Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Pēc sezonas pārtraukuma MXGP atgriežas krievu braucējs Briļjakovs

Juris Grīns
Juris Grīns

Pēc sezonas pārtraukuma MXGP atgriežas krievu braucējs Briļjakovs
Vsevolods Briļjakovs. Foto: ADAC Masters

Krievu motosportists Vsevolods Briļjakovs pēc vienas sezonas izlaišanas atkal piedalīsies pasaules motokrosa čempionātā, pārstāvot MXGP klases komandu "JWR Racing". Viņa pārinieks būs debitants, soms Miro Sihvonens.

Par Beast from the East ("Zvērs no austrumiem") iesauktais Briļjakovs šīs komandas sastāvā jau startēja 2019. gadā, kad aizvadīja savu pirmo sezonu MXGP. Debija gan nebija viegla, jo nācās sadzīvot ar veselības problēmām - jaunais talants startēja 12 posmos no 18, bet kopvērtējumā ieņēma tikai 21. vietu. Pirms tam viņš sešas sezonas pavadīja MX2 klasē.

Atšķirībā no 2019. gada, kad "JWR Racing" startēja ar "Yamaha" motocikliem, šogad Briļjakova rīcībā būs "Honda". 25 gadus vecais krievu braucējs pašlaik smagi trenējas un komanda uzskata, ka visu savu potenciālu ne tuvu nav atklājis.

"Mēs būvējam spēcīgu komandu nākotnei un gribam strādāt ar braucēju, kurš nekad nepadodas, kuram ir ātrums un šīs īpašības saskatām gan Sjovam, gan Miro," komanda uzsver oficiālajā paziņojumā.

Lai labāk sagatavotos startiem pasaules čempionātā, abi sportisti startēs arī Nīderlandes atklātajā čempionātā ("Dutch Masters"). Par mērķi Briļjakovam MXGP izvirzīti "Top 10" rezultāti, kamēr Sihvonenam - finiši "Top 20".

"Tas, ka startēju šajā komandā jau 2019. gadā, man bija sasniegums, daudz iemācījos, bet tagad esmu vecāks un gudrāks," stāsta Briļjakovs. "Darīšu visu, lai atgūtu savu iepriekšējo formu, kāda tā bija MX2 klasē, kad kāpu uz pjedestāla."

Izmantotie resursi:
mxgp.com