Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Līderis Calko otrajā posmā nestartēs, Mežaks dodas aizstāvēt titulu

Juris Grīns
Juris Grīns

Līderis Calko otrajā posmā nestartēs, Mežaks dodas aizstāvēt titulu
Foto: Dzintars Lapiņš

Baltijas autošosejas čempionāta šobrīd populārākā klase turpinās sezonu ar “Henkell Grand Prix” sacensībām “Audruring” trasē Igaunijā no 18. līdz 20. jūnijam. Arī šoreiz uz starta tiek prognozētas vairāk nekā 30 sacīkšu automašīnas “BMW 325 Cup” klasē, kurai būs gan Baltijas, gan Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionātu ieskaite.

Pēc pirmā sacensību posma Latvijā, Biķernieku trasē ir kļuvis skaidrs, ka izcīnīt uzvaru “BMW 325 Cup” sacensībās ir liels panākums un braucēja meistarības apliecinājums. Ja Rīgā pirmās divas vietas izdevās izcīnīt latviešu sportistiem Konstantīnam Calko un Matīsam Mežakam, tad sacensību iznākumu Pērnavā ir ļoti grūti prognozēt.

“Lai būtu peletona priekšgalā tik lielā konkurencē ar tik vienādu tehniku, es kā braucējs nedrīkstu pieļaut nevienu kļūdu un atslābināšanās mirkli,” saka viens no pieredzējušākajiem un ātrākajiem Latvijas autošosejas pilotiem Matīss Mežaks. “Tāpat arī automašīna ir jāsagatavo atbilstoši. “Henkell Grand Prix” sacensībām esmu labi sagatavojies, vēl gan jāaizvada viena testu diena un būšu par 100% gatavs cīņai par goda pjedestālu Igaunijā, lai sasniegtu savu mērķi – aizstāvēt pērnā gada čempiona titulu.”

Starp vairāk nekā 30 dalībniekiem Latvijas godu sacensībās aizstāvēs aptuveni 15 braucēju, no kuriem kā favorīti jāizceļ arī Toms Bērziņš, Andris Čats, Artjoms Kočlamazašvili un Mārtiņš Lapiņš. Bet kā konkurentus no citām valstīm jāmin lietuviešus Karoli Jovaišu, Ramūnu Čapkausku un Jonasu Ramanausku, igauņus Kristo Krinpusu un Enaru Klausu-Kunmanu, kā arī somu sportistu Petri Sepalu. Kopvērtējuma līderis Konstantīns Calko Pērnavā uz starta nestāsies.

Piektdien, 18. jūnijā paredzēti treniņbraucieni un kvalifikācija, bet sestdien plkst. 11:00 tiks dots starts pirmajam braucienam, bet 12:50 otrajam sacīkšu braucienam. Sacensības tiešraidē varēs vērot “Baltic Touring Car Championship” sociālo tīklu “Facebook” un “YouTube” vietnēs, bet latviešu valodā “BMW 325 Cup” sacensību braucienus sestdienas rītā arī “Sportacentrs TV” kanālā.

“BMW 325 Cup” ir salīdzinoši jauna sacensību klase Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC), kurā sacenšas identiskas BMW E90 un E92 virsbūves automašīnas ar 2.5 litru dzinējiem, kas attīsta aptuveni 220-230 zirgspēku jaudu. Automašīnas aprīkotas ar mono amortizatoriem, bremžu diskiem, riepām un gaisa filtriem.

2021. gada Baltijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionāta kopvērtējums:

VietaNr.BraucējsValstsPunkti
1.22Konstantins CalkoLatvija120
2.21Matīss MežaksLatvija80
3.16Karolis JovaišaLietuva74
4.47Andrjus CilvinsLietuva64
5.7Pauļus UrbonavičsLietuva62
6.6Jonass RamanausksLietuva58
7.84Edgars MūrnieksLatvija56
8.31Edvins ŽadeikisLietuva43
9.5Mārtiņš LapiņšLatvija42
10.17Artjoms KočlamazašviliLatvija41

Informāciju sagatavoja:
Jānis Straupe, BaTCC pārstāvis