Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Verstapens īsi pirms sezonas zaudējis savu galveno F1 mehāniķi

Juris Grīns
Juris Grīns

Verstapens īsi pirms sezonas zaudējis savu galveno F1 mehāniķi
Jaunais "Red Bull" modelis RBR16B. Foto: Red Bull Racing

Neilgi pirms jaunās "Formula 1" sezonas sākuma sadarbību ar savu galveno mehāniķi spiests šķirt Makss Verstapens, kurš ir viens no vadošajiem braucējiem čempionātā. Holandieša pārstāvētā "Red Bull" komanda pagājušajā nedēļā prezentēja jauno sacīkšu auto.

Vairākus gadus Verstapena formulu galvenais aprūpētājs bija Lī Stīvensons, kurš bieži bijis redzams arī TV ekrānos. Lai gan arī turpmāk viņš strādās "Red Bull" paspārnē, tomēr ieņems citu amatu.

"Desmit uzvaras, trīs pirmās starta vietas un 42 pjedestāli - nebiju pat sapņojis, ka kopā ar labāko pilotu uz starta sasniegsim tik daudz," atzīst Stīvensons. "Žēl, ka mēs kopā ne reizi neuzvarējām pasaules čempionātā, bet Makss to noteikti paveiks. Mans piedzīvojums, kura laikā biju Maksa mašīnu pirmais mehāniķis, nu ir beidzies. Tagad komandā ieņemšu jaunu amatu, un šo izdevību nevarēju laist garām."

Pagaidām nav zināms, kurš būs Verstapena jaunais galvenais mehāniķis, bet Stīvensons darbu turpinās kā galvenais mehāniķis "Red Bull" šova programmā.

Pagājušajā nedēļā "Red Bull" prezentēja savu 2021. gada mašīnu RB16B. Pērn Verstapens čempionātā uzvarēja divos posmos, bet kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā, kamēr komandu ieskaitē tika sasniegta otrā pozīcija. Lai gan bieži vien piloti pēc prezentācijām ir noskaņoti izteikti optimistiski, Verstapens paliek reālists.

"Jādodas uz testiem Bahreinā, pēc tam uz pirmo posmu, un tikai tad zināsim, vai mums ir izdevies radīt pietiekami ātru mašīnu," izredzes cīnīties ar "Mercedes" pilotiem komentē Verstapens. "Mēs labi zinām, kur gribam būt un, ko gribam sasniegt, tāpēc cenšamies to realizēt. Daudzi runājuši par to, ka mašīnas aizmugure ir nestabila, bet domāju, ka iepriekš mums vienkārši trūka saķeres. Tāpat mums pietrūka jaudas. Mēs to apzināmies un to neslēpjam, tāpēc ziemas laikā esam daudz strādājuši pie tā kopā ar "Honda". Šobrīd viss izskatās cerīgi, bet tāpēc nav iemesla sacelt ažiotāžu - gribu palikt piezemēts un koncentrēties darbam. Ir jārunā trasē, nevis ārpus tās."