Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Rasels: "Kad pirmo reizi uzrakstīju Volfam, visvairāk baidījos, ka viņš neatbildēs"

Juris Grīns
Juris Grīns

Rasels: "Kad pirmo reizi uzrakstīju Volfam, visvairāk baidījos, ka viņš neatbildēs"
Hamiltons un Rasles nākamgad būs komandas biedri. Foto: Motorsport.com

Britu autosportists Džordžs Rasels, kurš nākamajā "Formula 1" sezonā pārstāvēs "Mercedes" komandu, atklāj, ka ar Toto Volfu pirmo reizi mēģinājis sazināties 2014. gadā un tolaik visvairāk baidījies nevis no atraidījuma, bet gan nesaņemtas atbildes. Šobrīd viņa mērķis ir kļūt par F1 pasaules čempionu.

Rasels nākamgad "Mercedes" komandā nomainīs Valteri Botasu, kuram ne reizi tā arī neizdevās sezonas kopvērtējumā uzveikt Lūisu Hamiltonu. Šobrīd vēl pāragri prognozēt, kā šajā ziņā veiksies Raselam, bet viņš apzinās, ka tas nebūs viegli.

"Tas, ka esmu parakstījis līgumu ar "Mercedes" komandu, ir viens no manas dzīves labākajiem mirkļiem, taču tas ir tikai pirmais solis," atzīst Rasels. "Priekšā daudz smaga darba. Braukšu "Mercedes" komandā ar Lūisu Hamiltonu, tāpēc būtu diezgan muļķīgi uzskatīt, ka man klāsies viegli. Ar līgumu esmu apmierināts, bet saprotu, ka tas ir tikai visa sākums. Patiesībā šis būs lielākais izaicinājums, ar kādu jebkad esmu saskāries. Bet es zinu, kas man jādara. Parādīt labu sniegumu "Formulā 1" nav mans pēdējais mērķis - tas ir kļūt par pasaules čempionu."

F1 čempionātā Rasels debitēja 2019. gadā un trīs sezonas bijis "Williams" komandas pilots. Savukārt "Mercedes" vadītāju Toto Volfu viņš pirmo reizi uzrunāja jau 2014. gadā, kad vēl aizvadīja savu pirmo sezonu ārpus kartinga. Togad viņš kļuva par Lielbritānijas čempionu F4 kategorijā. Vēlāk nāca arī citi panākumi - 2016. gadā trešā vieta Eiropas F3 čempionātā, 2017. gada sākumā Rasels tika uzņemts "Mercedes" junioru programmā, un togad viņš uzvarēja GP3 seriālā, bet 2018. gadā tika izcīnīts tituls arī "Formulā 2".

"Atceros, ka 2014. gadā e-pastā nosūtīju Toto Volfam savu CV, un vaicāju pēc iespējas tikties," stāsta sportists. "Sliktākais, kas varēja notikt - viņš man varēja vienkārši neatbildēt, bet atbilde pienāca jau pēc 15 minūtēm, un viņš rakstīja, ka varam sarunāt tikšanos."

Izmantotie resursi:
grandprix.com