Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:9, Did:0, useCase: 1

#10 "(Bez)maksas sports": valsts nauda lieliem sporta pasākumiem – vai lietderīgi?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.10. epizodes tēma: Pēdējā piecgadē Latvijā aizvadīti un arī šogad norisināsies vairāki lieli starptautiski sporta pasākumi, kuri saņēmuši un vēl saņems ievērojamu valsts finansiālo atbalstu. Cik lietderīga ir valsts naudas tērēšana šādiem sporta forumiem? Kāda ir šo investīciju atdeve īstermiņā un ilgtermiņā?Studijā: LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava un "Eurobasket 2025" izpilddirektors Kristaps Janičenoks. Viedokļus izsaka LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs un LPF prezidents Aivars Platonovs.Sportacentrs.com · #10 "(Bez)maksas sports": valsts nauda starptautisku sporta pasākumu organizēšanai – vai lietderīgi?
1

Lielie sporta turnīri Latvijā - var salīdzināt ar "Michelin" žūriju tūrismā

Piedāvājam fragmentu no raidījuma “(Bez)maksas sports” šīs nedēļas epizodes, kurā tiek runāts par lielu starptautisku sporta pasākumu organizēšanu par valsts naudu. Studijā: "EuroBasket 2025" izpilddirektors Kristaps Janičenoks un LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava. Viedokļus raidījumā paudīs arī Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs un LOK viceprezidents, Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.Raidījuma "(Bez)maksas sports" 10. epizodi pilnā garumā skaties TV4 kanālā otrdien, 27. februārī, plkst. 21:00, kā arī portālā Sportacentrs.com.
1

Amerikas superkrosa līderim sāpīgs kritiens

Amerikas superkrosa čempionāta posmā Ārlingtonā 250SX klases finālsacensību vadībā atradās Ostins Forkners, kurš pirms tam bija uzvarējis iepriekšējā posmā, tomēr līdz finišam viņam aizbraukt neizdevās. Vienā no tramplīniem sportists krita, sāpīgi piezemējoties uz betona. Pēc notikušā viņš ar acīmredzamām sāpēm tika nodots mediķu gādībā. Uzvaru izcīnīja Haidens Dīgens, bet Austrumu līgas vadībā pēc diviem posmiem ir brits Makss Anstijs.
27

#14 "eXi": Matulis par dzīvi, sportu un žurnālistiku toreiz un tagad

Piedāvājam sporta sarunu šova “eXi” piektās - jubilejas sezonas 14. epizodi, kurā viesojas Latvijas sporta žurnālistikas viens no korifejiem Jānis Matulis – cilvēks ar 40 gadu pieredzi žurnālista arodā. Par dzīvi, sportu un žurnālistiku toreiz un tagad.0:00:00 – 0:04:07 – šodien raidījumā;0:04:08 – 0:36:03 – par dzīvi, sportu un žurnālistiku toreiz un tagad;0:37:32 – 1:20:35 – “Domina Shopping” tēmu rats.Seko "eXi" sociālajos tīklos:YouTube: https://ej.uz/eXiSportsYouTubeFacebook: https://www.facebook.com/exisports/Instagram: https://www.instagram.com/exi_sports/Twitter: https://twitter.com/eXi_SportsSportacentrs.com · #14 "eXi": Matulis par dzīvi, sportu un žurnālistiku toreiz un tagad
10

Latvijas sporta sasniegumi – sistēmas augļi vai apstākļu sakritības?

Piedāvājam fragmentu no sporta sarunu šova “eXi” epizodes ar Latvijas sporta žurnālistikas vienu no korifejiem Jāni Matuli. Viņa pieredze arodā stiepjas jau vairāk kā 40 gadu garumā un uzkrātā pieredze ļauj spriest un izdarīt secinājumus arī par lielo jautājumu: Latvijas sporta sasniegumi – sistēmas augļi vai vai apstākļu sakritības?Raidījums pilnā garumā būs skatāms jau ceturtdienas vakarā plkst. 21.30 kanālā TV4, kā arī pēcāk pieejams portālā Sportacentrs.com.

Tikai motoru skaņa un stūrmaņu balss - spilgti momenti no "Rally Sweden"

Pasaules rallija čempionāta rīkotāji publicējuši video ar aizvadītā posma "Rally Sweden" spilgtiem momentiem - nekādu komentāru, tikai tīra motoru rūkoņa un stūrmaņu balss, kas saka ceļu pilotiem.

NASCAR sacīkstēs "Daytona 500" pirms finiša notiek divas masveida avārijas

Naktī uz otrdienu ar leģendārajām autosacīkstēm "Daytona 500" startēja NASCAR "Cup Series" čempionāta jaunā sezona. Sacensību noslēgumā, vispirms deviņus un pēc tam divus apļu pirms finiša, notika divas masveida sadursmes, kā rezultātā no cīņas izkrita vairāki favorīti. Neskarts abos gadījumos cauri tika "Hendrick Motorsport" pilots Viljams Bairons, izcīnot uzvaru.
2

Štolcermanis Dubaijas F4 sacensībās piedzīvo pamatīgu avāriju

Tomass Štolcermanis nedēļas nogalē startēja Apvienoto Arābu Emirātu F4 čempionāta noslēdzošajā posmā Dubaijas trasē. Otrajā braucienā latviešu pilots cīnījās par uzvaru un guva otro vietu, kā arī uzvarēja "Rookie Cup" ieskaitē, bet trešajā sacīkstē jau otrajā aplī piedzīvoja avāriju. Video redzams, ka sportists aizstāv pozīciju, bet viņa formulu no aizmugures sagriež konkurents, kā rezultātā sekoja ietriekšanās sienā.

Franču pilots piedzīvo bīstamu momentu, lielā ātrumā gandrīz ieskrienot Tanaka auto

Bīstamu momentu Zviedrijas WRC piedzīvoja franču sportists Adriens Formo. Ceturtajā ātrumposmā vienā no līkumiem igaunis Ots Tanaks ieskrēja kupenā, sabojājot mašīnas radiatoru. Igaunis lēnām turpināja braukt, kad viņam lielā ātrumā pietuvojās Formo, kurš neredzēja sev priekšā igauņu sportistu. Par laimi, Formo par mata tiesu izvairījās no ieskriešanas Tanaka automašīnas aizmugurē.

Bruno Bulasijam Zviedrijas WRC beidzies īsti nesākoties

Neveiksmīgi Zviedrijas WRC iesācies, un nu jau arī beidzies, JWRC klases braucējam Bruno Bulasijam, kurš Shakedown posmā piedzīvoja avāriju. Kā ziņo komanda, tad diemžēl rallijs 21 gadus vecajam Bolīvijas braucējam ir beidzies. Atgādināsim, ka šogad brāļi Marko un Bruno Bulasijas uzsāka sadarbību ar deviņkārtējā WRC čempiona Sebastjana Lēba stūrmani Danielu Elenu.

#9 "(Bez)maksas sports": Sporta ministrija - vai nepieciešama?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.9. epizodes tēma: Ministru kabinetu Latvijā šobrīd veido 15 ministrijas. Pavisam nesen izveidota Klimata un Enerģētikas ministrija, taču sports joprojām ir Izglītības un Zinātnes ministrijas paspārnē, kur saprotamu iemeslu dēļ nav prioritāšu augšgalā. Vai sporta nozares pārstāvji būtu pelnījuši paši savu ministriju, kāda būtu tās izveides jēga un pienesums? Kāda ir Eiropas valstu pieredze un, vai sportam paliekot Izglītības un Zinātnes ministrijas kompetencē, tas nepaliek pabērna lomā?Studijā: 14. Saeimas deputāts, bijušais ekonomikas ministrs, bijušais satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs un LOK izpildkomitejas loceklis, bijušais LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.Sportacentrs.com · #9 "(Bez)maksas sports": Sporta ministrija - vai sekmētu sporta nozares attīstību Latvijā?
1

Sporta ministrija Latvijā – vai nepieciešama?

Piedāvājam fragmentu no šīs nedēļas raidījuma “(Bez)maksas sports”, kurā tiek runāts par to, vai Latvijā nepieciešama Sporta ministrija?9. epizodes tēma: Ministru kabinetu Latvijā šobrīd veido 15 ministrijas. Pavisam nesen izveidota Klimata un Enerģētikas ministrija, taču sports joprojām ir Izglītības un Zinātnes ministrijas paspārnē, kur saprotamu iemeslu dēļ nav prioritāšu augšgalā. Vai sporta nozares pārstāvji būtu pelnījuši paši savu ministriju, kāda būtu tās izveides jēga un pienesums? Kāda ir Eiropas valstu pieredze un, vai sportam paliekot Izglītības un Zinātnes ministrijas kompetencē, tas nepaliek pabērna lomā?Studijā: 14. Saeimas deputāts, bijušais ekonomikas ministrs, bijušais satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs un LOK izpildkomitejas loceklis, bijušais LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.Raidījums pilnā garumā būs skatāms jau 13. februārī plkst. 21.30. kanālā TV4, kā arī pēcāk pieejams portālā Sportacentrs.com.

Rally Alūksne organizators: "Rallijs ir ātrums, sadarbība un uzticēšanās"

“Rally Alūksne” jau tradicionāli ir pirmais Latvijas un Igaunijas autorallija čempionāta posms un katru gadu sapulcē iespaidīgu dalībnieku sastāvu, kā arī lielu skaitu līdzjutēju, lai jaudīgi iesāktu jauno sezonu. Renārs Salaks autorallijā kā stūrmanis Zigurdam Kalniņam piedalās jau 11 gadus un arī Alūksnes ralliju organizē 11. reizi. Kas ir sarežgītāk vai interesantāk - braukt pašam vai gadu strādāt, lai sportistiem un skatītājiem būtu ideāls rallijs - to noskaidrosim šajā intervijā.

Aizkulises - diena kopā ar Rally Alūksne organizatoru un autosportistu Salaku

“Rally Alūksne” jau tradicionāli atklāj Latvijas un Igaunijas autorallija sezonu un vienlaicīgi pulcē gan rallij sprinta, gan vēsturisko automašīnu dalībniekus, lai patiesi ziemīgos laika apstākļos aizvadītu kārtīgu ziemas ralliju.Šajā video centāmies rast atbildi uz jautājumu kas ir sarežģītāk vai interesantāk - organizēt autoralliju vai piedalīties tajā? Tādēļ vienu rallija dienu pavadījām kopā ar “Rally Alūksne” organizatoru un autosportistu Renāru Salaku, lai noskaidrotu vai zinot ātrumposmus krietni pirms rallija starta neveidojas konflikts starp Renāra ekipāžu un pārējiem sportistiem.
12

Sportacentrs.com vadītājs Zālītis: "Viaplay Latvijā bija bezcerīgs modelis"

Šonedēļ raidījumā "(Bez)maksas sports", runājot par profesionālā sporta atspoguļojumu Latvijas medijos, televīzijā un sociālajos tīklos, viesojās sporta žurnālistikas leģenda Jānis Matulis un "Go3 Sport" programmu direktors Toms Circenis, kā arī plašāku viedokli izteica portāla Sportacentrs.com vadītājs Kristaps Zālītis.Piedāvājam fragmentu no raidījuma, kurā tā dalībnieki runā par to, kā mainījušies sporta draugu ieradumi sporta ziņu patērēšanā, kā arī maksas saturu internetā, auditoriju un mūsdienās tik ļoti populārajām video straumēšanas un izklaides platformām.Jau vēstīts, ka "Viaplay" grupa un "TV3 Group" šodien paziņojušas par līguma parakstīšanu, kas paredz, ka no 1. februāra Go3 televīzija Baltijas reģionā apakšlicencēs visu Viaplay sporta pārraižu portfeli. Go3 klientiem tiks nodrošināta piekļuve tādiem pieprasītiem sporta notikumiem kā UEFA Čempionu līga un UEFA Eiropas līga, Anglijas Premjerlīga, NHL, F1 u.c.Konkrētā "(Bez)maksas sports" epizode pilnā garumā pieejama ŠEIT!

#8 "(Bez)maksas sports": kas notiek Latvijas un pasaules sporta mediju vidē?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.8. epizodes tēma: sporta patērēšanas ieradumi gan pasaulē, gan Latvijā pēdējā laikā ievērojami mainījušies. Mazinājies un turpina samazināties sporta drukāto mediju skaits, pasauli pārņem sociālie tīkli. Sports medijos kopumā kļuvis pieejamāks, taču par dažādu izklaides platformu lietošanu un sporta vērošanu attālināti ir jāmaksā. Vai sports jau tuvākajā laikā pazudīs no klasiskajiem TV kanāliem? Vai Latvijā pastāv kvalitatīva sporta žurnālistika? Kurus no sporta veidiem Latvijas sporta līdzjutēji medijos iecienījuši visvairāk?Studijā: ilggadējs Latvijas sporta žurnālists Jānis Matulis un Go3 Sport programmu direktors Toms Circenis.Sportacentrs.com · #8 "(Bez)maksas sports": kas notiek Latvijas un pasaules sporta mediju vidē?
1

Slidenajā līkumā avarē ne tikai rallija auto, bet krīt arī skatītāji

Montekarlo WRC rallija piektdienas pirmais ātrumposms bija pārbaudījums vairākām ekipāžām, kur vienā līkumā sportistus pārsteidza ledus, kā rezultātā vairākas ekipāžas šajā līkumā sagriezās vai avarēja. Šo braucēju vidū bija arī vairāki WRC piloti, tajā skaitā arī viens no favorītiem Ots Tanaks, kurš iesēdās kupenā. Taču, pateicoties skatītāju pūlēm, kuri klupdami krizdami skrēja palīdzēt igauņu braucējam, viņš spēja atgriezties trasē un turpināt ralliju. Pēc divām dienām Tanaks ieņem 4.vietu.
Foto: Honza Fronek
1

Skatītāji ar salūtu un dūmu svecēm Montekarlo WRC atklāšanā sarūpē maģiskus svētkus

Piedāvājam noskatīties video no Montekarlo WRC rallija otrā ātrumposma sākuma, kur tūkstošiem skatītāju ar salūtu un dūmu svecēm sagaidīja Montekarlo WRC rallija dalībniekus, tādējādi radot maģisko Montekarlo rallija atmosfēru.

#7 "(Bez)maksas sports": kā veicināt vietējo sporta pasākumu apmeklētību?

Raidījums “(Bez)maksas sports” - informatīvi analītisku un izglītojošu stāstu un diskusiju raidījums 12 sērijās par mūsdienu lielajiem jautājumiem sportā.7. epizodes tēma: Sporta pasākumi Latvijā pēdējā laikā pazaudējuši savus skatītājus tribīnēs. Kur viņi palikuši? Ja agrāk sporta draugi apmeklēja arī vietējās sacensības un čempionātus, tad šobrīd līdzjutēju skaits tribīnēs uz nacionālajiem čempionātiem krietni krities. Ar to spiestas sadzīvot lielākā daļa sporta veidu federāciju un klubu. Kā veicināt skatītāju pieplūdumu sporta arēnās? Ko lietas labā dara klubi, ko iespēj federācijas?Studijā: BK "Ventspils" ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics un "Riga FC" sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Krišs Upenieks.Sportacentrs.com · #7 "(Bez)maksas sports": kā veicināt vietējo sporta pasākumu apmeklētību?
2

Mākslīgi radīti skandāli, lai piesaistītu līdzjutējus. Cik tālu drīkst iet?

Šīs nedēļas raidījuma “(Bez)maksas sports” epizodē viesosies divu vadošu Latvijas basketbola un futbola klubu pārstāvji Ralfs Pleinics un Krišs Upenieks, lai runātu par to, kā palielināt interesi par vietējiem čempionātiem un, kā piesaistīt skatītāju tribīnēs. Kā viens no veidiem – mākslīgu skandālu radīšana.Raidījumu pilnā garumā skaties jau otrdienas vakarā no plkst. 21.00 kanālā TV4, portālā Sportacentrs.com vai TV4 Youtube.com kanālā.