Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Latviešu pilotam Zviedrim šonedēļ Zandvortas F1 trasē pirmā cīņa ar WRC čempionu Rovanperu

Juris Grīns
Juris Grīns

Latviešu pilotam Zviedrim šonedēļ Zandvortas F1 trasē pirmā cīņa ar WRC čempionu Rovanperu
Foto: Porsche Carrera Cup Benelux

Latvijas vadošais autošosejas pilots Valters Zviedris šajā nedēļas nogalē startēs “Porsche Carrera Cup Benelux” čempionāta otrajā posmā, kas norisināsies leģendārajā Zandvortas F1 trasē. Nīderlandē notiekošās sacensības tiks aizvadītas kopā ar pasaulē slaveno “DTM” čempionātu, tādējādi paredzams, ka sacensības apmeklēs vairāk nekā 30 000 skatītāju.

Pēc pagājušajā gadā izcīnītā “Porsche Sprint Challenge NEZ” jeb Ziemeļeiropas “Porsche” čempiona titula Zviedris šosezon beļģu “Q1-Trackracing” komandas sastāvā startē “Porsche Carrera Cup Benelux” seriālā, kas pēc ranga ir otrais spēcīgākais “Porsche” čempionāts Eiropā. Pirmais sezonas posms tika aizvadīts Spā-Frankoršampas trasē Beļģijā, kurā latviešu braucējam izdevās sevi labi parādīt, pirmajā braucienā izcīnot pjedestālu “Rookie” ieskaitē. Pēc pirmā posma Zviedris jauno braucēju ieskaitē atrodas 2. pozīcijā, savukārt absolūtajā vērtējumā šobrīd 11. vieta. Jāatzīmē gan, ka rezultāti ir ļoti blīvi un kopvērtējuma pirmais piecinieks ir vien septiņu punktu attālumā.

Zandvortā notiekošais otrais posms izceļas gan ar to, ka notiek kopā ar spēcīgo “DTM” čempionātu, kurā startē daudzi no pasaulē labākajiem autošosejas pilotiem, gan ar to, ka šajā posmā savu debiju “Porsche Carrera Cup Benelux” un autošosejā kopumā piedzīvos divkārtējais pasaules rallija (WRC) čempions Kalle Rovanpera. Somu rallija zvaigzne šosezon plāno aizvadīt vairākus posmus Beniluksa čempionātā un šis būs pirmais no tiem.

“Pēc pirmā posma sajūtas ir labas, kvalifikācija un pirmais brauciens pierādīja, ka mēs esam ātri arī Eiropas līmenī. Tas dod spēku un pārliecību par to, ka arī šajā posmā varēsim cīnīties par augstām vietām un pjedestāliem. Skaidrs, ka liela daļa no konkurentiem šeit pirms posma ir aizvadījuši testus un arī braukuši iepriekšējos gados sacensības, tomēr tas man vienkārši liks strādāt efektīvāk abos brīvajos treniņos, ātrāk apgūt trasi un ilgāk pasēdēt vakarā ar inženieriem. Gandrīz mēnesi neesmu sēdējis pie “Porsche 911 GT3 CUP” sacīkšu auto stūres, tādēļ pirmajos apļos būs atkal jāsadraudzējas ar auto un jāatrod ātrums,” tā pirms gaidāmajām sacensībām Valters Zviedris.

Latviešu autosportists uzsver, ka “trase ir interesanta, tai ir ļoti specifiskas virāžas ar lielu slīpumu, kādas nav citās trasēs. Papildus izaicinājums ir tas, ka tā ir samērā šaura un bez lielām izskriešanas zonām. Viegli nebūs, bet prieks doties uz šādu pasaules līmeņa trasi, kurā pēc pāris mēnešiem startēs arī F1. Tāpat prieks atkal satikt “Q1-Trackracing” komandu un komandas biedrus, kuriem šis ir mājas posms. Ļoti labi, ka visi trīs esam ātri, tas mūs kopā dzen uz priekšu un ļauj arī mācīties vienam no otra”.

Zviedris vēlas izteikt lielu paldies atbalstītājiem, bez kuriem startēšana tik augsta līmeņa čempionātā nebūtu iespējama: “Liels paldies jāsaka visiem maniem atbalstītājiem un partneriem, kas ir kopā ar mani šajā ceļā uz autosporta virsotnēm – “Baltijas Sporta Auto – Porsche Latvija”, “Optibet Latvija”, “Industry Service Partner”, Jūrmala, “Blue Shock Race”, ”Joker klubs”, “Energolukss”, “I-Con” un SIA “Dārta”. Tāpat paldies visiem, kas seko līdzi, skatās tiešraides un atbalsta attālināti”.

Piektdien, 6. jūnijā, tiks aizvadīti “Porsche Carrera Cup Benelux” treniņbraucieni, kam sestdienas rītā sekos kvalifikācija (10:00). Pirmais brauciens tiks aizvadīts sestdienas vakarā (17:45), savukārt otrā brauciena starts paredzēts svētdien ap pusdienlaiku (11:35). Abi sacensību braucieni būs vērojami tiešraidē čempionāta Youtube kanālā – www.youtube.com/@CupChallengeBenelux/streams.

Valtera Zviedra sacensību gaitām iespējams sekot līdzi arī viņa sociālo tīklu profilos www.instagram.com/valters.zviedris/ un www.facebook.com/valters.zviedris.  Plašāka informācija par Zviedra līdzšinējiem autosporta sasniegumiem un sadarbības iespējām pieejama pilota mājaslapā www.valterszviedris.com/.

"Porsche Carrera Cup Benelux" 2. posma programma (pēc LV laika):

Sestdiena, 8. jūnijs

10:00 – kvalifikācija
17:45 – 1. brauciens – TIEŠRAIDE

Svētdiena, 9. jūnijs

11:35 – 2. brauciens – TIEŠRAIDE

Informāciju sagatavoja: 
Artūrs Virbulis