Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

LAF izsludina atlasi uz FIA "Motorsport Games" auto slaloma disciplīnu

Juris Grīns
Juris Grīns

LAF izsludina atlasi uz FIA "Motorsport Games" auto slaloma disciplīnu
Foto: FIA Motorsport Games

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) izsludina publisku auto slaloma disciplīnas atlasi, kuras uzvarošā komanda varēs pārstāvēt Latviju rudenī Valensijā, Spānijā, notiekošajās FIA "Motorsport Games". Piedalīties 6. maijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notiekošajā atlasē var ikviena divu cilvēku komanda, kas sastāv no sievietes un vīrieša un kurā abi dalībnieki sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu.

Auto slaloms ir autosporta veids, kas notiek slēgtās trasēs vai speciāli sagatavotos laukumos. Trases konfigurācija parasti izveidota no konusiem, iekļaujot tādus elementus kā “čūsku”, vārtus, 360 vai vairāk grādu apgriešanos, braukšanu atpakaļgaitā u.c. Galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt tiesnešu izveidoto konfigurāciju un šķēršļus. Ņemot vērā, ka ātrums šajā disciplīnā nav liels un bieži vien pat svarīgāki par ātrumu ir dalībnieku atmiņa un precizitāte, tad piedalīties auto slalomā var bez iepriekšējas autosporta pieredzes.

Aicinām iepazīties ar auto slaloma video no pagājušajām FIA "Motorsport Games":

LAF rīkotajā auto slaloma atlasē dalībnieki sacentīsies ar identiskām “Škoda” automašīnām no ilggadējā Latvijas Automobiļu federācijas sadarbības partnera “Green Motors”. Tādējādi dalībniekiem nebūs jāizmanto savi auto, kas nozīmē, ka rezultātu noteiks nevis spēkratu jauda vai sagatavotība, bet gan tikai un vienīgi pilotu meistarība. Atlases formāts paredz, ka braucējiem un braucējām būs pieejami vairāki treniņbraucieni, kam sekos kvalifikācija un izslēgšanas braucieni. Uzvarētāju noteikšanā tiks ņemti vērā abu dalībnieku rezultāti, līdz ar to intriga par to, kura komanda pārstāvēs Latviju autosporta olimpiskajās spēlēs, saglabāsies līdz pat noslēdzošajam braucienam.

Plašāka informācija par atlases norisi pieejama tās nolikumā – ŠEIT. Kā minēts nolikumā, tad dalības maksa no komandas ir 20 eiro. Jāatzīmē, ka atlases uzvarētājiem no LAF puses tiks nosegta 1000 eiro lielā FIA "Motorsport Games" dalības maksa, tomēr dalībniekiem jāņem vērā, ka pašiem būs jāparūpējas par ceļošanas un nakšņošanas izdevumiem. Pieteikties LAF rīkotajai auto slaloma atlasei iespējams šajā reģistrācijas vietnē – ŠEIT. Atgādinām, ka komandai obligāti jāsastāv no sievietes un vīrieša, kuri abi sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu.

FIA "Motorsport Games” šogad no 23. līdz 27. oktobrim norisināsies Valensijā, Spānijā, un šis autosporta olimpiskajām spēlēm būs jau trešais izlaidums. 2022. gadā auto slaloma kategorijā Latviju pārstāvēja Maija Stakena un Toms Ozols, 25 valstu konkurencē izcīnot 8. vietu. Kopumā pagājušajās “FIA Motorsport Games” Latvijas komanda bija pārstāvēta piecās no 16 kategorijām. Kopskaitā seši sportisti – Kristaps Blušs, Andrejs Gubarevs, Reinis Nitišs, Toms Ozols, Maija Stakena un Valters Zviedris – aizstāvēja mūsu valsts godu, augstāko rezultātu sasniedzot Blušam, kurš izcīnīja zelta medaļu drifta disciplīnā.

Atlases reģistrācijas saite: https://docs.google.com/forms/d/e/1...

Nolikums: https://laf.lv/wp-content/uploads/2...

Informāciju sagatavoja:
Artūrs Virbulis
LAF preses sekretārs