Šogad ilgu laiku baumoja par to, kurš nākamgad būs Lūisa Hamiltona komandas biedrs - joprojām Botass vai tomēr jaunais talants Džordžs Rasels. Galu galā līgums tika noslēgts ar Raselu, bet Botass jau vienojies par kontraktu uz vairākām sezonām ar "Alfa Romeo" nometni.

"Mercedes" komandā Botass uzvarējis desmit posmos, divreiz bijis vicečempions un vienreiz sezonu noslēdzis trešajā vietā. Arī šobrīd viņš neilgi pirms sezonas beigām kopvērtējumā ir trešais. Visas sezonas, kuras Botass pavadījis "Mercedes" komandā, tā spējusi uzvarēt Konstruktoru kausā, kur ir vadībā arī šobrīd.

Izmantotie resursi:
F1 News, Live Race Coverage, Results &...

     [+] [-]

, 2021-11-11 19:27, pirms 2 mēnešiem
Nez, ir kada statistika cik Bottas ir bijushi neveiksmigi boksu apmeklejumi un cik Hamiltonam!? Citreiz liekas ka komanda tiisham nostumj vinju zemaak.

     [+] [-]

, 2021-11-11 20:09, pirms 2 mēnešiem
Tīšām vai netīšām, tas priekš Mersedes tāpat ir normāli, Hamiltonam tiks maksimāla priekšrocība it īpaši tagat

     [+] [-]

, 2021-11-11 21:33, pirms 2 mēnešiem
crushader rakstīja: Tīšām vai netīšām, tas priekš Mersedes tāpat ir normāli, Hamiltonam tiks maksimāla priekšrocība it īpaši tagat
Kurā F1 komandā, kas cīnās par titulu ir bijis savādāk?
Atgādināt Ferrari laikus? Red Bull šobrīd vai kādreiz ir bijis savādāk?

     [+] [-]

, 2021-11-11 21:46, pirms 2 mēnešiem
Tehniskas problēmas gan boksos, gan trasē Botasam bija regulāri visas viņa Mercedes karjeras laikā, un daudz biežāk nekā Hamiltonam. Jau no pirmā gada tas sitās acīs. Turklāt bieži vien tās problēmas beidzās ar izstāšanos, kamēr H. pat no lielākajām likstām bieži izspruka cauri sveikā vai ar minimāliem zaudējumiem. Un piekrītu Valteri, ka, ja tajā pašā laikā komanda neslēdz ar tevi ilgtermiņa (vismaz kaut 2 gadu) līgumu, tas var radīt zināmu nedrošību, vismaz jau zemapziņā, un var rasties sajūta, ka boss tev neuzticas. Šāds spiediens ilgā laikā var radīt zināmu izdegšanu, un varbūt tāpēc arī trasē pēdējos pāris gados Botass nav bijis tik labs kā sākumā pie meršu stūres. It kā jau nekādas lielas kļūdas netaisa, bet atsevišķās epizodēs arī neizdara kaut ko tik labi, kā varētu. Ceru, ka viņam restarts Alfa Romeo nāks par labu un izdzēsīs visas ilggadīgās spriedzes sekas. Lai izdodas!

     [+] [-]

, 2021-11-11 21:49, pirms 2 mēnešiem
playthegame rakstīja: Kurā F1 komandā, kas cīnās par titulu ir bijis savādāk?
Atgādināt Ferrari laikus? Red Bull šobrīd vai kādreiz ir bijis savādāk?
Viņas visās viens un tas pats notiek, kāda vairāk, kāda mazāk, kāda jau pārāk uzkrītoši, Ferrari protams no šī trio pagātnē visvairāk izcēlās..