Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Ķīnieša prasības pārāk lielas, "Alfa Romeo" meklēs citu pilotu

Juris Grīns
Juris Grīns

Ķīnieša prasības pārāk lielas, "Alfa Romeo" meklēs citu pilotu
Gvanju Žou. Foto: Motorsport.com

"Formula 2" pilots Gvanju Žou bija tuvu tam, lai noslēgtu līgumu par startēšanu F1 komandā "Alfa Romeo", tomēr tiek ziņots, ka tam nebūs lemts īstenoties, jo ķīnieša prasības esot bijušas pārāk lielas.

Šobrīd tikai "Alfa Romeo" sastāvā atlikusi viena brīva vieta, pārējās deviņas komandas savus pilotus 2022. gadam jau nosaukušas. Uz Valteri Botasa komandas biedra statusu galvenais pretendents bija tieši Žou, kurš šobrīd cīnās par titulu F2 čempionātā, bija arī zināms, ka viņam ir dāsni sponsori no Ķīnas, kas varētu sportista startus apmaksāt.

Šveiciešu izdevums "Blick" un citi avoti ziņo, ka Žou pieprasījis līgumu ar "Alfa Romeo" uz trim sezonām, bet komandas vadītājs Frederiks Vasērs šādai prasībai kategoriski nepiekrīt.

Ņemot vērā, ka Žou izredzes vienoties ar komandu kļuvušas pavisam vājas, tagad jau favorīti uz brīvo vietu ir citi jaunie talanti. Viens no tiem ir "Sauber" attīstības programmas pilots Teo Puršērs, kurš šobrīd aizvada pirmo pilno sezonu "Formulā 2" un kopvērtējumā ir piektais. Pērn viņš guva otro vietu F3 seriālā, bet vēl gadu iepriekš uzvarēja Vācijas F4 čempionātā. "Blick" vēsta, ka Vasērs būtu gatavs dot iespēju Žou uz nākamo sezonu, lai 2023. gadā sastāvā varētu uzņemt Puršēru, tomēr, iespējams, francūzim šāda iespēja pienāks jau 2022. gadā.

Vēl viens nopietns kandidāts ir "Alpine" jauno braucēju programmā esošais Oskars Pjastri. Austrālietis 2019. gadā kļuva par "Formula Renault Eurocup" čempionu, 2020. gadā uzvarēja F3 čempionātā, savukārt šobrīd debijas sezonā ir kopvērtējuma līderis "Formulā 2".

Izmantotie resursi:
F1 News, Live Race Coverage, Results &...